reklama

Andrychów, Wadowice: odwołany koncert i zajęcia dla seniorów

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.10.2020 11:55, PG
Sprawdźcie szczegółowe informacje.
Andrychów, Wadowice: odwołany koncert i zajęcia dla seniorów

W środę (21.10.) Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie poinformowało, że z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert zespołu 100nka GRALAK, planowany na 23 października 2020 r. w MDK w Andrychowie, ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE. Szczegóły wkrótce.

Zwroty biletów:

-Jeśli dokonaliście zakupu biletu w MDK w Andrychowie zapraszamy z biletem w celu otrzymania zwrotu pieniędzy: kasa w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, czynna w godz. 15.00 – 18.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, mail: [email protected]

-Jeśli dokonaliście zakupu biletu poprzez nasz system biletowy (www.kultura.andrychow.eu) środki zostaną zwrócone na konto. Bilety tracą ważność.

Z kolei Wadowickie Centrum Kultury ze względu na coraz wyższą, także w powiecie wadowickim, liczbę zakażeń do końca października zostały zawieszone zajęcia Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odwołany został także planowany na sobotę architektoniczny spacer po Wadowicach Natomiast grupy dziecięce i młodzieżowe mają zajęcia planowo, oczywiście w obowiązującym reżimie sanitarnym. Nie odwołane zostały także dwa koncerty planowane na listopad. Działa również kino.

Od środy nie będą się odbywać zajęcia dla wadowickich seniorów. Decyzję Wadowickie Centrum Kultury podjęło ze względu na zalecenia Ministerstwa Zdrowia i inspekcji sanitarnej zalecającej ochronę osób starszych. Jak na razie zajęcia zostały zawieszone do końca października, w listopadzie jeśli sytuacja się unormuje grupy powrócą do swojego planu zajęć. Odwołany został także planowany na sobotę spacer po Wadowicach z Krzysztofem Fabrem, który miał opowiadać o śladach przedwojennego modernizmu w mieście. Odbędzie się on wczesną wiosną, podobnie jak i tradycyjny koncert muzyki dawnej zaplanowany na połowę listopada w kościele na Karmelu.

Pozostałe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywają się w dalszym ciągu w trybie stacjonarnym z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Działa także kino „Centrum”, w którym na każdym seansie, zgodnie z obecnymi zaleceniami może być 90 osób. Także zaplanowane koncerty: 8 listopada koncert Sylwii Przetak i 13 listopada zespołu Tęskno mają się odbyć przy zmniejszonej liczbie widzów.

- Chcemy dla naszych widzów zorganizować listopadowe koncerty i nadal prowadzić działalność. Robimy wszystko, by wszyscy czuli się u nas bezpiecznie i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować zajęcia dla wszystkich chętnych. Jednak zdrowie naszych uczestników jest dla nas najważniejsze, szczególnie osób będących w grupie podwyższonego ryzyka. Dlatego też, ze względu na wytyczne, musieliśmy zdecydować o czasowym zawieszeniu zajęć dla seniorów mając nadzieję, że w niedługim czasie ponownie powrócimy do ich organizacji. Jeśli nie będziemy mogli za 10 dni powrócić do stacjonarnych zajęć to zaproponujemy naszym studentom WUTW ofertę działań internetowych – zapowiada Piotr Wyrobiec, dyrektor WCK.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy