reklama

2 minuty w „Mam Talent!” to za mało dla orkiestry

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.06.2011 09:00, (red)
Jakiś czas temu słynna orkiestra dęta OSP Roczyny została zaproszona do znanego programu 'Mam Talent!" w TVN. Muzycy z Roczyn wystąpią w tym programie?
2 minuty w „Mam Talent!” to za mało dla orkiestry

W miniony weekend (25-26.06) orkiestra zdobyła Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr „Złota Trąbka” w Kozach. Patronat arystyczny nad tą imprezą sprawowali Paweł i Łukasz Golcowie.

 

To kolejny sukces orkiestry, które kilka miesięcy temu została nawet doceniona przez organizatorów znanego telewizyjnego show „Mam Talent!" w TVN i bez przesłuchań i eliminacji została zaproszona do udziału w tym programie.Kapelmistrz orkiestry Roman Marczyński przyznaje, że choć Orkiestra OSP w Roczynach istnieje od ponad 140 lat, nigdy nie towarzyszyło jej tak duże medialne zainteresowanie, jak obecnie.Jeszcze nie wiadomo, czy orkiestra skorzysta z zaproszenia TVN.

 


- Czujemy się wyróżnieni – mówi kapelmistrz Roman Marczyński — wszak żadna z orkiestr z regionu nie dostała takiego zaproszenia. Występ w „Mam talent” to kusząca propozycja, ponieważ byłaby to okazja na promocję naszej Orkiestry, jak i naszego regionu. Ale to tylko jedna strona medalu. Jest jeszcze ta druga – racjonalna. W programie dostajemy dwie minuty na występ. Nie wyobrażam sobie, jak w tak krótkim czasie możemy pokazać walory orkiestry, jej talent. Aby zaprezentować nasze możliwości, paletę brzmień, różne style – trzeba zdecydowanie więcej czasu.


Na różnych konkursach, przeglądach mamy na to ok. 20 minut, a na koncertach około półtorej godziny. Nie dość, że dwie minuty ograniczają nam szansę na pełną prezentację, to takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. Musielibyśmy jechać „kawał drogi” (najbliższe miejsce przesłuchań w Zabrzu), zorganizować wyjazd dla około 30 osób, przewieść tyleż instrumentów i sprzętu. Nie umiem na dzień dzisiejszy odpowiedzieć, czy skusi nas udział w popularnym programie, czy zwycięży racjonalizm - mówi kapelmistrz Roman Marczyński

 

 

Strażacka Orkiestra z Roczyn jest bardzo zapracowana. Każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów w różnych miejscowościach.  Gra muzykę klasyczną, rozrywkową, marszową, taneczną, jazzową, ludową, kościelną.

 ZOBACZ TAKŻE: www.orkiestra.roczyny.pl

 

info: nadesłane przez orkiestrę Roczyny na [email protected]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

asquit, 28.06.2011 21:36

Dokładnie. O to w tym wszystkim chodzi:żeby zrobć 2-minutowy show.Może rzeczywiście warto spróbować?

Sanders, 28.06.2011 19:14

Na tym to właśnie polega aby w tak krótkim czasie zaprezentować to co najlepiej potraficie!!!! A Zabrze rzut beretem Panie kapelmistrzu takiej szansy 2 raz nie dostaniecie. Więc nie gadać tylko montować 2 min. show i bryke!!!!!!