reklama

Afera: radnym nie podoba się pole nr 54A. Kto za to zapłaci(ł)? [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.06.2013 11:10, (red)
Andrychów żyje już nową aferą - tym razem planszową. Podobno polecieć mogą głowy. O co tym razem chodzi?
Afera: radnym nie podoba się pole nr 54A. Kto za to zapłaci(ł)? [AKTUALIZACJA]

Gdyby pilnie śledzić poczynania dwóch radnych PiS z Andrychowa, Krzysztofa Kubienia i Franciszka Penkali, można dojść do jednego wniosku: ta kadencja upływa w Andrychowie pod znakiem mniejszych i większych afer. Nic dobrego się nie dzieje.

 

Niezorientowanym wyjaśnijmy, że radny K. Kubień akurat w tej kadencji zasiada w opozycji i nie ma wpływu na rządzenie miastem. W sprawach samorządu widzi praktycznie tylko złe rzeczy, które jego zdaniem dzieją się w mieście. Wcześniej przez 8 lat, kiedy radny współrządził, w mieście działo się podobno tylko dobrze.


Tymczasem w gminie Andrychów pod rządami burmistrza Tomasza Żaka afera goni aferę. Tak wynika z opisów zamieszczanych przez radnych PiS. Nie tak dawno była afera ze śniętymi rybami w stawie w Parku Miejskim. Jest już kolejna, a radni PiS znowu wykazali się niebywałą spostrzegawczością.


O co chodzi tym razem? O kolorowe ulotki-plansze do gry rozdawane dzieciom podczas niedawnej Bajkolandii. Tyle ludzi je oglądało i pewnie nadal mają w domach, ale tylko radni PiS zwrócili uwagę na pewien drobny, ale jakże istotny szczegół.


Oto bowiem na polu 54A tejże gry znajduje się podpis-wskazówka dla gracza:
Zabłądziłeś i przypadkiem trafiłeś na mszę w kaplicy na Groniu Jana Pawła II. Rekompensując twój stracony czas leśniczy zawozi cię do Inwałdu. Przejdź na pole 69”.

  „I wszystko jasne. Jaki przekaz dla naszych dzieci płynie z gry wydanej za nasze, publiczne pieniądze w niewinnej, wydawałoby się, grze? Ano taki, że uczestnictwo w Mszy to „stracony czas (..) W imieniu własnym oraz wszystkich rodziców, których pociechy „traciły czas” na wczorajszych Mszach świętych NIE DZIĘKUJEMY burmistrzowi Żakowi oraz dyrektor CKiW za ten folder z grą ” - komentują radni K. Kubień i F. Penkala na swoim blogu.


Jak się dowiadujemy, najnowsza andrychowska afera już podobno porządnie trzęsie miastem. Czy to wpadka, czy celowe działania z tą grą, a w zasadzie z polem nr 54A? Kto próbuje wmawiać dzieciom, że na msze trafia się przypadkiem? Burmistrz? Dyrektor Centrum Kultury? Może jeszcze ktoś inny?

 

A może radni PiS mają zbyt dużo wolnego czasu i szukają afer na siłę? Bo to przecież tylko gra i zabawa. Pytania w tej sprawie można mnożyć. Podobno z powodu całego zamieszania ktoś może nawet stracić stołek, więc pewnie do tematu wrócimy.

 


AKTUALIZACJA: 2013-06-14

Ciąg dalszy sprawy. Jak informuje nas dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wystosował w tej sprawie pismo do Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, organizatora Bajkolandii. W piśmie tym włodarz domaga wyjaśnień w sprawie wzbudzającego kontrowersje opisu spornego pola nr 54A w grze dla dzieci. Sugeruje także, aby wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnej osoby. Do tematu powrócimy.


ZOBACZ TAKŻE: Kościół zabrał głos w sprawie afery z gra dla dzieci

 

foto: od Czytelnika

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dom_dobry, 16.06.2013 22:45

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 16.06.2013 21:23

@szeleszczyciel dzięki

krisu78, 16.06.2013 20:59

przepraszać trzeba było szybko. w tempie w jakim przychodzi "towarzystwu" wypłacanie w bankomacie kasy zarobionej na wysokich stołkach:) przeprosiny po tygodniu wymuszone przez internautów be sensu i bez znaczenia. @qwidon było też w innej parafii o temacie. po pytaniu wnoszę że jesteś jednym z gości w naszej gminie do końca 2014 dlatego wyjaśnienie:) Groń Jana Pawła II należy do parafii Macieja dlatego ta ma szczególny obowiązek dbać o dobre imię tego miejsca. Jak już wiesz przekaż kolegom którzy nie są stąd żeby uniknąć kolejnej kompromitacji:)

igor5, 16.06.2013 20:49

dziś przez przypadek usłyszałem w tvn że to nie Kościół jest atakowany i dyskryminowany tylko P.E.D.A.Ł.Y....

gwidon, 16.06.2013 20:47

dom_dobry, a czemu pytasz akurat o Macieja? Jest tyle parafii w gminie

kamila86, 16.06.2013 20:25

Jak ktoś wierzy w szczery żal tych ludzi to niewiele o nich wie. Wojtek75 pisze prawdę. panie/pani dobry dom. było. w bardzo spokojny sposób. że chodzi o to że nie wolno tak traktować Mszy św. Ładnie, z klasą, krótko.

dom_dobry, 16.06.2013 20:09

Komentarz usunięty przez autora.

wojtek75, 16.06.2013 20:02

właśnie dlatego nie ma prawa być żadnego karania zwykłych pracowników. wtedy należy domagać sie ukarania żaka za patronat dla krążka Czerwi. powinni po tej sprawie z grą szybko przeprosić (tak samo za patronat). nie zrobili tego. podejrzewam że dlatego że chcieli w sprawę "ubrać" kubienia. Nie udało się, ludzie nie kupili nieudolnych bajek w stylu: winny jest ten kto pokazuje syf, a nie ten co go robi. chyba nawet przeprosiny to teraz niewiele dadzą bo kto wierzy w skruchę po tygodniu i po oberwaniu w Internecie? "Mareczek" ma 100 procent racji. na koniec tradycyjnie pocieszająca wiadomość dla "żakolandii":) to nie kubień odbierze wam władzę i nie za ten patronat i grę polecicie:)

rzykimuszazostac, 16.06.2013 19:31

burmistrz Żak sam musiał by się podać do dymysji. danie przez niego niedawniutko patronatu i naszych pieniędzy na płytę ze słowami gdzie swastyka, biały orzeł i krzyż były razem to o wiele poważniejsza sprawa. nie było przeprosin, nie było dymisji tylko achy i echy jaka to promocja dla Andrychowa. dymisjonowanie czy karanie teraz innych za tę wpadkę to byłby prawdopodobnie szczyt hipokryzji.

szeleszczyciel, 16.06.2013 18:38

.

ogi33, 16.06.2013 18:11

Wszyscy dalecy jesteśmy od rozpoczęcia bratobójczej wojny religijnej ( zgadzasz się "Tomekx ?) Wiadomym jest , ze w całej sprawie burmistrz ponosi odpowiedzialność - co najwyżej pośrednią ( @gwidon racja?) Każdy czeka aż burmistrz pokaże , że ma jaja ( @Leon ) a przecież najpiękniejsze u mężczyzny to stanowczość i prawość w odpowiedzialności Nikt przecież nie chce by dalej ciągnąć temat i pisać w kółko o panu K (czyż nie tak @Tipacz) itd Burmistrz chcąc uniknąć wojny prosi swojego w-ce odpowiedzialnego za CKiW by poczuł czego wymaga od niego chwila i "mała ojczyzna", nie czas na małostkowość, aby ten podał się do dymisji, w-ce niczego innego nie pragnie jak spokoju i ładu , zrobi dla "małej ojczyzny "wszystko, bo przecież to jego cel burmistrz przyjmuje dymisję, wskazując jak WIELKIM CZŁOWIEKIEM okazał się w-ce, publicznie przypomina jego zasługi dla "ojczyzny" przeprasza wszystkich urażonych, zbulwersowanych itd życie w gminie wraca do normy nie ma wojny, burmistrz ma jaja jak ..., nikt nie pisze o bezradnym K, taczki etno nadal pięknie zdobią ogródek rzeczka płynie swoim korytem, dzieci i rodzice ze strony parafii Macieja wiedzą , że od czerwca do października msza na Groniu JPII jest w niedzielę o 12, leśniczy topi swoje smutki (nie ma kogo podwozić) w karczmie "Czarnym groniu", upał wygania wszystkich na basen, między jednym a drugim smarowaniem pleców opowiadają sobie bajki....... sen- jawa (*) zdrowego eklektyka (*) burmistrz podkreśla właściwe

mareczek, 16.06.2013 16:20

ludzie, gdyby szczerze żałowali tego czy tego nieszczęsnego patronatu to od razu byłyby przeprosiny. teraz to może być kalkulacja \"co się opłaca\" a za takie nieszczere przeprosiny to ja \"dziekuję\"

maniek, 16.06.2013 15:48

z komentarza ogiego33 gdyby reakcja burmistrza była odpowiedzialna - przepraszam za moich podwładnych, to fatalna pomyłka, naprawimy swój błąd - byłoby po sprawie, nie byłoby większego zamieszania ale burmistrz "odważnie" wystosował pismo i umył rączki mądre słowa. jeszcze trzeba było dodać od siebie przeprosiny bo to była miejska impreza dlatego burmistrz nie powinien uchylać się od odpowiedzialności. byłoby szybko po temacie. bo opozycja tylko napisała i nie podziękowała za tę grę. To wszystko. Afera zrobiła się po tekście na mamnewsa. Lepiej późno niż wcale. Tak więc do dzieła burmistrzu Żak i pani dyrektor! To nie boli.

rzykimuszazostac, 16.06.2013 15:23

zanim burmistrz żak zasugerował konsekwencje dla innych powinien wziąć odpowiedzialność za to co sam robił. o konsekwencjach dla samego siebie nawet nie wspomnę bo to byłoby za dużo jak dla nowego "jasnie pana":) po pieniądzach i patronacie od nas wszystkich dla czerwi jego pismo i zatroskanie są mało wiarygodne. znam takich co mówią że bezczelne.

dom_dobry, 16.06.2013 14:47

Komentarz usunięty przez autora.

longin, 16.06.2013 12:55

Mega. Za dużo spożywasz w Czarnym Groniu.

zielonyludek, 16.06.2013 11:01

A ja bym się chciał dowiedzieć od pana nadleśniczego który leśniczy dorabia sobie do pensji jako taksówkarz? I czy jeździ słuzbowym samochodem? Kto płaci za paliwo itd.... A tak całkiem bez ironii, to wydaje sie że to nie jest żaden przypadkowy opis... walka z Kościołem dotarła też do nas... walka z wartościami o których naucza Kościół trwa na całego...

mega, 16.06.2013 10:51

przepraszam na Groniu Jana Pawła II

mega, 16.06.2013 10:39

zabładziłem i trafiłem na mszę w kaplicy na Czarnym Groniu czy ktoś zna telefon do leśniczego, pilne nie chcę tracić czasu

Luthein, 16.06.2013 10:33

dla mnie kosciol to zawsze wielka strata czasu....

ogi33, 16.06.2013 09:50

@tomex kto pisze o wojnie religijnej? Ty i to jest sianie propagandy oni po prostu zwrócili uwagę na pewien fakt, cały wpis kończy sie tak: " W imieniu własnym oraz wszystkich rodziców, których pociechy „traciły czas” na wczorajszych Mszach świętych NIE DZIĘKUJEMY burmistrzowi Żakowi oraz dyrektor CKiW za ten folder z grą. Nie życzymy sobie, aby takie wydawnictwa trafiały do rąk naszych dzieci. Nie zgadzamy się też na trwonienie pieniędzy z naszych podatków na publikacje zniechęcające nasze dzieci do praktyk religijnych. " i tyle wspominanie o wojnie religijnej w tym przypadku to klasyka propagandy gdyby reakcja burmistrza była odpowiedzialna - przepraszam za moich podwładnych, to fatalna pomyłka, naprawimy swój błąd - byłoby po sprawie, nie byłoby większego zamieszania ale burmistrz "odważnie" wystosował pismo i umył rączki a później ten lapsus o kampanii wyborczej, to taka pomyłka freudowska, jak myślisz kto ją właśnie chciał rozpocząć? a tu taka kicha tak , że Tomuś głowa do góry jeszcze tyle dni i nocy do wyborów, wstań w poniedziałek i zrób co odpowiedzialna władza uczynić powinna

Ateista, 16.06.2013 09:04

Dobra przyznaję się to moja robota.:)

leskow, 16.06.2013 09:03

tomekx jak wrócisz z kościoła to napisz co tam usłyszałeś:)

szeleszczyciel, 16.06.2013 08:58

.

tomekx, 16.06.2013 08:52

na szczęście nie wszyscy dają się nabierać pisowskiej propagandzie jakoby w Andrychowie prowadzona była jakaś wojna religijna. Mam nadzieję że pan radny jeden z drugim jeszcze się opamięta Pa, idę do kościoła.

tipacz, 16.06.2013 08:41

Gregory Bo czasem to trzeba samemu sie uderzyc w piers i dac sobie siana. Na poczatku tego watku bulo cos tam jeszcze na temat zekomej afery a teraz braklo argumentow i wyciaga sie stare brudy jak to zwykle w naszym kraju bywa. Obrzuca sie innych epitetami bo jal ktos ma inne zdanie to \"jest od nich\" ... brak slow...

wojtek75, 16.06.2013 08:08

\"Zakolandia\" celuje w takich prymitywnych manipulacjach. na tym przykładzie to żak chce wyjaśnień i konsekwencji ale próbują nam wmówić że to kubień będzie winny jak to oni kogoś zwolnią. Chociaż kubień wyraźnie pisze żeby odczepili się od zwykłych pracowników a przyjrzeli się sobie. @\"martin\" - oby burmistrz żak przeczytał i wyciągnął sam wobec siebie konsekwencje.

kaczor, 16.06.2013 07:53

lepiej dla ciebie yeti1. bo musieli by powiedzieć o żaku i upadku Andrychowa. Bo od niemal 3 lata żak i jego ekipa rządzą i biorą kasę za rządzenie jak zwykle prymitywna manipulacja to co zrobiłaś.

yeti1, 16.06.2013 07:07

nie było tego wczoraj w telewizii Rydzyka. Nie macie tam jakiś dojść że tam też powiedzieli o Kubieniu i o upadku Andrychowa/;

martin, 16.06.2013 06:54

po przeczytaniu tego co piszą ludzie i tego co mówi pani dyrektor biura burmistrza apeluję Panie Tomaszu Żak - zamiast pisania listów, sugerowania konsekwencji niech pan przyjrzy się co pan sam zrobił. To pan dał patronat dla tego zespołu Czerwie z tymi szokującymi zdaniami. Pan pokazał drogę a teraz dziwi się? być może jakiś urzędnik chciał panu dorównać czy pana zadowolić?

gregory, 15.06.2013 22:23

ogi33 - nawet dobrze żebyś miał rację z tymi ogloszeniami. w sumie to duchowni powinni bronić szacunku do Mszy św. I tak mają dobrze bo na mamnewsa bronią jej świeccy:) tipacz który sam brał czynny udział w dyskusji krytykuje ją? taka dziwna forma samokrytyki? czy krytyka mamnewsa jaki napisał artykuł tak żeby kubień wyszedł fatalanie ale niechcący zrobił mu reklamę? czyli jak to w "zakolandii".:)

ogi33, 15.06.2013 22:08

@tipacz nie o nim, owszem ,pojawiał sie tutaj sporadycznie, przewaga władzy była absolutna słuchowisko sie skończyło, jutro licze na jakieś relacje z ogłoszeń parafialnych, dobrej nocy wszystkim

dom_dobry, 15.06.2013 22:01

Komentarz usunięty przez autora.

tipacz, 15.06.2013 22:00

Oj Wy durni... prawie 200 komentarzy... a BEZ radny k... cieszy miche bo o nim pisza.... i jak zwykle komentarze przekrecone o 180°

ogi33, 15.06.2013 21:50

@dom-dobry masz te taczki etno, bo może jutro będą potrzebne bo historia na pewno nabierze rumieńców byleby bez przegięć trochę przeraża mnie ta myśl, która mnie naszła, słucham teatru w radiowej dwójce

dom_dobry, 15.06.2013 21:46

Komentarz usunięty przez autora.

kaczor, 15.06.2013 21:46

no tak, jak juz nie ma argumentów do zawsze i wszędzie można wrócić do basenu:) buahhahahahaha to już nie jest żałosne, to jest śmieszne.

gwidon, 15.06.2013 21:41

\"zorientowany, lepsze to, niż budowanie swojej pozycji na krytyce fontann\" a to nie basenu?

dom_dobry, 15.06.2013 21:39

Komentarz usunięty przez autora.

longin, 15.06.2013 21:39

Gwidon. Zejdź już na ziemię. I tak nic nie kumasz.

zorientowany, 15.06.2013 21:28

I tak pan radny buduje swoją pozycję -na bzdurach. Szok że taka osoba dostaje jeszcze diety z naszych podatków. Eh..... nie chce się tego nawet komentować

dom_dobry, 15.06.2013 21:27

Komentarz usunięty przez autora.

gwidon, 15.06.2013 21:27

Zapewne

longin, 15.06.2013 21:10

Z wykopalisk Gwidon z wykopalisk.

gwidon, 15.06.2013 21:08

Ciekawe, skąd fronda czy wPolityce mieli info, że u nas taka afera. Ciekawe.....

ogi33, 15.06.2013 21:07

skoro fronda i w polityce zajęli się tematem to dzisiaj internauci, a jutro po ogłoszeniach parafialnych cała gmina Andrychów będzie w temacie

ogi33, 15.06.2013 20:56

@longin duszno bardzo to i pomysły duszne wchodzą do głowy, reakcja burmistrza w rozmowie z redaktorem frondy pokazuje kompletne zaskoczenie sytuacją, trudny weekend ma towarzycho

longin, 15.06.2013 20:49

Weswi78. Chyba masz rację.

westwi78, 15.06.2013 20:43

longin, przeceniasz ich.

longin, 15.06.2013 20:37

A może to było specjalnie zrobione. \" Porcelanowy Ząb\" wymyślił ze sztabem temat zastępczy bo szykuje się jakiś wał?

ogi33, 15.06.2013 20:35

" Na pytanie, czy nie powinien za taką grę przeprosić, powiedział, że to nie on ją wymyślił.." oto pierwszy "ludzki" odruch Władzy, ja tu tylko spijam śmietankę, wręczam puchary, czego jeszcze chcecie, no dobra uśmiechnę się ma jeszcze lampkę sygnalizacyjną i reflektuje się, jest gotów przeprosić tekst o kampanii wyborczej jest przedni taka "głupia wpadka", a jak ślicznie obnaża oblicze władzy

westwi78, 15.06.2013 20:25

qqrydzyk, tylko Ci się wydaje że jesteś, sądząc po Twoich wpisach. No ale każdy ma prawo do złudzeń.

ogi33, 15.06.2013 20:14

@gwidon to, że nie umiesz dyskutować, jak brak ci argumentów atakujesz personalnie, to wiem, że potrafisz zamieniać się w chama właśnie sie dowiedziałem jest tak źle?? wpadka na całego??

gwidon, 15.06.2013 19:56

Zdominowanym? Heh, dobre

dom_dobry, 15.06.2013 19:46

Komentarz usunięty przez autora.

qqrydzyk, 15.06.2013 19:33

wetwi, ja jestem katolikiem, ale nie smoleńskim. NORMALNYM wyznawcą religii rzymskokatolickiej, a nie wyznawcą Rydzyka , Jarka. Lecha i im podobnych! Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i z mojej wypowiedzi (jak widać nie będącej po twojej myśli) utkwiło ci w głowie wyłącznie słowo \" pieniądz\", to - z łaski swojej - zajmij się sobą a nie mną, OK? Koniecznie!

gwidon, 15.06.2013 19:20

dom_drogi, zwykła gospodynio domowa, nie liż już tak temu Kubieniowi nie powiem czego, bo zęby sobie przebarwisz.

longin, 15.06.2013 19:03

Leon. Burmistrz ma jaja. Będą nie tacy tylko takie co się o tym przekonają. Nieprawdaż?

leskow, 15.06.2013 19:02

leon ty pisz chłopie (babo?), nie przestawaj, dalej, dalej, dawaj! jesteś lepszy niż yeti i abcabc razem wzięci!

dom_dobry, 15.06.2013 19:02

Komentarz usunięty przez autora.

leon, 15.06.2013 18:55

Burmistrz ma jaja i będą tacy co się o tym przekonają, Poczekajcie. Nie chodzi o konsekwencje za powiedzenie odrobiny prawdy w tej grze bo co pisałem Burmistrz niepotrzebnie zareagował. Zanim powiem ostatecznie baj baj jedna sprawa - tragiczni jesteście z tym czepianiem sie Czerwi i patronatu dla nich. To jedyny zespół jakim możemy sie pochwalić w tym Andrychówku. Patronat, pieniądze (chyba za małe) im się należały i Burmistrz postąpił właściwie. Nie ugiął się i wsparł ludzi jacy mają odwagę powiedzieć prawdę o klerze i innych sprawach.

westwi78, 15.06.2013 18:54

Fajny, bo mądry. Lubimy inne zdanie, ale to nie znaczy że się z nim zgadzamy.

yeti1, 15.06.2013 18:49

fajny , bo poprawny politycznie dla was? Nie lubicie jak ktoś ma inne zdanie co? Włączyc o 20 TV Trwam.? czy też tam będzie?

dom_dobry, 15.06.2013 18:43

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 15.06.2013 18:40

qqrydzyk, a napiszesz jeszcze w co wierzysz? Chyba w pieniądze, bo wszystko (zupełnie bezsensownie) do nich sprowadzasz.

qqrydzyk, 15.06.2013 18:33

Będąc osobą wierzącą NIE mam zastrzeżeń do takiego zapisu w w grze. Taki zapis moim zdaniem wcale nie obraża niczyich uczuć religijnych, a kto mówi, że jego uczucia obraża, niech podaje burmistrza do sądu! Staram się być obiektywny i krytykom tego zapisu przypominam, że NADAL istnieje rozdzielność Kościoła od Państwa! Gdyby takie słowa zostały napisane w wydawnictwie FINANSOWANYM PRZEZ KOŚCIÓŁ, to i Kościół i osoby wierzące mogłyby mieć uzasadnione WÓWCZAS zastrzeżenia. Ale finansował to Urząd Miejski czyli SAMORZĄD a nie Kościół, zatem wszystkie tutaj zamieszczane głosy oburzenia są nieuprawnione i bezzasadne! Opowiadanie typu, że "to płacone z moich podatków" jest chybione i jest typowym strzałem w kolano, gdyż to zarazem oznacza, że Kościół, który otrzymał i otrzymuje w różnej formie olbrzymie kwoty od samorządów i Państwa Polskiego, otrzymał je BEZPRAWNIE! Mogliby mieć uzasadnione wówczas pretensje tak inne Kościoły i ich wyznawcy jak i ateiści, gdyż to również z ich podatków. Poza tym moim zdaniem burmistrz zachował się jak facet bez j.j , który pękł od razu nie chcąc pamiętać, że jest BURMISTRZEM i a nie księdzem czy szefem kościelnej fundacji i nie wydawał kasy kościelnej! Na wydawanie pieniędzy na takie cele ma prawo wynikające i z przepisów ogólnych i z racji wyboru go na to stanowisko! Co boskie - Bogu, co cesarskie - Cesarzowi! Przedwyborcze klękanie nie da efektów ani u prawicy, a tym bardziej u lewicy, panie burmistrzu! To kto lub co panu zostanie? ANI RÓG ANI CZAPKA Z PIÓR! Za półtora roku w gminie pęknie kicha - wówczas ostatecznie wyłączymy Zdzicha! Koniec komentarza na ten temat!

dom_dobry, 15.06.2013 18:06

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 15.06.2013 17:58

leon, zabronisz nam pisać?:)

leon, 15.06.2013 17:48

Komentarz usunięty przez autora.

aga33, 15.06.2013 17:12

Uważam że ten kto doradził burmistrzowi Żakowi oczekiwanie na wyjaśnienia i sugerowanie konsekwencji wobec innych źle życzy burmistrzowi. Ta osoba zrobiła to żeby ludzie przypomnieli o patronacie i pieniądzach jakie dał burmistrz w imieniu miasta na płytę tych całych Czerwi? Czytałam kiedyś te teksty. Jest to co pisaliście ale także taki co uderza w samą Biblię i duchowieństwo kilku wyznań - tak go odbieram. władza "jak lew" broniła swojego pomysłu z patronatem i pieniędźmi. Dlatego uważam że burmistrz Żak NIE MA PRAWA kazać inny bić się w pieść skoro wtedy sam tego nie zrobił a nawet zachował się jakby było ok.

ogi33, 15.06.2013 16:29

@tomex stary chwyt w dyskusji jak dyskusje stare , znak równości jaki stawiasz nie ma tutaj zastosowania

tipacz, 15.06.2013 16:28

@Leskow nie wiem na jakiej podstawie laczysz mnie z jakakolwiek partia lub podzialem politycznym... polityka sie brzydze!!! Swoje komentarze pisze jako zwykly prosty czlowiek, ktorego denerwuje jak widzi co robia albo czego nie robia osoby odpowiedzialne za rzadzenie. Jak widac ze wszystkiego da sie zrobic sprawe polityczna...

ogi33, 15.06.2013 16:25

@asguit ta deklaracja brzmi dziwnie, ale ...kto wie? ja nie jestem zwolennikiem żadnej partii byłem wyborcą obecnej ekipy licząc na zmianę he he pana Kubienia nie znam, jego prawo robić to, co robi pan Penkala podpadł mi okropnie, no cóż taką miał rolę \"pisarczyka propagandzisty\" więcej: nie jestem katolikiem, a może inaczej, jestem ateistą i katolikiem w jednym :)( jeszcze i inne ale zatrzymajmy sie na tej dychotomii) w całej sprawie chodzi po prostu o pryncypia- nie można puszczać w obieg takich \"gier\"wydając na nie publiczną kasę w społeczeństwie w większości deklarujących katolicyzm WŁADZA to służba i odpowiedzialność, potem prestiż, dobra pensja itd i w tej sprawie o egzekwowanie owej odpowiedzialności chodzi Twoja opinia może i jest słuszna, jego (Kubienia) pobudki działania mogą tak wyglądać jak opisujesz cóż jego zbójeckie prawo powtarzam o ODPOWIEDZIALNOŚĆ WŁADZY CHODZI

tomekx, 15.06.2013 16:15

Widziałem ostatnio podręcznik szkolny z błędem. Możeby by tak zwolnić ministra albo premiera? Nie przeczytali przed publikacją. To ich wina.

wojtek75, 15.06.2013 16:02

czyli jednak nieważne że ktoś za publiczne pieniądze nazwał Mszę Świętą stratą czasu. Winni jest ten kto to pokazał . Idąc tym tokiem niewinny kto robi syf, winny kto pokazuje syf. Dramat jak myśli obrońca Żaka. Odwracanie kota ogonem to mało powiedziane.

asquit, 15.06.2013 15:52

Jestem zwykłym mieszkańcem miłośnikiem programowym Prawa i Sprawiedliwości, ale nigdy nie głosującym na te partie z nie wyjaśnionych przyczyn. Może uściśle pisząc wcześniej o odpowiedzialności chodziło mi głownie o odpowiedzialność polityczną, jeżeli mnie źle zrozumieliście.Gdyby nie rozgłos nadany sprawie przez pana radnego nie byłoby żadnego problemu ale najwyraźniej niektórzy w tej partii tak mają i żyją z rozgłosu. Dalej nie będę powtarzał

Maksymilian, 15.06.2013 15:35

barte:prawda jest jedna i tylko jedna.

ogi33, 15.06.2013 14:24

@dom_dobry faktycznie poziom @abcabc innymi słowy, w bieżącej dyskusji ciężko coś kopiować i wklejać

dom_dobry, 15.06.2013 14:09

Komentarz usunięty przez autora.

gregory, 15.06.2013 14:04

aquitowi może chodziło o to że żak poda się do dymisji?:) bo o sprawie ze "straconym czasem" na Mszy św. kubień pisze tak, że jaśniej sie nie da. "Obawialiśmy się od początku takiej reakcji burmistrza Żaka i jego świty. Ludzie na najwyższych stołkach biorący wielotysięczne pensje szukają właśnie kozła ofiarnego wśród zwykłych szarych i zastraszonych pracowników. Żadnych przeprosin, żadnej skruchy. Zamiast tego spychologia i być może kolejne zwolnienia ludzi z Andrychowa. Wstyd." @ wojtek75 - dobre to: swoją drogą logika asqiuta jest porażająca - nie liczy się kto narobił syfu, winny jest ten kto syf pokazał.

dom_dobry, 15.06.2013 14:02

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 15.06.2013 13:50

@asqiut faktycznie logikę masz rzucająca na kolana, przestań się kompromitować

dom_dobry, 15.06.2013 13:48

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 15.06.2013 13:47

@asquit jak dla mnie ie ma żadnych podstaw do zwalniania pracownika sprawa tyczy sie odpowiedzialności \"władzy\"(czytając @Gwidona już to rozumieją) zwolnienie , gdyby do takiego doszło, byłoby strzałem w kolano zwane głową swoje fałszywe współczucie zostaw sobie afera zaczęła się od Adama i Ewy ;)

dom_dobry, 15.06.2013 13:44

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 15.06.2013 13:44

zrobił wielkie halo wokół sprawy szkodząc w ten sposób wizerunkowi Andrychowa, a można to było przemilczeć, ale pan radny liczy przede wszystkim na rozgłos który potrzebny mu jest do wyborów. Z tąd jego moralna odpowiedzialność

wojtek75, 15.06.2013 13:41

dobry dom, stawiam że to nie kubień odbierze władze żakowi. ale odebrać żakowi władzę trzeba. choćby dlatego że ma za sobą takich ludzi jak asquit który myśli że każdą głupotę wmówi innym. Kubień nie chce nikogo zwalaniać, przeciwnie - broni zwykłych pracowników - polecam tekst jaki dał niżej kaczor. ale propaganda będzie wmawiać ludziom co innego. Asqiut udowodnił że mają nas za idiotów. swoją drogą logika asqiuta jest porażająca - nie liczy się kto narobił syfu, winny jest ten kto syf pokazał.

dom_dobry, 15.06.2013 13:33

Komentarz usunięty przez autora.

kaczor, 15.06.2013 13:23

asqiut nie rób z ludzi debili. to Żak chce konsekwencji jakby nie pamiętał o danej przez siebie kasie i patronacie dla Czerwi z tymi tekstami "swastyka, biały orzeł i grot. I święty krzyż!1000 lat tradycji, 1000 - letnia Rzesza, początek kościoła KUBIEN PISZE JASNO. Obawialiśmy się od początku takiej reakcji burmistrza Żaka i jego świty. Ludzie na najwyższych stołkach biorący wielotysięczne pensje szukają właśnie kozła ofiarnego wśród zwykłych szarych i zastraszonych pracowników. Żadnych przeprosin, żadnej skruchy. Zamiast tego spychologia i być może kolejne zwolnienia ludzi z Andrychowa. Wstyd. http://dlaandrychowa.blogspot.com/2013/06/felieton-bajkolandowa-gra-planszowa.html

dom_dobry, 15.06.2013 13:20

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 15.06.2013 13:15

Jeżeli kogoś zwolnią - to zgadnijcie kto będzie za to ponosił tzw . moralną odpowiedzialność? Od kogo zaczęła się ta afera? Panie Krzysztofie Kubień - współczuję

nietakszybko, 15.06.2013 12:35

"to może pogodze was - w sprawie tej Mszy jaka ma być dla niektórych "stratą czasu" główną odpowiedzialność ponosi dyrektor centrum kultury. w o wiele gorszej sprawie patronatu dla płyty Czerwi z obraźliwymi i niskich lotów tekstami (takie jest moje zdanie) odpowiedzialność ponosi żak" dobre podsumowani Krisu. Może jeszcze tylko - dyrektor CKIW powołał na stanowisko żak. ale kozłem ofiarnym bedzie zwykły pracownik. żałosne zwłaszcza jak popatrzeć na patronat dany przez żaka w imieniu nas wszystkich dla krążka Czerwi z takimi żenującymi tekstami.

ogi33, 15.06.2013 12:24

@gwidon dobra uwaga, jak ktoś (postów tyle , że znaleźć trudno) obrazowo napisał "u dyrektor nie włącza sie szara komórka bez konsultacji z w-ce"(coś w tym stylu) dość to przekonujące po tym jak się dzieje w tej instytucji, stąd i wskazuje odpowiedzialnego, ale nie tylko, takie winny być reguły nie dziwi mnie tor rozumowania, że to dyrektorka ckiw ponosi wyłączną odpowiedzialność, przecież to lustrzane odbicie ekipy poprzedniej: za sztandar poprzedniej ekipy -basen, nie odpowiadał magistrat tylko zgk(sic), za sztandar (jeden z wielu PR-owskich) obecnej ekipy nie odpowiada magistrat tylko Ckiw, NIE DZIWI NIC jak powiadał mądry król "nic nie masz nowego pod słońcem"

krisu78, 15.06.2013 12:18

to może pogodze was - w sprawie tej Mszy jaka ma być dla niektórych \"stratą czasu\" główną odpowiedzialność ponosi dyrektor centrum kultury. w o wiele gorszej sprawie patronatu dla płyty Czerwi z obraźliwymi i niskich lotów tekstami (takie jest moje zdanie) odpowiedzialność ponosi żak to kpina że w sprawie Mszy chce jakiś wyjaśnień. Trzeba było zastanawiać się jak dawał kase i patronat Czerwiom. Wtedy nie było żadnych wyjaśnień tylko \"gadka szmatka\" że to promocja młodych zespołów. Wszyscy wiemy jak młodzi są członkowie Czerwi:) tak jak wiemy że gość z Czerwi szedł z żakiem w kampanii. Dlatego teraz gadanie pani dyrektor biura żaka jako to jej pryncypał chce wyjasnień traktuję jako niesmaczny żart.

ogi33, 15.06.2013 12:05

co jest z tymi klonami komentarzy??

ogi33, 15.06.2013 12:03

Komentarz usunięty przez autora.

gwidon, 15.06.2013 11:49

\"@gwidon zauważył (sic), że w sprawie tej burmistrz ponosi odpowiedzialność pośrednią, zapomniał dodać , że bezpośrednią ponosi człowiek z tytułem w-ce , który w jego imieniu nadzoruje CKiW\" A dyrektor Tomiak jakiego rodzaju odpowiedzialność ponosi? Ultra czy hiper? A może żadną?

ogi33, 15.06.2013 11:23

@Tipacz skoro chcą grać populistów, to grają, takie ich prawo jak zauważyłeś wytykają mnóstwo spraw, a ta to \"zwykła [ciach!]|\", nerwowość reakcji \"z pałacu władców\" mówi coś innego, nie obserwowałem dotychczas tak szybkiego działania na wytykane \"populistycznie [ciach!] Kubienia\" @gwidon porsze Cie zostaw ataki personalne, przeczytaj wpis blogowy \"pani gospodyni\" a może poczujesz trochę płynącej od kobiety zwykłej troski i ciepełka, wiadomo z jej punktu widzenia, taka już nasza dola człowiecza siedzimy na \"swojej dupie \" i z tego punktu patrzymy na świat @wiktoria otrzyj smutki przykrości i domagaj się odpowiedzialności od tych którzy o nia walczyli i na siebie ją wzięli, informacja z biura burmistrza pokazuje wyraźnie: puchary moje- robota wasza, kaska moja- odpowiedzialność szaraczka, no cóż wiemy z tego szybkiego \"ludzkiego\" odruchu z kim do czynienia mamy, ale możemy domagać sie zachowania reguł, i to zróbmy dobrze @gwidon zauważył (sic), że w sprawie tej burmistrz ponosi odpowiedzialność pośrednią, zapomniał dodać , że bezpośrednią ponosi człowiek z tytułem w-ce , który w jego imieniu nadzoruje CKiW,

Sanders, 15.06.2013 10:42

Nudy nudy i jeszcze raz nudy łapiecie sie jak muchy do lepca ktoś coś znalazł pijar sobie robią a dyskusja jakby jutro miał nastąpić koniec świata:-)

dom_dobry, 15.06.2013 10:10

Komentarz usunięty przez autora.

leskow, 15.06.2013 10:03

przepraszam i zwracam honor. pomyliły mi sie dwa teksty. wątek i komentarze są w tekscie o nowym klubie bez barw politycznych. nic nie zginęło - sorki.

leskow, 15.06.2013 10:00

my tutaj gadu gadu, a z artykułu o staroscie i absolutorium znikneło pół tekstu i wszystkie komentarze. co się dzieje z tym portalem? skasowano cały wątek o nowych pieniądzach na drogi andrychowskie w powiazaniu z nowym klubem andrychowskich radnych. nie ma zadnych komentarzy w tym mojego. tego sie nie spodziewałem po tym portalu mimo wszystko.

gwidon, 15.06.2013 09:58

Ja nie spotkałem jeszcze osoby, która tak pięknie się wypowiada o kubieniach. Oni w ogóle robią coś źle?

dom_dobry, 15.06.2013 09:48

Komentarz usunięty przez autora.

gwidon, 15.06.2013 09:32

dom_dobry, pewnie jako zwykła gospodynia domowa u Kubienia.

wojtek75, 15.06.2013 09:10

ty qwidon pytasz dobrego domu to ja Ciebie - piszesz jako Tomek Żak, Tomek Partyka czy Agnieszka Perończyk Adamek?:) tak bez sensu taka przepychanka:) celne zestawienie tego patronatu dla płyty czerwi gdzie konsekwencji nie było bo burmistrz Żak sam dał patronat i kasę i tej gry - nieco mniejszej wpadki gdzie chce wyjaśnień i konsekwencji. porażką by było gdyby sprawdziło się to zdanie \"może po daniu przez pana Żaka patronatu dla tekstów o swastyce, młocie i krzyżu w jednym szeregu ktoś postanowił podlizać się \"nowemu słońcu Podbeskidzia\" i jego dworowi? \"

dom_dobry, 15.06.2013 09:07

Komentarz usunięty przez autora.

gwidon, 15.06.2013 08:56

dom_dobry, piszesz jako Franek czy Penkala? A może jako Kubień?

kaczor, 15.06.2013 08:52

kamil - forma "wy" , "zajmijcie się czymś innym" to było pod adresem tych którzy NIE myślą jak chce "żakolandia". język kaczyńskiego pod klawiaturą zwolenników władzy? w jednym zgoda - fajnie że ludzie mają różne poglądy nie zawsze zbieżne z poglądami żaka z jednej strony czy kubienia z drugiej.

kamil, 15.06.2013 08:39

uzgodnijcie zeznania, ilu was tam jest, kto was opłaca, dwór, propaganda... - ......Wszędzie liczba mnoga, próba sklasyfikowania 'przeciwnika' i uderzenie w niego. My i wy,. Wy źli, my dobrzy.... Skąd ja znam ten język konfrontacji? To chyba Kaczyński? Zrozum jeden z drugim że strony internetowe przeglądają też zwykli, niezaangażowani w żadną politykę, nie związani z urzędem ludzie, którzy mają prawo napisać coś od siebie. Tak po prostu. A że nie zawsze jest to po myśli na przykład Kubienia czy Pietrasa i innego członka/zwolennika tej partii - to trudno. Takie życie, demokracja.

kaczor, 15.06.2013 08:37

no właśnie. niech dwór i \"propaganda\" zdecydują się. bo z jednej strony piszą że to błahostka rozdmuchana przez opozycję a z drugiej żak domaga się wyjaśnień i konsekwencji. według mnie wpadka ale niestety dużo prawdy jest w tym \"Najpierw pan Żak dał nasze pieniądze i patronat płycie z tekstami jakie wielu uważa za bardzo antyreligijne a teraz robi się za niewiniątko i chce konsekwencji dla innych za tę grę? może po daniu przez pana Żaka patronatu dla tekstów o swastyce, młocie i krzyżu w jednym szeregu ktoś postanowił podlizać się \"nowemu słońcu Podbeskidzia\" i jego dworowi? \"

leskow, 15.06.2013 08:31

dom_dobry bardzo trafna ocena tipacz uzgodnijcie zeznania, bo pogrążacie się z kazdym wpisem

dom_dobry, 15.06.2013 08:28

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 15.06.2013 08:13

Tipacz nie "miesza wiary" a jej broni, to jest zasadnicza różnica. I zrozum, że dzieci raczej nie rozumieją kontekstów tylko do nich dociera prosty przekaz - msza=strata czasu. I bardzo dobrze że ktoś to pokazał! A "nienormalnych ludzi" jest jeszcze sporo (bo "normalni" to wg Ciebie tacy, co mają do w d...) i tak łatwo się nas nie pozbędziecie.

tipacz, 15.06.2013 07:17

leskow A co Ty bys zrobił jak by sie ktos czepiał i mieszał w to wiare swoich przyszłych wyborców? Dla swietego spokoju musiał cos zrobic choc pewnie ścieka to p nim jak po kaczce. Jak już na siłę szukają czegos to dlaczego nie doczepili sie do zwrotów grzecznościowych takich jak "Twój i Cię" które powinny byc pisane z duzej litery tylko grają uczuciami religijnymi. Poza tym dla mnie "stracony czas" nawiązuje do zabłądzenia a nie do samej mszy. Ale jak widac na siłę zawsze sie da cos wymyslic byle było głośno... i udało sie jest głośno - o nic...

leskow, 15.06.2013 05:47

włodarz domaga wyjaśnień w sprawie wzbudzającego kontrowersje opisu spornego pola nr 54A w grze dla dzieci. Sugeruje także, aby wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnej osoby. Z BYLE [ciach!]? Żak chce wyjaśnień i konsekwencji?

wiktoria, 14.06.2013 22:22

To bardzo przykra wpadka. Zgadzam się że opozycja jest od tego żeby patrzeć władzy na ręce. A to wcale nie [ciach!] tylko dla mnie i mojego meża jako katolików poważna sprawa. Tak jak byliśmy na NIE jak burmistrz Żak dał patronat i herb naszego miasta na płytę zespołu Czerwie z delikatnie mówiąc niesmacznymi tekstami na temat wiary i krzyża, tak nie życzymy sobie żeby za publiczne pieniądze wydawać gry z taką treścią. Żal tylko że szuka sie kozła ofiarnego wśród zwykłych pracowników nie widząc że od dłuższego czasu to władza tworzy taki klimat wokół ludzi wierzących i tego co dla nich ważne. Pojawianie sie od czasu do czasu na Mszach Świętych z różnych okazji tego nie zmieni Szanowna władzo. Takie jest moje zdanie.Dobrego weekendu dla wszystkich:-)

tipacz, 14.06.2013 22:08

Z byle pier doly robia zamieszanie aby tylko wokol nich cos sie dzialo.

tipacz, 14.06.2013 22:06

A czy Wy nie widzicie, ze owa \"osoba\" (zaby tego nazwiska juz nie pisac) na sile szuka sensacji? Sa juz dwa tygodnie po bajkolandii a jakos zaden NORMALNY obywatel nie robil z tego afery. Tak apropo to polecam przestudiowac cala gre i zwroty w niej uzywane i wtedy dojsc do wniosku czy te slowa nie sa aby przypadkiem wyrwane z kontekstu...

gwidon, 14.06.2013 21:47

tak

Maksymilian, 14.06.2013 20:54

gwidon;sam widzisz że piszesz głupoty.W moim wieku widzi się to znacznie lepiej jak w twoim.Ponadto muszę cię zmartwić pochodzę z rodziny długo żyjących.Tak że nie ciesz się zbytnio.Różnie to może być.

Maksymilian, 14.06.2013 20:47

mega-fon;czy wiesz co to jest zadośćuczynienie?wg. mojej oceny nie masz pojęcia.

gwidon, 14.06.2013 20:41

Maksymilian, nie bulwersuj się, w twoim wieku może to być szkodliwe

Maksymilian, 14.06.2013 19:55

gwidon;jestem zbulwersowany stwierdzeniem\"z powodu głupiej gry\" to odpowiedz po co wydaje się publiczne pieniądze na takie gry,. mega-fon; człowiek który wierzy ma poczucie dobra i zła,a ty wielokrotnie ubliżałeś mojej osobie na tym forum i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że nie wiesz nawet że czynisz innym krzywdę .

ogi33, 14.06.2013 19:13

@kondorpm demokracja to tylko sposób na wybór władzy i nie widzę związku ze sprawą, może chodziło Ci o wolność słowa ? ta też ma jednak swoje ograniczenia nie można za pieniądze publiczne wpuszczać w obieg coś, co sie \"nie podoba\" sporej części mieszkańców @ mega-fon wykorzystywanie \"dogmatów\" (nie wiem jakie by przypasować, pewnie chodziło Ci o naukę o miłosierdziu, przebaczeniu) to też nie za bardzo tu ma zastosowanie, nikt nie mówi o piętnowaniu, po prostu popełniłeś błąd ponieś konsekwencje i tyle, nie nadajesz sie do tej roboty, nie rządź nami powtarzam: ktoś kto stworzył tą grę odpowiada ze grę, za błąd, pomyłkę, \"żarcik\" i tyle, to jest mało istotne wagą zdarzenia jest, że owa gra pojawiła się w przestrzeni publicznej i za to, odpowiada ten, kto jest odpowiedzialny za kreacje tej przestrzeni -władza

ogi33, 14.06.2013 18:51

po prostu pojawił sie klon postu z 16.55

ogi33, 14.06.2013 18:48

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 14.06.2013 18:35

tomacik jakbyś był troszkę bardziej spostrzegawczy... .

tomacik, 14.06.2013 18:28

szkoda ze ktoś sie nie przyczepił do pola 6 na 9

dom_dobry, 14.06.2013 18:17

Komentarz usunięty przez autora.

mega-fon, 14.06.2013 18:01

Nie opuszczam mszy niedzielnej i nie tylko, ale nie zawsze \"rosnę\"-ale nie twierdzę że nigdy!

dom_dobry, 14.06.2013 17:53

Komentarz usunięty przez autora.

ranyjulek, 14.06.2013 17:21

dobrze że przypomnieliście patronat od żaka dla Czerwi na płytę z tymi skandalicznymi tekstami. Wtedy tłumaczyli nam \" zaściankowym katolom\" że to świetny pomysł i promocja. tera udają zadziwionych. Ta gra to wtopa ale mały pikuś przy patronacie dla Czerwi. Szkoda że wtedy żak sam siebie nie przywołał do porządku i sam wobec siebie nie wyciągnał konsekwencji.

westwi78, 14.06.2013 17:10

Ja nie wychodzę megafon z mszy z poczuciem straconego czasu. Jeśli Ty wychodzisz z takim poczuciem, to jest Twój problem.

mega-fon, 14.06.2013 17:02

Ciekawe że Ci tacy prawowierni i nieprzemakalni żywemu nie przepuszczą wbrew dogmatom wiary katolickiej. Ileż razy z mszy wychodzimy z poczuciem straconego czasu, może ostatnio zbyt często? Zamiast Boga, księża miłują jedynie praworządnego Jarka i wlewają nam tę truciznę w szare komórki i ponoć fałsz przekazywany 1000 krotnie zaczyna być prawdą. Szukanie wroga to tez sposób na jednoczenie się w wierze, ale zbyt krótkotrwały, jak pokazał pontyfikat naszego Papieża(wiecie o co chodzi)może tak więcej pokory, a mniej jadu wyjdzie wszystkim na zdrowie?

kamila86, 14.06.2013 16:28

Najpierw pan Żak dał nasze pieniądze i patronat płycie z tekstami jakie wielu uważa za bardzo antyreligijne a teraz robi się za niewiniątko i chce konsekwencji dla innych za tę grę?. Gdyby nie to że poleci być może głowa jakiegoś zwyczajnego pracownika, byłoby to śmieszne panie Żak. może po daniu przez pana Żaka patronatu dla tekstów o swastyce, młocie i krzyżu w jednym szeregu ktoś postanowił podlizać się "nowemu słońcu Podbeskidzia" i jego dworowi? nie wiedział że oni wystawią go do wiatru jak bedzie im to na rękę?

Kondorpm, 14.06.2013 16:11

Nie rozumiem kogo i za co karać? Że ktoś ma durne skojarzenia? W końcu podobno mamy demokrację i jestem pewien że wielu rodziców uważa że udział dziecka w mszy świętej to strata czasu tylko nikt tego głośno nie mówi. Doszukiwać się jakichś podtekstów w opisie gry planszowej to już paranoja!!!

dom_dobry, 14.06.2013 16:03

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 14.06.2013 15:55

ostatnio Hania z klasą poprosiła swojego zastępce o podanie sie do dymisji jest się na kim wzorować ;)

ogi33, 14.06.2013 15:42

@gwidon pisałem: nie po to są "zderzaki" by "ładne ząbki" przestały sie uśmiechać właśnie jeden zderzak pękł i nadaje się do wymiany i ponosząc tą pośrednia odpowiedzialność powinien to uczynić i ładnie mieszkańców przeprosić, biorą ją na siebie taki gorący temat a tu jakoś ciągle nie ma wpisu @abcabc ;)

maniek, 14.06.2013 15:32

żak domaga sie wyjaśnień? niech nie przekraczają w tym towarzystwie granic absurdu! ta gra to wpadka. ale mega wpadką było danie przez Żaka patronatu, herbu Andrychowa i publicznych pieniędzy rok temu na płyte Czerwi, tej grupy od gościa który startował z żakiem do wyborów. takie teksty tam szły \"\"swastyka, biały orzeł i grot. I święty krzyż!1000 lat tradycji, 1000 - letnia Rzesza, początek kościoła\" I co - jeszcze wice chwaliła jak to urząd za żaka wspiera zespoły z Andrychowa!!!!!!!!

gwidon, 14.06.2013 15:21

Burmistrz nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności, co najwyżej pośrednią. Tyle w temacie

dom_dobry, 14.06.2013 14:55

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 14.06.2013 14:52

" Sugeruje także, aby wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnej osoby." panie Tomaszu odpowiedzialną masz pan pod bokiem, konsekwencja proszę wyciągnąć osobiście ta końcówka pokazuje czym dla pB jest odpowiedzialność władzy; żadnej odpowiedzialności, odpowiedzialnym jest szeregowy pracownik, a to właśnie za ową odpowiedzialność dostajecie naszą kasę

tomekx, 14.06.2013 14:46

ten artykuł na wpolityce.pl mnie po prostu rozśmieszył ale cóż - do wszystkiego można dorobić ideologię

Pawel23, 14.06.2013 14:15

dom_dobry: Pawel23, mnie jedna korzyść przychodzi od razu na myśl: newsy wywołują burzliwe dyskusje i generują ruch na stronie. :D A czy czasem nie jest tak, że gdyby mamnewsa.pl pełniło funkcję kontrolną wobec władzy, to wpadałyby częściej jeszcze bardziej klikalne newsy i ruch byłby jeszcze większy? Teraz mamnewsa.pl przerabia aferę, tak, żeby wyszli na debili, którzy znaleźli idiotyzm w grze dla dzieci, a nie Ci którzy są za błąd odpowiedzialni. Mamnewsa żyje z reklam, czy czasem nie jest tak, że gdyby mamnewsa zaczęło pisać źle o władzy, to biznes związany z władzą ograniczyłby ilość reklam?

ogi33, 14.06.2013 14:06

a co do ataku na Żaka, nie po to ma tyle "zderzaków" by za coś odpowiadać, jest dobrze przygotowany do "tej gry" ciekawe gdzie się szkolił? ;)

ogi33, 14.06.2013 13:53

na początek do MN (Gdyby pilnie śledzić poczynania dwóch radnych PiS z Andrychowa, Krzysztofa Kubienia i Franciszka Penkali, można dojść do jednego wniosku: ta kadencja upływa w Andrychowie pod znakiem mniejszych i większych afer) poczynania radnych są przyczynami afer?? mam nadzieje to z gorączki newsa , proszę poprawcie "styl" pismo Żaka to po prostu żenada, ma w-ce , która odpowiada za to co się dzieje w CKiW właśnie, odpowiedzialny to właśnie ta osoba + dyrektor centrum nie trzeba nikogo szukać, po to jest struktura by było wiadomo kto za co odpowiada i jakie ma obowiązki @lukas za grę odpowiadają twórcy , zgadza sie, ale za jej udostępnienie na bajkolandii odpowiadają patrz wyżej @ymca jeśli jest jak piszesz, odpowiedzialna jest w-ce to tyle jakoś brak postu abcabc ;)

dom_dobry, 14.06.2013 12:53

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 14.06.2013 12:50

Już ponoć wiadomo, kogo rzucą na pożarcie.

zorientowany, 14.06.2013 12:46

a.. jeszcze jedno. Skoro zgłosili temat do wpolityce to niech zgłoszą również do natemat. Zobaczymy jak tam podejdą do sprawy? Nikt nie ma monopolu na interpretację faktów

zorientowany, 14.06.2013 12:39

... ale wy płodni jesteście. Piszecie z firmowych komputerów? Zajmijcie się może czymś bardziej pożytecznym z pożytkiem dla waszych chlebodawców

dom_dobry, 14.06.2013 12:36

Komentarz usunięty przez autora.

rokos, 14.06.2013 12:31

gregory wpisał ciekawe że o zwalnianiu kogolowiek ze zwykłych urzędników pisze w komentarzach tak zwany dwór żaka. bo opozycja napisała tylko że \" NIE dziekuje burmistrzowi i dyrektor ckiw\". nic więcej. nikogo nawet żaka nie chce karać...... nic dodać nic ująć. że niby żak domaga się wyjaśnień i ukarania winnych. czyli kogo? siebie? swoją wice? dyrektor jaką sam dał? macie rację że szukają kozła ofiarnego na dole. zamiast przyjrzeć się sobie. to oni decydują i trzymają kasę!!!!!!!!!!!!!!! tyle mojego komentarza

radse, 14.06.2013 12:30

@Asquit WPolityce.pl napisało prawdę taką jak ona jest. Szkoda, że w tych insynuacjach kto kogo popiera nie poszedłeś dalej bo pewnie próbowałbyś udowodnić, że Karnowscy i Kaczyński popierają Kubienia i że tym samym oni są przeciwko jaśnie nam panującemu Żakowi (który jest centrum świata). W tym przypadku prawda jest inna, oni bez tych całych emocji lokalnej polityki (bez tego co ty zrobiłeś, sprowadzania sprawy do tego kto jest z kim a kto przeciw) pokazali obiektywnie sprawę. To jest niedopuszczalne żeby tak się działo jak się dzieje u nas i tyle. Ja liczę na to że się nikomu tym razem nie upiecze i mam nadzieję że Pani dyrektor CKiW straci pracę bo nie jest to pierwszy raz kiedy dochodzi do mniejszych bądź większych afer w tej instytucji.

dom_dobry, 14.06.2013 12:27

Komentarz usunięty przez autora.

dom_dobry, 14.06.2013 12:20

Komentarz usunięty przez autora.

Kondorpm, 14.06.2013 12:16

Nie rozumiem kogo i za co karać? Że ktoś ma durne skojarzenia? W końcu podobno mamy demokrację i jestem pewien że wielu rodziców uważa że udział dziecka w mszy świętej to strata czasu tylko nikt tego głośno nie mówi. Doszukiwać się jakichś podtekstów w opisie gry planszowej to już paranoja!!!

z-zycia-wziete, 14.06.2013 12:11

cóż napisać: sprawa nie do końca jest ładna, ale frontalny atak na burmistrza w związku z tym to chyba jakaś głupota. Ktoś to robił, ktoś zawalił. Nie ładnie wyszło. Trudno nie będzie premii

dom_dobry, 14.06.2013 12:11

Komentarz usunięty przez autora.

Pawel23, 14.06.2013 12:02

Czy mamnewsa.pl czerpie jakieś korzyści z tego, że w kolejnych swoich newsach ciągle ośmiesza opozycję i wspiera władzę?

gregory, 14.06.2013 11:38

ciekawe że o zwalnianiu kogolowiek ze zwyłych urzędników pisze w komentarzach tak zwany dwór żaka. bo opozycja napsiała tylko że " NIE dziekuje burmistrzowi i dyrektor ckiw". nic więcej. nikogo nawet żaka nie chce karać. tym bardziej upewniam się w przekonaniu że w szeregach władzy trwa szukanie kozła ofiarnego. i trwa przygotowywanie do zwalenia winy na wszystkich tylko nie na żaka i jego otoczenie. premia dla "dworu żaka" za odwracanie kota ogonem. przy kolejnej wpadce idźcie po bandzie. niech winna będzie Msza św., kościół bo ... są.

asquit, 14.06.2013 11:23

a co wpolityce miało napisać. Przecież to strona Karnowskich, pupili Kaczyńskiego i miłośników 4RP

igor5, 14.06.2013 11:17

no właśnie,powinno być - zagłosowałeś na burmistrza Żaka...właśnie straciłeś 4 lata...wyjedź do Zgierza albo [ciach!]...

radse, 14.06.2013 10:54

Mamnewsa.pl ironizowało tą aferę a ogólnopolski tygodnik wpolityce.pl podszedł do sprawy zupełnie poważnie. Zachęcam do lektury: http://wpolityce.pl/wydarzenia/55808-stracony-czas-na-mszy-sw-czyli-jak-wladze-andrychowa-ucza-i-bawia-w-dniu-dziecka Może lektura ta uświadomi komuś, że to co się u nas dzieje zauważane jest już niestety na szeroką skalę i wcale nie jest taką błahostką .

dom_dobry, 14.06.2013 10:50

Komentarz usunięty przez autora.

dom_dobry, 14.06.2013 10:46

Komentarz usunięty przez autora.

maniek, 14.06.2013 10:36

po pierwsze jedynym który moim zdaniem powinien stracić robotę to żak za półtora roku. po druge to żadna afera tylko wpadka. a jak ktoś straci robotę to według mnie i nie tylko mnie dlatego że "zakolandia" zrobi z niego kozła ofiarnego. takie gadki jak asquita to typowe odwracanie kota ogonem. po trzecie idąc tokiem rozumowania asqiuta żadnych afer w tm kraju nie powinno sie ujawniać bo zawsze ktos "cierpi". taka posłanka sawicka na przykład.....

asquit, 14.06.2013 10:28

;) no ładnie.Teraz się okaże że jeszcze ktoś straci robotę z tego powodu. Tak się kończy ujawnienie afer przez pana Krzysztofa

maniek, 14.06.2013 10:28

taa niech żak przeprasza w gazetach parafialnych:) na przykład coś takiego: \"serdecznie przepraszam za nieodpowiedzialne zachowanie innych. ja nic nie wiedziałem. dla mnie to także szok - przecież miało być tak miło: uśmiechy, dyplomy, wycieczki zagraniczne, coś pod 13 tysięcy na miesiąc, zastępcy , setki urzędników do roboty. A tu taki klops. Rekompensując straty zapraszam parafian z całej gminy na koncert czerwi - kolega z zespołu szedł ze mną do wyborów. grupa zaśpiewa z płyty pod naszym patronatem: \"swastyka, biały orzeł i grot. I święty krzyż!1000 lat tradycji, 1000 - letnia Rzesza, początek kościoła\" nie musi mi dwór płacić za wymyślenie ewentualnych przeprosin:)

infocar, 14.06.2013 10:14

@krisu78 A to nie wiedziałem, że to adres. W takim razie gra sugeruje, że czas stracony zrekompensujesz na ul. Krakowskiej 69

dom_dobry, 14.06.2013 10:14

Komentarz usunięty przez autora.

krisu78, 14.06.2013 09:59

obserwując to towarzystwo od prawie 3 lat jestem niemal pewny że będą próbować zwalić winę na innych:( jeśli mam rację żadna gazeta nie tylko parafialna nie powinna drukować zrzucania winy na innych. zresztą tłumaczy sie tylko winny a przecież według dworu żak niewinny:) ps. pudło infocar - klub 69 był od numer lokalu - krakowska 69. jak jak wiele lokali na przykład w blokach. ale w tej grze to może być różnie. bo 69 pojawia się ni przypiął ni przyłatał. nie ma na to prostego wytłumaczenia.

dom_dobry, 14.06.2013 09:37

Komentarz usunięty przez autora.

krisu78, 14.06.2013 09:33

pewno jej nie tworzył. w końcu on jest od uśmiechania się:) ale jestem przekonany że on i jego współpracownicy widzieli ją i zaakceptowali. nie uwierzę w jakieś bajeczki dla dzieci. pół Andrychowa śmieje się że żaden urzędnik nawet nie kicha bez zgody Zaka albo pani wice a co dopiero przygotowanie \"atrakcji\" na bajkolandię dla mnie pytanie jest jedno - kto zostanie kozłem ofiarnym złożonym żeby ratować twarz żaka? może jeszcze jedno - czy został już kozioł ofiarny wyznaczony? bo jak czytam wpisy ludzi związanych z władzą to mam wrażenie że scenariusz został już ułożony.

infocar, 14.06.2013 09:33

Przypisywanie burmistrzowi zamiłowania do poz. 69 wg mnie jest nieuprawnione. Jest jej raczej niechętny. Np. usunął z centrum miasta klub 69, który przez lata kierował na erotyczne tory myśli idących \"tracić czas\" na mszy.

lukas, 14.06.2013 09:03

Za grę odpowiadają jej twórcy, a burmistrz na pewno jest nie tworzył. Tam należy ewentualnie wyciągać konsekwencje. Koniec. Kropka. Zbędne wszystkie wywody

mareczek, 14.06.2013 08:53

Kondorpm - bez obawy może kubien przeoczył ale inni rodzice zauważyli tok rozumowania \"zakolandii\" - zamiast Mszy idź na pole 69. zastanawiają się czy za rok \"towarzystwo\" w ogóle nie pójdzie na całość na dzień dziecka? sponsoring ze strony przemysłu erotycznego? co do roli żaka to ludzie piszą dobrze - to była gminna impreza za pieniądze podatników. dobrze ujęte jest to : ilu z nas może liczyc na taką pracę - 13 tysięcy na miesiąc, 2 zastępców za nic nie wiedziałem, nie czytałem, ja tu tylko uśmiechy i dyplomy rozdaję?

rzykimuszazostac, 14.06.2013 08:29

to jeszcze \"zorientowany\" podaj jaką bajkę wymyślili podczas narady \"ratujmy uśmiechniętego władcę\"? ile zapłacono autorowi gry a ile dali na jej wydanie? czy pani kopiuj wklej napisała już tekst jaki TT ma odczytać żeby obronić dobre imię \"uśmiechniętego\" i rozbawić cały Andrychów tę bajką? \"Kondorpm\" co w tym śmiesznego? niech własne dzieci uczą w taki sposób o seksie. Od naszych niech się odczepią. Jak ktoś napisał - jaki pan taki kram. Jadno im w głowie i tym próbują zarazić nasze dzieci

dom_dobry, 14.06.2013 07:06

Komentarz usunięty przez autora.

infocar, 14.06.2013 07:03

@zorientowany, skoro jesteś taki zorientowany, to może podasz nazwisko autora gry?

Kondorpm, 14.06.2013 06:03

Radny Kubień nie zauważył jeszcze jednej bulwersującej rzeczy.Gdzie leśniczy przenosi gracza z pola 54a? No gdzie? Na pole 69. To skandal żeby w grze dla dzieci występowały takie seksualne skojarzenia :)

zorientowany, 14.06.2013 05:08

tak myślałem prawda napisana w moim komentarzu napisanym wczoraj została szybko przez noc przykryta milionem innych bzdurnych wpisów. Widocznie macie w tym konkretny cel

kaowcy2012, 13.06.2013 23:02

wojtek75 - niekoniecznie dymisja. być może uratuje się. na przykład za bajeczkę że to tylko i wyłącznie jej wina, burmistrz jest biedny, nic nie widział, nic nie słyszał a w ogóle to wspaniały człowiek:) skoro inni cytują to fajny cytat najpewniej o żaku - ilu z nas może liczyc na taką pracę - 13 tysięcy na miesiąc, 2 zastępców za nic nie wiedziałem, nie czytałem, ja tu tylko uśmiechy i dyplomy rozdaję?

gwidon, 13.06.2013 22:54

Ooo wojtek, dwa obszerne posty pod rząd, widzę że sprawa cie bardzo poruszyła...

wojtek75, 13.06.2013 22:37

i jeszcze jedna uwaga. po mieście chodzą już słuchy że kozłem ofiarnym ma być pani dyrektor ckiw - żona biznesmana. to by chyba znaczyło kłopoty na linii żak - biznes:) i by znaczyło że tekst na blogu radnych opozycji i jest dymisja. ciekawe, bardzo ciekawe. już i tak ludzie mówią, że teksty na blogu trochę stępiły działalność medialną pani wice. teraz dymisja dyrektor?

wojtek75, 13.06.2013 22:35

ilu z nas może liczyc na taką pracę - 13 tysięcy na miesiąc, 2 zastępców za nic nie wiedziałem, nie czytałem, ja tu tylko uśmiechy i dyplomy rozdaję? \"burmistrz powinien wiedzieć na co wydawane są publiczne pieniądze. zwłaszcza że mówimy o gminnej imprezie\" idealne podsumowanie

ymca, 13.06.2013 22:21

@ zorientowany: Być może Tomek nie czytał, ale za niezłe pieniądze zastepuje go Agnieszka (kopiuj-wklej) Adamek, która ma niestety pieczę nad Centrum Kultury. A wszyscy zainteresowani wiedzą, że u Teresy Tomiak, mieniącej się dyrektorem CKiW nawet neurony w mózgu nie drgną bez konsultacji z Burmiszczową. Smutne, ale prawdziwe.

dom_dobry, 13.06.2013 22:17

Komentarz usunięty przez autora.

gwidon, 13.06.2013 22:16

Dyrektor Tomiak na pewno się ustosunkuje do pola 54. \"tak burmistrz zarządzający 100 milinowym budżetem gminy musi wszystko wiedzieć. Zwłaszcza co jest napisane na polu nr 54 w jakiejś głupiej grze.\" Idealne podsumowanie, niestety osioł tego nie zrozumie

kaczor, 13.06.2013 22:05

tak burmistrz powinien wiedzieć na co wydawane są publiczne pieniądze. zwłaszcza że mówimy o gminnej imprezie. więcej - myślę że wiedział. żeby nie powtarzać argumentów znanych w mieście cytat z innego internauty \"pół Andrychowa śmieje się że żaden urzędnik nawet nie kicha bez zgody popularnych \"Zdzicha\" albo \"pani kopiuj wklej\" a co dopiero przygotowanie \"atrakcji\" na bajkolandię\".

dom_dobry, 13.06.2013 22:04

Komentarz usunięty przez autora.

zorientowany, 13.06.2013 21:49

@ kaczor: tak burmistrz zarządzający 100 milinowym budżetem gminy musi wszystko wiedzieć. Zwłaszcza co jest napisane na polu nr 54 w jakiejś głubiej grze. To na pewno początek zniechęcania mieszkańców do Kościoła.Tu na pewno są jakieś wyższe zakulisowe ideologiczne cele. Po prostu szok jakie bajki pleciecie z takiej bzdurki. Tego się nie da czytać. Radni Kubien i Pękala powinni się wstydzić że tak podburzają mieszkańców.Dla mnie to są goście kompletnie niewiarygodni. Pamiętacie jak się zachowywali kiedy Pietras był burmistrzem?Baranki potulne, a teraz tropiciele afer.Żenada

Sanders, 13.06.2013 21:49

http://www.bip.andrychow.eu/oswiadczenia-majatkowe/ - TO ZRZUTA NA ROKITE:-)

zorientowany, 13.06.2013 21:47

Super temat dla mediów i w większości denne komentarze. Wybory i tak pokażą jak się sprawy mają. Szkoda że duże znaczenie będą miały populistyczne większości argumenty tych którzy przegrali 3 lata temu (oni pewnie o tym doskonale wiedzą). Głos oddany na nich to wg mnie powrót stylu władzy a\'la \'Jan-były\'

kaczor, 13.06.2013 21:45

z udziałem żaka w sprawie najlepiej napisał to dobry dom \" Jego OBOWIĄZKIEM jest wiedzieć albo przynajmniej sprawiać wrażenie, że kontroluje otaczającą go rzeczywistość i brać za nią odpowiedzialność\". Bajkolandia to była gminna impreza a jakaś prywatna. Szły na to pieniądze podatników. Nie twierdzę że tworzył grę, nie wierzę że nie wiedział co tam jest zwłaszcza jeśli krisu78 ma rację:)

gwidon, 13.06.2013 21:30

Mam jakiś założony cel i chociaż bym trafił na tajną naradę w bunkrach white house\'a, to mam pewną stratę czasową. Trochę faktycznie niefortunnie z Mszą wymyślili, ale to już powołać do odpowiedzialności odpowiednie osoby. Żak komiksu nie tworzył, nie popadajmy w paranoję.

nietakszybko, 13.06.2013 21:04

ps. qwidon głupszej obrony Żaka nie mogłeś wybrać? alternatywą w tej grze nie jest ratownie mamy ale zabawa zamiast Mszy.

nietakszybko, 13.06.2013 21:02

żeby tak cała ta ekipa \"Zakolandii\" wybrała pole K52 i prosto do Krakowa, Bielska, gdzie chcą......... byle dalej od Andrychowa. poszukiwanie kozła ofiarnego trwa. Bo \"maniek\" dobrze pisze. \"za chwilę okaże się że żak i jego najbliżsi współpracownicy za nic nie ponoszą odowiedzialności. w szczegolności za to na co idą nasze podatników pieniądze. Oni tylko zarabiają u nas kasę za gadki: \"nic nie wiem\" \"jestem zaskoczony\"?:)\"

igor5, 13.06.2013 20:53

przyjdzie czas że nawet agent SB czy inny zatwardziały komuch powiesi Krzyż nad szpitalnym łóżkiem...Symbol z którym walczyło się całe życie...

gwidon, 13.06.2013 20:42

Hmm, pędzisz czym prędzej do matki, która potrzebuje natychmiastowej pomocy, ale przez przypadek trafiasz na Msze. Mamusia umiera, trudno... Ale czasu przecież nie straciłeś, prawda?

basista, 13.06.2013 20:40

az sie zalogowalem... co trzeba mieć w głowie aby tworząc taką niewinną grę doprowadzić do takiego absurdu żenady? to bezmyślność ?no bo chyba nie specjalnie?

krisu78, 13.06.2013 20:35

pół Andrychowa śmieje się że żaden urzędnik nawet nie kicha bez zgody popularnych \"Zdzicha\" albo \"pani kopiuj wklej\" a co dopiero przygotowanie \"atrakcji\" na bajkolandię. wierzę że nie układają folderów, nie wierzę że nie przeglądają przez wypuszczeniem w obieg. po drugie - jaki pan taki kram. dlatego ten antykościelny tekst na folderze nie dziwi mnie. tak jak atak jaki zakolandia z pomocą zaprzyjaźnionych dziennikarzy wykonuje na radnych którzy pokazali jak jest.

mega, 13.06.2013 20:34

54A Pobłądziłeś w życiu tydzień pobytu z Kubieniem i Penkalą w nagrodę oczywiście

dom_dobry, 13.06.2013 20:32

Komentarz usunięty przez autora.

BRUNECIK, 13.06.2013 20:24

Proponuję powołać Komisję Śledczą pod przewodnictwem Janka Pietrasa!!!

maniek, 13.06.2013 20:24

na serio propaganda \"żakolandii\" myśli że ktoś uwierzy że to pomyłka jakiegoś szaraka? na takiego szaraka można co najwyżej zwalić winę i zrobić go kozłem ofiarnym. czuję że za chwilę okaże się że żak i jego najbliżsi współpracownicy za nic nie ponoszą odowiedzialności. w szczegolności za to na co idą nasze podatników pieniądze. Oni tylko zarabiają u nas kasę za gadki: \"nic nie wiem\" \"jestem zaskoczony\"?:)

dom_dobry, 13.06.2013 20:12

Komentarz usunięty przez autora.

igor5, 13.06.2013 19:50

smutne...w jakimkolwiek kraju muzułmańskim ucięliby TW dżądra przy samej szyi.. Beznadziejny tekst czy komentarz to może napisać każdy,np.ja ale od redaktorów portalu chyba można wymagać więcej ...

olszyniak, 13.06.2013 19:27

Tak czy siak jest to następny gwóźdź do trumny towarzystwa kopiuj-wklej !!! PS. bober88 - przestań się kompromitować jeszcze bardziej !!

Kumak_Gorski, 13.06.2013 19:21

... ale głupia gra :D ... a ten kto ją wypuścił musi być jeszcze bardziej ... co za dno pozdrawiam :DDDD

yeti1, 13.06.2013 19:16

Ktoś się pewnie pomylił może jakaś osoba z CKIW i niedopatrzyła a wy robicie z tego polityczną aferę.To jest śmieszne i żenujące.Przecież burmistrz nie zajmuje się układaniem plansz do gier!

corleone, 13.06.2013 19:01

Bezsprzecznie podpadziocha na całej linii . Przypominam nieomylnej ,,żakolandi że w większości na Pana Burmistrza głosowali katolicy i ludzie wierzący . Dlatego zwykłe przepraszam się należy . Co do szukania winnego to i tak nikt się teraz nie przyzna . Zwykle w takich sytuacjach odpowiada Dyrektor jednostki nadrzędnej ale niestety nie tu ....W tym przypadku jak zwykle po du...e dostanie zwykły urzędnik .Co niestety jest przejawem tworzącego się Nowego ,,UKŁADU\' w Mieście

bober88, 13.06.2013 18:47

Powinno być: \"Zabłądziłeś w Internecie i przypadkiem trafiłeś na blog Razem dla Andrychowa. Nikt nie rekompensuje Twojego straconego czasu. Przegrywasz.\"

westwi78, 13.06.2013 18:34

Pięknie też widzę mamnewsa zaczyna manipulować \"Kto próbuje wmawiać dzieciom, że na msze trafia się przypadkiem? \" Nie o to redaktorzy chodzi i wy dobrze o tym wiecie.

westwi78, 13.06.2013 18:01

tomekx tu jest akurat co krytykować. W ogóle smutne to jest, że takie rzeczy się zdarzają. Ale widzę że chyba pomału dociera do Andrychowa to, co się dzieje na całym świecie. Na początku msze się nazwie \"stratą czasu\" a na końcu zabroni używania słów \"mama\" i \"tata\". Smutne.

szeleszczyciel, 13.06.2013 17:59

.

kaczor, 13.06.2013 17:30

według kryteriów tomkax kiedy rządzi PO ,PiS to ludzie oderwani od władzy którzy nie mogą pogodzić a kiedy rządził PiS, PO to partia oderwana od władzy która nie może sie pogodzić. Nie krytukują wszystkiego na oślep nawet bajkolandię chwalili ci radni opozycji poza tym folderem. Wszystko jest czarno na białym.

tomekx, 13.06.2013 17:23

Panowie KK i FP to nie żadna opozycja tylko ludzie którzy zostali oderwani od władzy i do dziś nie mogą się z tym pogodzić. Krytykują na oślep wszystko jak leci aż do granic śmieszności. Żeby tylko zbić na tym polityczny kapitał i znowu zacząć rządzić.Coraz bardziej utwierdzam się w tym właśnie przekonaniu

gregory, 13.06.2013 17:08

możenie wielka afera ale coś jest na rzeczy. nie życzę sobie aby uczyć dzieci za moje pieniadze że Msza to strata czasu. ale jedyna głowa jaka mam nadzieje "poleci" to żaka za półtora roku. za inne rzeczy. i jeszcze jedno - niechęć jaka bije ze strony mamnewsa do radnych opozycji jest katastrofalna. kilka minut temu czytałem fajny komentarz. gościu przypomina że od prawie 3 lata rządzi żak i jego ludzie i to im powinniśmy patrzeć na ręce. szkoda że mamnewsa nie myśli podobnie.

asquit, 13.06.2013 16:54

bzdura a nie afera, a radny Kubień niech się w końcu czymś konkretnym zajmie bo z czego będą go rozliczać wyborcy?z wykrytych pseudoafer. No chyba nie po to go wybierali