reklama

Ferie za pasem. Co przygotowano?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.02.2018 09:15, PG

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Zobaczcie co dla najmłodszych przygotowały Domy Kultury w Andrychowie, Kętach i Wadowicach.

Ferie za pasem. Co przygotowano?
Ferie w województwie małopolskim rozpoczną się 12 lutego a zakończą 25 lutego.

ANDRYCHÓW

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przygotowało Akcję FERIE 2018 pod nazwą „Wszędzie dobrze, ale z nami najlepiej!”. Szczegóły na plakacie oraz we wszystkich placówkach Centrum.


WADOWICE

Z myślą o wszystkich grupach wiekowych Wadowickie Centrum Kultury przygotowało szereg atrakcji. Najmłodsi przeniosą się do bajkowego świata podczas środowych i czwartkowych bajek w Kinie "Centrum" oraz Kinie Malucha. Dzieci nie będą się również nudzić dzięki atrakcjom takim jak: warsztaty malowania piaskiem, kreatywne ferie w Muzeum Miejskim, wyprawa do starożytnej Grecji, wycieczka do Szkoły Psiej Tresury w Wieprzu oraz Muzeum Ognia w Żorach i Zagrody Żubrów w Pszczynie, warsztaty gier planszowych, " target="_blank">bajkowy koncert Magdaleny Wasylik, smakowite żelkowo - pralinkowe zajęcia. Nieco starszych dzieci i młodzieży nie może zabraknąć na dwudniowych warsztatach fotograficznych. Specjalnie dla dziewczyn odbędą się warsztaty pokazowe z Leną Czechowicz, natomiast dla miłośników piłki nożnej przewidzieliśmy współorganizowany z Galicjanką Turniej FIFA 18.

Dla młodzieży przygotowano kultową "Noc Horrorów", Klub Podróżnika, a także dwa wydarzenia organizowane przez Wolontariat WCK: Turniej Eurobiusness w stylu lat 80' oraz Kameralny Wieczorek Filmowy.

Jest również propozycja dla dorosłych, których nie może zabraknąć na nastrojowym koncercie "Przy lampce" Marka Napiórkowskiego.


Zgodnie z coroczną tradycją Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza małych czytelników w wieku od 6 do 10 lat na zajęcia literacko–artystyczne, łączące insertującą lekturę z zabawami i zajęciami plastycznymi. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będą „Cztery strony świata”, a więc młodzi czytelnicy poznają odległe kraje, obce kultury i ciekawe zwyczaje.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 10.00. Chęć udziału w spotkaniach prosimy zgłaszać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny! Zapraszamy!

Harmonogram spotkań:

1. Północ - 13 lutego 2018, godz. 10.00

Na zajęciach odkryjemy biało-turkusową krainę skandynawskich wybrzeży i fiordów, pełną niesfornych trolli i groźnych wikingów.

2. Południe - 15 lutego 2018, godz. 10.00

Południe to kraina pełna słońca,temperamentu i pozytywnej energii i takie też będą nasze czwartkowe zajęcia. Odwiedzimy złociste plaże Grecji, spieczone słońcem piaski Sahary i gorące okolice równika.

3. Wschód - 20 lutego 2018, godz. 10.00

Zajęcia będą wędrówką przez Bliski i Daleki Wschód. Poznamy tamtejszych mieszkańców, ich życie i zwyczaje. Swoją wyprawę zakończymy w kraju kwitnącej wiśni - Japonii.

4. Zachód - 22 lutego 2018, godz. 10.00

Wycieczka na zachód, to podróż na Dziki Zachód, w świat prerii, dyliżansów Indian i dzielnych szeryfów.

Zajęcia dla dzieci prowadzone będą również w naszej filii w Choczni:

13.02.2018, godz. 10:00 – Puzzlowy zawrót głowy

20.02.2018, godz. 10:00 – „Zagraj ze mną!” - dzień gier planszowychKĘTY

Oferta Domu Kultury w Kętach, jak co roku, obejmuje zajęcia stacjonarne (warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, teatralne, quizy i konkursy, zajęcia kulinarne itp). Zaplanowane zostały też trzy wycieczki, widowisko iluzjonistyczne i seanse filmowe: "Tedi i mapa skarbów" oraz "Gnomy rozrabiają". Szczegółowy program Artystycznej Zimy w Mieście znajduje się na plakatach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy