reklama

Doroczna wystawa poplenerowa grupy Twórców MY [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.11.2019 12:16, DK
W piątek (29 listopada) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się doroczna wystawa poplenerowa grupy Twórców „MY”. Takiej frekwencji na wystawie grupy Twórców „MY” jeszcze nie było.
Doroczna wystawa poplenerowa grupy Twórców MY [FOTO]
Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.


Jak co roku w wydarzeniu brali udział przedstawiciele firm sponsorujących artystów z Andrychowa. Nie mogło zabraknąć prezesa MZH Wizan Jerzego Chylewskiego oraz przedstawicieli ABS Banku Spółdzielczego oraz stacji paliw inż. Wita Ziółkowskiego, którzy dokładają najwięcej „cegiełek” wspierając działania Grupy „MY”

Grupa Twórców MY powstała w 1973 r. z inicjatywy mgr Marii Biel- Pająk, która wyszukała ludzi przejawiających zainteresowania artystyczne, zapraszając ich na spotkanie. Tak powstała grupa o pierwotnej nazwie Koło Twórców Amatorów. W 1974 r. nazwę wymyślił należący do grupy Aleksander Toma, mówiąc na spotkaniu – „My to my” i co będziemy dalej szukać.

Tak powstała Grupa Twórców Nieprofesjonalnych MY, a w 1981 r. nazwę zmieniono na Grupa Twórców MY, w myśl zasady, że sztuki nie należy dzielić na profesjonalną i nieprofesjonalną, lecz na dobrą i na złą.

Członkowie uprawiają następujące techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarela, pastel, haft artystyczny, rzeźba, intarsja, fotografia.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy