reklama

Fantastyczna czyTOmania kusi nagrodami – wygraj czytnik ebooków...i nie tylko!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.09.2021 12:45,
Bank Violettkäfer przyjmie na staż osobę, której nie straszne zjawiska nadzwyczajne, obcowanie z przedmiotami magicznymi, tudzież poznawanie krain niedostępnych dla zwykłych ludzi. Dołącz do naszego zespołu i zasil swoją osobą drużynę, składającą się z wampira, gargulca, smoka wyverny cytrusowej i innych niezwykłych stworzeń!
Fantastyczna czyTOmania kusi nagrodami – wygraj czytnik ebooków...i nie tylko!
Wadowicka Biblioteka Publiczna poszukuje śmiałków (w każdym wieku) do zagrania w wyjątkową grę miejską, która przeniesie Was do świata fantastycznych stworzeń, niezwykłych krain i zwariowanego Banku Violettk! W ramach gry będziecie musieli zmierzyć się z trasą i zadaniami oraz dotrzeć do miejsc, które mijacie na co dzień, ale tym razem spojrzeć na nie przez pryzmat fantazji. Przy okazji poznacie historię Wacława i mieszkańców tajemniczego banku oraz pomożecie pokonać mu jego Arcywroga. Dla trzech najlepszych graczy przewidziano fantastyczne nagrody - czytnik e-booków, słuchawki JBL oraz gry planszowe!

Gra rozpocznie się 24 września o godz. 15.00 w Budynku Głównym Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1). Premierze będzie towarzyszyło spotkanie z lokalnym pisarzem Bartłomiejem Juchą autorem książki “Bank Violettkäfer. Dział depozytów nadzwyczajnych”, na motywach której oparto wirtualną rozgrywkę.

Gra przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych! Osoby poniżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w grze samodzielnie pod warunkiem dostarczenia do Wadowickiej Biblioteki zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na uczestnictwo w grze lub też ruszyć w miasto pod opieką rodziców (niezbędne dokumenty do pobrania na stronie Wadowickiej Biblioteki Publicznej).


Aby wziąć udział w grze wystarczy zabrać smartfon (z dostępem do internetu i włączonym GPS), pobrać aplikację Action Track i ruszyć w miasto!Na przebycie trasy macie czas do 17.30! W tym czasie trzeba odwiedzić kilka wskazanych w Wadowicach miejsc oraz rozwiązać różne zagadki. O wygranej decydują zdobyte punkty oraz czas przejścia gry!


Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Wadowickiej Biblioteki Publicznej oraz na jej facebookowym fanpage’u. Odbiór nagród w sobotę 25 września w godz. 12:00 - 13.00!


Zagraj i sprawdź czy poradzisz sobie jako Fioletowy Bankier! Zapisy uczestników i odbiór starterów do gry w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Legionów 1!


W ramach Wadowickiego Festiwalu Książki zapraszamy także dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania autorskie. W tym roku naszymi gośćmi będą: Thomas Arnold, Jakub Ćwiek, Bartłomiej Jucha, Anna Czerwińska-Rydel, Wiesław Drabik, Katarzyna Berenika Miszczuk (spotkanie z autorką odbędzie się w formie online)

Przypominamy również, że wciąż trwają zapisy na warsztaty z robotyki dla młodzieży w wieku 13-16 lat! Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 33 823 46 18). Zostały trzy ostatnie miejsca!

Regulamin gry oraz szczegółowe informacje o Festiwalu na stronie Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

Festiwal objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Wadowic i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


PROGRAM FESTIWALU:

24 WRZEŚNIA (piątek):

9.00 i 10.30 – spotkania dla dzieci z Wiesławem Drabikiem

9.00 – spotkanie dla dzieci z Anna Czerwińską – Rydel

11:00 – wykład Wojciecha Guni o Stanisławie Lemie dla młodzieży – „Ja wiedziałem, że tak będzie – czy Lem był jasnowidzem?”

14:00 – rozstrzygnięcie konkursu LEMoniada na najlepszy ekologiczny statek kosmiczny

15:00 – premiera gry mobilnej „FIOLETOWI BANKIERZY” i spotkanie z Bartłomiejem Juchą autorem książki “Bank Violettkäfer. Dział depozytów nadzwyczajnych”, będącej inspiracją do gry

18:00 – spotkanie online z pisarką Katarzyną Bereniką Miszczuk (YouTube – kanał Wadowickiej
Biblioteki Publicznej)


25 WRZEŚNIA (sobota)
9:00 – warsztaty robotyki dla dzieci (8-12 lat). Obowiązkowe zapisy!

10:30 – warsztaty robotyki dla młodzieży (13-16 lat). Obowiązkowe zapisy!

16:00 – spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

18:00 – spotkanie autorskie z Thomasem Arnoldem
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy