reklama

100-metrowa flaga na 100-lecie niepodległości [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.11.2018 13:50, NEWSY CZYTELNIKÓW
100-metrowa flaga na 100-lecie niepodległości [FOTO]

13 listopada Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu włączył się w cykl uroczystości jakie odbywają się w całym kraju, a które to poświęcone zostały odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Pierwszym punktem programu był uroczysty apel. Inscenizacja, wiersze, pieśni patriotyczne przypominały zebranym nie tylko radosny moment odzyskania niepodległości, ale także długą i niezwykle ofiarną walkę o niepodległości.

Uczniowie młodszych klas złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły. Rozstrzygnięty został także I szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Laureaci otrzymali z rąk Dyrektora szkoły oraz Wójta Gminy Wieprz pamiątkowe dyplomy.

Aby w sposób szczególny uczcić obchody 100 lecia odzyskania niepodległości zaproszeni goście zasadzili przez budynkiem szkoły sadzonkę dębu, a uczniowie wraz gronem pedagogicznym w rytm Poloneza rozciągnęli na terenie obiektu 100 metrową flagę oraz wypuścili w powietrze 100 biało czerwonych balonów. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z uroczystości.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy