reklama

18 maja ponowne otwarcie muzeum papieskiego

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.05.2020 17:39, INFORMACJA PRASOWA
18 maja Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających.
18 maja ponowne otwarcie muzeum papieskiego
- Bardzo się cieszymy, że właśnie w szczególnym dniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II możemy Państwa ponownie zaprosić do odwiedzenia jego rodzinnego domu - mówi Magdalena Maślona z wadowickiego muzeum.

Muzeum będzie otwarte codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Ostatnie wejście na wystawę stałą będzie możliwe o godz. 17:15.


Z uwagi na wprowadzony stan epidemii zwiedzanie będzie możliwe jedynie w formie indywidualnej (bez przewodnika). Co 15 minut do Muzeum będzie mogło wejść 5 osób.

Muzeum dostosowało się do nowych wymogów sanitarnych. Dla wszystkich zwiedzających dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk oraz jednorazowe rękawiczki.

- Dla bezpieczeństwa zwiedzających ograniczyliśmy liczbę zwiedzających, nie udostępniamy szatni, wprowadziliśmy nowy regulamin zwiedzania, przy kasach i miejscach obsługi zainstalowaliśmy separujące osłony, przeszkoliliśmy personel z zasad ochrony przed COVID-19. Nasi pracownicy zostali wyposażeni w rękawiczki, maseczki i przyłbice, dezynfekujemy pomieszczenia i dbamy o ich czystość. Nie udostępniamy dotykowych urządzeń, w zamian oferujemy możliwość pobrania ich treści poprzez kody QR - dodaje M. Maślona.

Zakupu biletów można dokonać przez naszą stronę internetową: https://bilety.domjp2.pl/ lub w kasie biletowej Muzeum. Zachęcamy do płatności bezgotówkowych. Nie ma możliwości dokonywania telefonicznej rezerwacji biletów.

Przypomnijmy, że z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły zaplanowano sporo specjalnych wydarzeń. Szczegóły na plakacie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy