reklama

1 listopada dwie kwesty na andrychowskim cmentarzu

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 31.10.2018 08:20, red
Dwie kwesty. Dwa cele zbiórki pieniędzy. Zobaczcie szczegóły.
1 listopada dwie kwesty na andrychowskim cmentarzu
1 listopada na andrychowskim cmentarzu przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Ta kwesta jest doskonale znana osobom odwiedzającym andrychowski cmentarz, ponieważ odbywa się już po raz 18!

Jak rozpoznać kwestujących?

- Na puszkach 18 KWESTY widnieje logotyp Towarzystwa Miłośników Andrychowa, a wolontariusze posiadają odpowiednio opieczętowane identyfikatory. Wszelkich informacji na temat prowadzonych przez nas działań należy szukać na bramie drugiej, przed Kaplicą Kosvitzkich, gdzie kwestować będą członkowie TMA. Przy kwestujących rozwieszone zostaną banery z wizualizacją wszystkich przeprowadzonych renowacji oraz nagrobków, które oczekują na swoją kolej – informują organizatorzy kwesty z Towarzystwa Miłośników Andrychowa.

Również 1 listopada na andrychowskim cmentarzu swoją zbiórkę przeprowadzi Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej. Ta zbiórka zostanie przeprowadzona w tym miejscu po raz trzeci.

Jak informują organizatorzy, zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Przekazane będą m.in. na poszukiwania mogił, ekshumacje i identyfikacje genetyczną członków podziemia antykomunistycznego.

- Kwestujący będą mieli identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz specjalnie oznakowane puszki, z banderolami. Dodatkowo będą rozdawać ulotki dotyczące działalności fundacji oraz naklejki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych – informują organizatorzy tej akcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

marcin1970, 01.11.2018 12:33

Ewelina Prus Bizoń w sedno. Co do dwóch zbiórek - ok jeśli się dogadali a wychodzi że tak.

maxymilian20, 31.10.2018 20:13

A może by tak zbiórka na coś bardziej szczytnego np na rzecz bardzo potrzebujących wsparcia finansowego którzy borykają się z bardzo poważnymi chorobami w naszej gminie .W moim przekonaniu nagrobki i strzelcy mogą poczekać są ważniejsze sprawy ale może się mylę