Brutalne zderzenie, czyli 'Zamiana Żon' z udziałem rodziny z Andrychowa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.03.2020 19:45, PG, foto: TTV
Jak rodzina z Andrychowa sobie poradziła?
Brutalne zderzenie, czyli 'Zamiana Żon' z udziałem rodziny z Andrychowa

W środę wyemitowano w telewizji TTV drugi odcinek trzeciego sezonu programu Zamiana Żon, w którym wzięła udział polsko – romska rodzina z Andrychowa.

Sylwia i Gerard Linder są znaną rodziną w mieście. Żyją zgodnie z obyczajowym romskim prawem - Romanipen i w jego duchu wychowują sześcioro swoich dzieci. W tej rodzinie panuje jasny podział ról - mąż jest głową i żywicielem rodziny, a żona zajmuje się domem. Dla Sylwii pasją i życiowym celem jest wychowywanie dzieci, dlatego nie marzy o karierze zawodowej. Razem z mężem nie chcą nic zmieniać i są szczęśliwi.

Z kolei druga rodzina z Chorzowa Karolina i Janek mają jednego 3 – letniego synka. Każdy z małżonków prowadzi własną, świetnie prosperującą firmę. Zdaniem Karoliny, każda kobieta powinna być niezależna finansowo i posiadać własne cele i pasje. Ponieważ oboje prowadzą intensywne życie zawodowe, by zapanować nad napiętymi grafikiem, zatrudnili pomoc domową, która w razie potrzeby zajmuje się również małym Frankiem.

Odcinek ten pokazał stracie się ze sobą dwóch różnych światów. Obie kobiety nie były w stanie przystosować się do nowych rodzin. Bizneswoman z Chorzowa - zwolenniczka równouprawnienia, była przerażona tym, jak traktowana jest kobieta w romskim domu i jak wysoką pozycję ma w nim mężczyzna.

Tak czy inaczej, bez względu na kulturę, tradycje i zwyczaje, obie rodziny przekonywały na antenie, że są szczęśliwe z tego, jak obecnie żyją i zadowolone z tego, co mają.

Odcinek można obejrzeć za opłatą na TVN Player: link

Będą też powtórki w telewizji TTV w:

- piątek (13.03.) o godz. 23:40

- sobotę (14.03.) o godz. 20:15

- niedzielę (15.03.) o godz. 13:35Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 15.03.2020 16:53

Chory program, a uczestnicy robią z siebie idiotow. Taka prawda.

rumcajs, 15.03.2020 16:18

Ciemnogród to jest narzucanie swojego zdania i brak zrozumienia dla innej kultury.

jolka, 15.03.2020 13:45

Gerard to zadufany w sobie samiec, któremu wydaje się, że ma monopol na rację, o żenującym poziomie postrzegania i traktowania kobiet, ale prostej potrawy nie potrafił przygotować i posprzątać po sobie w łazience, a Sylwia - no cóż może i "szczęśliwa", ale samodzielne sprzątanie dużego domu wyraźnie dało się jej we znaki, natomiast druga rodzina pracuje ciężko na swój status, ale zdecydowanie powinna poświęcić synkowi więcej czasu i pozwolić być dzieckiem..

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.03.2020 10:07

I to są beneficjenci 500+ po 6 lub więcej dzieci, a ty masz zapierdzielać na to wszystko a jak wybucha epidemia radź sobie sam 1500 na ZUS i inne podatki. Nawet firmy nie można zamknąć bo musisz się od dzisiaj umawiać telefonicznie

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.03.2020 06:48

Sylwia i Gerard Linder to cytuje (…) CIEMNOGRÓD (…)