reklama

Dwa koncerty Bożonarodzeniowe Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.01.2022 16:00, INFORMACJA PRASOWA
Andrychowska orkiestra świętuje w tym roku okrągły jubileusz – 100-lecia swojej działalności muzycznej.
Dwa koncerty Bożonarodzeniowe Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów

Już w najbliższy weekend Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów zaprasza na dwa Koncerty Bożonarodzeniowe, które odbędą się w sobotę 8 stycznia o godzinie 16.oow kościele parafialnym w Sułkowicach Łęg oraz w niedzielę 9 stycznia o godzinie 17.oo w kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie.

Pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego wystąpi 40 muzyków, w tym solistki Elżbieta Walczak, Ewa Walczak oraz Maria Walczak

WSTĘP WOLNY!!!

Andrychowska orkiestra świętuje w tym roku okrągły jubileusz – 100-lecia swojej działalności muzycznej 1922 - 2022, w związku z tym wydarzeniem zespół planuje sporo koncertów oraz różnych występów na terenie naszej gminy, jak również daleko poza jej granicami.

W ostatnich dniach ukazały się dwie płyty CD z udziałem andrychowskiej „stulatki”.

Pierwsza zatytułowana „Pamiątka dla pokoleń” została nagrana w ramach zadania publicznego realizowanego dla Gminy Andrychów przez Stowarzyszenie MOD Andropol A-ów, a wydana dzięki wsparciu finansowym m.in: ABS Bank Spółdzielczy, firmy TEIRA, TECH STEROWNIKI, NADLEŚNICTWO BIELSKO.

Natomiast druga jubileuszowa płyta „Do tańca i do różańca” powstała przy współpracy z Archiwum Gminy Andrychów. Dzięki współpracy z CKiW w Andrychowie oba nagrania zrealizowane zostały w placówkach tej instytucji.

Muzyczne krążki z zapisem historycznych utworów jak również tych zupełnie nowych melodii będzie można zakupić w formie cegiełki już podczas najbliższych koncertów orkiestry.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy