Czas jasełek. Zobaczcie zdjęcia

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.01.2020 13:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Czas jasełek. Zobaczcie zdjęcia
11 i 12 stycznia w WDK w Sułkowicach – Łęgu odbyły się Jasełka przygotowane przez Oazę Dzieci Bożych.

Przedstawienie pt. „Czwarty król” zostało wyreżyserowane przez Julię Lurkę – uczennicę LO w Andrychowie. Dzieci przedstawiły wzruszającą opowieść o czwartym królu – Beniaminie, który w czasie wędrówki do Jezusa spotyka głodną dziewczynkę, płaczącego chłopca, zmarzniętą żebraczkę i ubogą rodzinę.

Król oddaje potrzebującym dary przeznaczone dla Jezusa. Przesłanie Jasełek uświadamia nam, że Jezus najbardziej cieszy się z dobrych uczynków. Przedstawienie uświetniły pastorałki i wierszyki z życzeniami. Dzieci zostały przygotowane przez Julię Lurkę i Izabelę Osowską. Występ powstał we współpracy z WDK i ZSS w Sułkowicach – Łęgu.

Po jasełkach odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich i przedszkolaków.

tekst i foto: organizatorzy


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]ewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy