reklama

100-metrowa flaga pojawi się w centrum Andrychowa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.09.2018 08:00, PG
Ciekawa inicjatywa.
100-metrowa flaga pojawi się w centrum Andrychowa

W rocznicę napaści ZSRR na Polskę – 17 września - stowarzyszenie "Teraz Andrychów" razem ze stowarzyszeniem "Aktywnych Polaków", Gminnym Zarządem Oświaty i szkołami z gminy Andrychów zamierza w mieście rozwinąć 100-metrową biało-czerwoną flagę Polski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Flaga, którą będą trzymać dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z gminy Andrychów, ma być niesiona od ul. Rynek do ronda Solidarności.

Podobna akcja odbyła się już w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach.

Stowarzyszenie zaprasza wszystkich mieszkańców na to wydarzenie - 17 września (poniedziałek) od godz. 11:00. Organizatorzy planują także akcję związaną z rozdawaniem mieszkańcom 100 wrzosów na 100 - lecie odzyskania Niepodległości.

W tym dniu także andrychowski magistrat organizuje uroczyste obchody 79. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę. Delegacje złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych w walkach o wolną i niepodległą Polskę przy ul. Rynek w poniedziałek (17.09.) o godz. 12:00.

foto: organizatorzy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy