reklama

Film i rekonstrukacja historyczna na 400-lecie Kalwarii Zebrzydowskiej

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.02.2017 13:20, (red)
Kalwaria Zebrzydowska obchodzi w tym roku jubileusz 400-lecia lokacji miasta. Z tej okazji planowana jest m.in. wielka rekonstrukcja historyczna.
Film i rekonstrukacja historyczna na 400-lecie Kalwarii Zebrzydowskiej

Jak informują kalwaryjskie władze, aby uczcić tak ważny jubileusz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował atrakcyjny program na cały rok, zaplanowano serię wydarzeń i spotkań z mieszkańcami.

 

- Część spotkań będzie miała miejsce w Zebrzydowicach planujemy tam zorganizować Rekonstrukcję historyczną przeprowadzoną przez pasjonatów historii z Kompanii Dragonów Pana Zebrzydowskiego, będzie to nauka historii w obrazkach. W Zebrzydowicach odbędzie się również Majówka z Bonifratrami skupiona wokół postaci Mikołaja Zebrzydowskiego. Natomiast wczoraj w Zebrzydowicach kręcono film, jego pomysłodawcą i producentem serii jest Stowarzyszenie Dobroczynne  im. Mikołaja Zebrzydowskiego, a sam film stanowi element tegorocznych  działań w ramach projektu Zebrzydowski 2017, powstałego z okazji 400-lecia lokacji miasta, które z biegiem czasu przyjęło nazwę Kalwaria  Zebrzydowska – informuje kalwaryjski magistrat.

 

- Projekt Zebrzydowski 2017 wpisuje się w szerszy plan poznawania historii związanej z założycielem miasta, Mikołajem  Zebrzydowskim. Przez cztery lata pragniemy podążać jego śladami,  koncentrując się na wydarzeniach ważnych dla tutejszej społeczności: - 2017 - lokacja miasta, 2018 - fundacja szpitala w Zebrzydowicach, 2019 - działalność społeczna w Krakowie, Lublinie, Sandomierzu, 2020 - rocznica śmierci - życie Mikołaja Zebrzydowskiego – mówi ks. Tomasz Szarliński ze Stowarzyszenia Dobroczynnego im. Mikołaja Zebrzydowskiego z Zebrzydowic.

 

 

źródło: UM Kalwaria

foto: Grzegorz Piotrowski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy