reklama

Znamy trasę przebiegu nowej drogi łączącej ulice Krakowską z Tkacką w Andrychowie [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2021 21:35, PG
Nowy łącznik Krakowska - Tkacka w Andrychowie ma zmniejszyć korki w mieście.
Znamy trasę przebiegu nowej drogi łączącej ulice Krakowską z Tkacką w Andrychowie [FOTO]

W tym roku ma rozpocząć się budowa mini obwodnicy w Andrychowie - łącznika pomiędzy drogą krajową nr 52 (ul. Krakowską) a ul. Tkacką, co ma zmniejszyć korki w centrum miasta. Zdaniem władz gminy, dzięki temu rozwiązaniu ograniczona zostanie też emisja spalin powstałych podczas długiego oczekiwania w korkach, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

Kilka dni temu starosta wadowicki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi gminnej łączącej ul. Tkacką z drogą krajową nr 52. Oprócz ulicy powstanie ścieżka rowerowa i chodnik, ciąg pieszo rowerowy oraz oświetlenie. Przebudowana zostanie sieć kanalizacji, sieć wodociągowa, sieć c.o., sieć gazowa.

Koszt tej inwestycji to 4 mln zł i wykona ją przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD.

Poniżej prezentujemy uproszczoną mapkę trasy, jaką będzie przebiegać droga, począwszy od skrętu z ul. Krakowskiej w stronę marketów Biedronka i Kaufland i dalej na rondo aż do hal produkcyjnych. Następnie powstanie całkiem nowa nawierzchnia łącząca się z ul. Tkacką w pobliżu ul. Fabrycznej.

łącznik tkacka - krakowska mapa

łącznik dk52 beskidzka

Uspokajamy, że stara portiernia mieszcząca się przy ul. Krakowskiej nie zostanie wyburzona.

kaufland andrychów

andropol andrychów


fabryczna andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Janusz, 27.04.2021 10:30

"Genialna" lokalizacja. Mało tego, że skrzyżowanie ze światełkami przy Biedrze jest tak zaprojektowane, że zwykły ruch do tych kilku sklepów korkuje DK52 na długości całego Andrychowa, to idąc na łatwiznę dorzuci się do tego jeszcze skręcających w stronę Tkackiej. Nie trzeba dosypywać cementu ani dolewać wody, Andrychów będzie zabetonowany. A wystarczyłoby spiąć Żwirki i Wigury wzdłuż torów z Tkacką - ruch się odsuwa od tego gordyjskiego węzła. Wtedy tylny wyjazd spod Kauflandu do Tkackiej mógłby, ale już tylko dodatkowo, poprawić warunki ruchu.