reklama
reklama

Znalazł się projektant parku linowego

Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2022 10:14, eł

To ma być nowa atrakcja nad rzeką.

Znalazł się projektant parku linowego

Już ponad rok temu burmistrz Bartosz Kaliński zapowiadał, że na bulwarach nad Skawą w Wadowicach powstanie „małpi gaj”, czyli park linowy dla dzieci. Ale, choć przetarg na jego zaprojektowanie miał był rozstrzygnięty w ubiegłym roku, do dziś mieszkańcy nie doczekali się obiecywanej atrakcji. Co się stało?

Jak się okazuje, burmistrz nie zapomniał o swojej obietnicy, jednak kilka ogłoszonych przetargów nie pozwoliło wyłonić wykonawcy projektu. Udało się to dopiero niedawno. Park linowy zaprojektuje pracownia Modus z Krakowa, która ma pół roku na wywiązanie się tego zadania. - Później, jak zawsze, będziemy się starać o dotację zewnętrzną na realizację inwestycji – zapewnia Bartosz Kaliński.

Jak zapowiada, nowa atrakcja na bulwarach ma być wyjątkowym placem zabaw z samoobsługowym 150-metrowym torem linowym, na którym znajdzie się co najmniej 15 przeszkód do pokonania. A ponieważ ma on być przeznaczony dla różnych grup wiekowych, platformy będą zawieszone na niewielkiej wysokości. Będzie to około 60 centymetrów. - Wokół parku zamontujemy trzy różnego rodzaju huśtawki, karuzelę tarczową, urządzenia dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami oraz oczywiście ławki, stojaki na rowery i przewijak dla niemowląt. Jestem pewien, że dzieciaki będą zachwycone tym placem – podkreśla burmistrz.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy