reklama
reklama

Film uczniów andrychowskiej Dwójki najlepszy w Polsce

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2019 16:50, INFORMACJA PRASOWA
Film uczniów andrychowskiej Dwójki najlepszy w Polsce
Spot filmowy pt. „Pożar w szkole” przygotowany przez klasę VD ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie okazał się najlepszy w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Konkurs na spot filmowy adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zadaniem uczniów było przygotowanie scenariusza i nagranie dwuminutowego filmu dotyczącego zasad bezpiecznej ewakuacji w przypadku pożaru w szkole.

Uczniowie klasy VD wspólnie z rodzicami i wychowawcą Iwoną Bargiel przygotowali scenariusz, wykonali niezbędne rekwizyty i scenografię oraz zagrali w konkursowym spocie. Film w atrakcyjny i dowcipny sposób pokazuje, jak należy się zachowywać podczas pożaru w szkole oraz jak bezpiecznie opuścić płonący budynek. Utrzymany jest w konwencji kina niemego. Prace nad filmem trwały kilka tygodni, a zdjęcia wykonane zostały w budynku naszej szkoły w sobotę, 30 marca.

Nagrodą jest wycieczka ufundowana przez Komendę Główną PSP. Symbolicznego wręczenia nagrody dokonają przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z filmowego planu.

Film do obejrzenia na kanale Youtube Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej


fot. zielonakropka.pl
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy