reklama
reklama

Finisaż poplenerowej wystawy Grupy Twórców MY

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.01.2019 19:00, DK
W piątek (25.01) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, odbył się finisaż poplenerowej wystawy prac Stowarzyszenia Grupy Twórców MY z Andrychowa.
Finisaż poplenerowej wystawy Grupy Twórców MY

Ekspozycja prac malarskich, rzeźbiarskich, intarsji, fotografii oraz haftu trwała od 11 grudnia 2018 r. Na wydarzenie przybyło bardzo dużo osób.


Grupa Twórców MY powstała w 1973 r. z inicjatywy mgr Marii Biel- Pająk, która wyszukała ludzi przejawiających zainteresowania artystyczne, zapraszając ich na spotkanie. Tak powstała grupa o pierwotnej nazwie Koło Twórców Amatorów. W 1974 r. nazwę wymyślił należący do grupy Aleksander Toma, mówiąc na spotkaniu – „My to my” i co będziemy dalej szukać.

Tak powstała Grupa Twórców Nieprofesjonalnych MY, a w 1981 r. nazwę zmieniono na Grupa Twórców MY, w myśl zasady, że sztuki nie należy dzielić na profesjonalną i nieprofesjonalną, lecz na dobrą i na złą.


Członkowie uprawiają następujące techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarela, pastel, haft artystyczny, rzeźba, intarsja, fotografia.
Zapraszamy również do obejrzenia prac Stowarzyszenia na www.grupamy.art.pl
Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy