reklama

Będą święta! Ruszyła budowa szopki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.11.2020 14:00,
Świąteczna dekoracja w Kalwarii Zebrzydowskiej należy do największych i najbardziej znanych ruchomych szopek w Polsce.
Będą święta! Ruszyła budowa szopki
Dopiero 18 listopada, ale właśnie ruszyła budowa szopki w bazylice kalwaryjskiej.

W kalwaryjskiej bazylice znajduje się już podest, który zajmuje ok 30 m2 oraz panorama o wymiarach 11 x 8m. Jak co roku nie zabraknie także nowych figur z Italii. Szopka składa się z ok. 150 elementów, w tym ponad 50 ruchomych.

- Inauguracja szopki odbywa się zawsze tuż przed pasterką. Przy wygaszonym świetle w bazylice, celebrans uroczyście wnosi figurę Dzieciątka. Po dojściu do szopki rozpoczyna się śpiew fragmentu tekstu z Martyrologium Kościoła Rzymskiego mówiącego o czasie i miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Po zakończeniu kapłan kładzie figurę w żłobie, szopka rozbłyska i rozpoczyna się śpiew kolędy Wśród nocnej ciszy - informuje biuro prasowe kalwaryjskiego sanktuarium.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy