reklama

30. rocznica spotkania z Jerzym Kukuczką w Andrychowie. Z tej okazji impreza

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.03.2019 13:00, INFORMACJA PRASOWA
Gościem specjalnym będzie żona wybitnego himalaisty - Cecylia Kukuczka
30. rocznica spotkania z Jerzym Kukuczką w Andrychowie. Z tej okazji impreza

Koło PTTK „Chałupa" zaprasza do udziału w imprezie organizowanej w ramach Klubu Podróżnika z okazji 30. rocznicy spotkania z Jerzym Kukuczką, która odbędzie się w Parafialnym Kinie Beskid w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.

Gościem specjalnym będzie żona wybitnego himalaisty - Cecylia Kukuczka. Wygłosi ilustrowaną slajdami prelekcję zatytułowaną „Korona Himalajów Jurka Kukuczki". W drugiej części wieczoru będzie można obejrzeć film dokumentalny „Jurek" w reżyserii Pawła Wysoczańskiego. Zamieszczone w filmie rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty programów telewizyjnych i wywiadów składają się na portret całego środowiska himalaistów lat 80. To również obraz czasów, w jakich żyli – ciężkich i barwnych jednocześnie, kiedy idealizm miał większą wartość niż sława.

W filmie „Jurek" znalazł się niewielki fragment zarejestrowany przed laty podczas andrychowskiego spotkania. Zapraszamy wszystkich zauroczonych górami i zdobywaniem górskich szczytów, a szczególnie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu z Jerzym Kukuczką 30 lat temu – 1 marca 1989 r.

Wstęp wolny.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

porobocie, 08.03.2019 14:12

Ja bym chcial wiedziec ile to kosztowalo