Dom Kultury w Kętach zaprasza...

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.07.2020 08:43, INFORMACJA PRASOWA
"Radość tworzenia", czyli niezwykła wystawa malarstwa i rzeźby pani Jolanty Kupiec z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku" Oświęcim.
Dom Kultury w Kętach zaprasza...

Jolanta Kupiec - oświęcimianka z urodzenia, absolwentka historii sztuki oraz studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wieloletni pracownik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

W zakresie wielostronnej twórczości uprawia rysunek, malarstwo, rzeźbę, ceramikę artystyczną i użytkową, biorąc pod uwagę udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W dorobku pisarskim ma wiele artykułów i trzy publikacje o pracach więźniów artystów w KL Auschwitz, jak też kilkanaście artykułów z zakresu dawnych kultur, zamieszczonych w czasopismach i opracowaniach książkowych.

WYSTAWA CZYNNA: 15.07-20.08.2020r.

GALERIA NA PARTERZE oraz GALERIA NA I PIĘTRZE
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy