reklama

Złe wieści. Podwyżka za wodę i ścieki dla gminy Andrychów zatwierdzona [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 26.02.2023 16:30, red
Kolejna podwyżka weszła w życie w sobotę, 25 lutego.
Złe wieści. Podwyżka za wodę i ścieki dla gminy Andrychów zatwierdzona [AKTUALIZACJA]
Na wniosek Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie rządowa spółka RZGW "Wody Polskie" zdecydowała o skróceniu obecnie obowiązującego okresu taryfowego za wodę i ścieki w gminie Andrychów i wprowadzeniu nowych wyższych cen.


O ile wzrosną ceny? Aktualnie kubik wody kosztuje 6,12 zł brutto (5,67 zł netto), a nowa stawka to 7,18 zł brutto (6,65 zł netto)

1 m3 ścieków kosztuje obecnie 9,29 zł brutto (8,60 zł netto), a nowa stawka to - 10,16 zł brutto (9,41 zł netto)

ZWIK wniosek o podwyżkę taryf argumentował wzrostem cen prądu, kosztów hurtowego zakupu wody, wzrostem kosztów odbioru i zagospodarowania ustabilizowanych osadów ściekowych.

Stawka opłaty abonamentowej za miesiąc została podwyższona o 2,66 zł, a abonament za ścieki będzie niższy o kilkadziesiąt groszy.

Nowy cennik obowiązuje od soboty, 25 lutego, więc kolejne rachunki będą już wyższe.

Poniżej stawki na pierwszy rok obowiązywania nowej taryfy (taryfa uwzględnia podwyżki coroczne, przez 3 lata).Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 28.02.2023 11:50

W **** pomocne, dzięki!

Zakolog, 28.02.2023 11:35

:-) „Ludzie uwierzą jedynie w to , co już wiedzą, i na tym polega piękno Uniwersalnej Formuły Spisku” - Umberto Eco – ogólna zasada każdej teorii spiskowej !

FeelFree, 28.02.2023 11:28

https://memy.pl/mem/431605/Rodzaje_muszli

FeelFree, 28.02.2023 11:27

@Zakolog - natomiast zastanawia mnie jak Ty "przypadkowo" znalazłeś tego tweeta ? Przypadkowo to raczej można dostać się do rady miejskiej? nieważne. P.S. Żeby jednak wrócić do tematu wody i ścieków, jednocześnie powiązawszy to jakoś z tematem niewiedzy przesyłam edukacyjnego mema. Znaleziony zupełnie przypadkowo; oczywiście. No taki "pocałunek Posejdona" na koniec.. Oświadczam, że mem jest tylko dla Zakologa, proszę nie klikać w link !!!

FeelFree, 28.02.2023 11:08

Odnośnie tweeta, to w ramach testowania podatności ludności gminy Andrychów na teorie spiskowe należy już dzisiaj wstępnie przyjąć, że jeśli czegoś dodają do wody, to w Andrychowie dodają tego znacznie więcej niż gdzie indziej ;-)

FeelFree, 28.02.2023 11:02

Na pewno Ci wykupi... Masa głupoty może być zwyczajnie nieskończona, tylko właśnie nieodkryta. Najwięcej głupoty zostało odkryte w historii gatunku Ohydek Szalej, gdy ludzkość uzyskała powszechny dostęp do tzw. internetu. Ale, być może wszystko jeszcze przed nami? Znowu powoli do naukowców dociera powoli, że wracamy do etapu, w którym nawet nie wiemy jak dużo jeszcze nie wiemy i że jest to o wiele więcej niż sądziliśmy, że nie wiemy. "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Zakolog, 28.02.2023 10:25

Znalezione przypadkowo, tylko dla Twitterowiczów, może redaktor Edyta wykorzysta : https://twitter.com/wojtek1425/status/1630251029211037697

Zakolog, 28.02.2023 09:46

Ok. obiecuję, że przeczytam to Nature, jak tylko minister Czarnek wykupi dostęp, szczególnie ciekawe jest to spektakularne przesunięcie widma ku czerwieni. Czyli ogólna masa głupoty wciąż pozostaje jeszcze nieodkryta.

FeelFree, 28.02.2023 07:31

https://www.nature.com/articles/s41586-023-05786-2

FeelFree, 28.02.2023 07:30

https://www.psu.edu/news/research/story/discovery-massive-early-galaxies-defies-prior-understanding-universe/

FeelFree, 28.02.2023 07:30

https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/odkryto-szesc-wczesnych-bardzo-masywnych-galaktyk

FeelFree, 28.02.2023 07:29

@Zakolog - myślę, że zajmujemy się nieistotnymi quasi-problemami... dajemy się wciągać w bagno niektórych ludzkich umysłów... niepotrzebnie. "Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by sam przytem nie stał się potworem. Zaś gdy długo spoglądasz w bezdeń, spogląda bezdeń także w ciebie."

Zakolog, 27.02.2023 14:51

FeelFree – rzadko to robię i nawet się z tego powodu nie cieszę, ale akurat w sprawie „Petycji” burmistrz Żak nie miał żadnego udziału. Cały proces, począwszy od zaproszenia pana Prezesa, aż po uchwalenie petycji jest wyłącznie autorstwa Rady Miasta. To przewodniczący Roman stworzył i skierował projekt uchwały pod obrady, to państwo Babski, Kapela, Kowalczyk, Łysoń, Magiera, Moskwik, Prus, Rajda, Rzadek, Sarlej, Wątroba i Żydek głosowali za jej powstaniem. Pan Przewodniczący RM w informacji wprowadzającej nie krył powodów dla jej powstania cytuję: „Aktualnie koszty działalności andrychowskiej Spółki rosną lawinowo, np. koszty utylizacji osadów ściekowych”. Czyli nie tylko poinformował Radnych o narastających kosztach, ale również o utylizacji, czyli recyklingu, odzysku osadów ściekowych. Radni mieli zaprezentowaną pełną wiedzę o wszystkich aspektach sprawy, którą My na tym forum opisujemy. Podsumowując burmistrz Żak jest zbyt inteligenty, aby wikłać się w tak śliskie działania.

Zakolog, 27.02.2023 14:02

@Archanioł Michał - Dzięki podanemu przez FeelFree aktowi prawnemu nawet nie musimy interpretować, tylko wiemy, że podstawowym badaniem dla naszych próbek, jest spektrometria mas. Pojedyncze badanie może trwać nawet do dwóch minut, przy czym półtorej minuty zajmuje samo ustawienie urządzenia, średni koszt to 25 złotych brutto za pojedynczy parametr badawczy. Także te kilka tysi, to nawet za cały rok będzie trudno nazbierać.

FeelFree, 27.02.2023 09:35

"Chcieliście Żaka to go macie."

FeelFree, 27.02.2023 09:29

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000089/O/D20220089.pdf

Zakolog, 26.02.2023 21:28

@FeelFree - nie posiadam uprawnień, aby w imieniu Gminy Andrychów interpretować prawo, szczególnie ustawę o odpadach, te wątpliwości raczej powinna rozwiewać pani kierownik wydziału środowiska w razie potrzeby z pomocą pani mecenas. Ja jedynie wkleję interpretację Wojewódzkie Inspektoratu Ochrony Środowiska, która wydaje mi się dość czytelna ---- Podstawa prawna Zapis art. 3 ust. 1 pkt 28 ustawy o odpadach definiuje stosowanie komunalnych osadów ściekowych jako rozprowadzanie na powierzchni ziemi lub wprowadzanie ich do gleby. W Dziale VII ustawy o odpadach – Szczególne zasady gospodarowania niektórymi rodzajami odpadów, Rozdział 4 – Komunalne osady ściekowe, określone zostały ogólne warunki stosowania komunalnych osadów ściekowych. Komunalne osady ściekowe mogą być poddawane procesowi odzysku polegającym na stosowaniu: w rolnictwie rozumianym jako uprawa wszystkich płodów rolnych wprowadzanych do obrotu handlowego, włączając w to uprawy przeznaczone do produkcji pasz, do uprawy roślin przeznaczonych do produkcji kompostu, do uprawy roślin nieprzeznaczonych do spożycia i do produkcji pasz, do rekultywacji terenów, w tym gruntów na cele rolne, przy dostosowaniu gruntów do określonych potrzeb wynikających z planów gospodarki odpadami, planów zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Archanioł Michał, 26.02.2023 21:23

Jako prezes zamawiam badanie na zawartość i wychodzi mi norma i wtedy sprzedaje towar nie byle jaki: NAWÓZ NATURALNY. Koszt analizy miech będzie kilka tysi. Nie tyle płace co zarabiam. No chyba, że faktycznie sramy samym ołowiem. Tylko dlaczego ciągle żyjemy?

Zakolog, 26.02.2023 21:04

@Archanioł Michał - muszą spełnione być dwa warunki i to jednocześnie – osady ustabilizowane i przebadane na zawartość metali ciężkich. Ten drugi warunek specjalnie pozostawiłem dla pana Prezesa, jako temat najbliższej Jego rozmowy z panem redaktorem Nyczem w Radio Andrychów. Panowie tak pięknie swoim słuchaczom objaśniają świat, szczególnie pan Nycz zawsze znajduje przyczynę wszelkich trudności i zawsze tą samą. Jak napisał pewien znany i zapewne przez pana Nycza lubiany filozof – „Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat, idzie jednak o to, aby go zmienić”. Byłem zwyczajnie ciekaw jak pan Redaktor zmieni nawyki andrychowian, aby nie sra.... o przepraszam defekowali ołowiem i rtęcią.

szppp, 26.02.2023 20:56

"Nadzór nad tymi spółkami w imieniu wszystkich mieszkańców sprawuje obecnie burmistrz Żak, ale że chłopina jest fest zarobiony, to do pomocy powołał sobie dwóch zastępców. Niestety ci zastępcy są jeszcze bardziej pochłonięci obowiązkami, i dlatego powołali dla każdej z tych spółek trzy osobowe rady nadzorcze" Najkrócej jak się da. W urzędzie miejskim są kolosalne nagrody dla mieszkańców kolosalne rachunki. Chcieliście Żaka to go macie. Szkoda tylko że za wybór części ludzi konsekwncje ponoszą wszyscy. Niech jeszcze dojdzie budowa spalarni za ponad 300 milionów to rachunki będą horrendalne. W końcu kredyty i dostatnie życie władzy musi kosztować

FeelFree, 26.02.2023 20:54

@Zakolog - P.S. Czytałeś "Limes inferior" Zajdla ? Bo jesteśmy orientacyjne tak w 3/4 drogi do opisu zniewolenia ludzkości, pięknie opisanej literacko przez Pana Janusza już w 1979 roku ! Niesamowicie celna profetyczność dzieła, której nawet Lem mu gratulował po przeczytaniu powieści.

FeelFree, 26.02.2023 20:49

@Zakolog - jaka instytucja posiada umocowanie prawne i kompetencje aby zająć się tą sprawą, oraz czy została już powiadomiona, jeśli podejrzewasz jakieś nieprawidłowości ? Swoją drogą wykazanie przez ZWiK, a potem wójta Żaka wysokich kosztów pozbywania się osadów ściekowych jest bardzo pożądane. Będzie to jeden z "argumentów", aby w głowach niezbyt mądrych radnych pojawiło się jakieś chore przekonanie, w ich mniemaniu dowodzące, że zasadne jest pakowanie Andrychowa w spalarnię śmieci za 300 milionów, która "rozwiąże" problem komunalnych osadów ściekowych. Żak zrobi wszystko, aby uzasadnić budową nie-spalarni... Natomiast wykazywana cena przetworzenia odpadów rośnie z kilku powodów, chociażby dlatego, że ich ilość jest od 2020 roku obowiązkowo, elektronicznie ewidencjonowana... wcześniej było ich w cudowny sposób mniej w całym kraju. Minister od klimatu, zmienił też treść rozporządzenia i generalnie widać próby uszczelnienia gospodarki odpadami -w tym z oczyszczalni ścieków- pod przepisy eurokratów. Kraków ma jeszcze wyższe koszty utylizacji... dlatego też idą w stronę fluidyzacji/termicznej obróbki tych odpadów, aby gospodarka ściekami była niskoodpadowa; bo oczywiście, wbrew temu co piszą w materiałach propagandowych nie jest ona nigdy bezodpadowa. W tym wypadku (osady ściekowe) to obstawiam, że akurat nie ma żadnego wałka. Innego niż w całej Polsce.

Archanioł Michał, 26.02.2023 19:17

@Zakolog powaga z tym, że można tak po prostu ROZSYPAĆ. I ta firma skasowała za to taką kasę? Cholera, by nie rzec urwa jego mać ta gmina to jeden wielki wałek!!

Zakolog, 26.02.2023 18:07

Ewangelia według prezesa ZWIK, czytanie z księgi kosztów. Od 2019 roku nasza spółka wodna pozbywa się 2500 Mg ustabilizowanych osadów ściekowych – słowo ustabilizowanych jest bardzo ważne, ale o tym na końcu. W tym okresie, możliwe, iż również we wcześniejszych okresach, ale nie chciało mi się tego sprawdzać, przetargi wygrywa zawsze jedna i ta sama firma. I tak w 2019 roku koszt jednego Mg wynosił 270 złotych, w roku 2020 już 291,60, za roku 2021 poszli ostro i 334,80 i w roku 2022 367,20 złotych. Odpowiednio wzrosty procentowe rok do roku 7.7%, 14,7%,9,8%, całość wzrost 37%. Tylko przypomnę, że w latach 2019 do 2021 listopad stopy procentowe NBP były najniższe w historii, de facto mieliśmy deflację i dopiero od roku 2022 rosną do dzisiejszego poziomu 6.75 %. A teraz co oznacza słowo ustabilizowane przy określeniu osadów ściekowy – oznacza, że te osady zostały poddane kosztownej obróbce i można je utylizować na trzy sposoby. Pierwszy w spalarniach, drugi kompostować, trzeci – ten mnie podoba się najbardziej, rozsypywać na polach uprawnych jako nawóz organiczny. Czyli nasz wielebny prezes nadzorowany przez trójcę świętą wydał 3,159.000.00 złotych w przeciągu czterech lat za możliwość rozsypania osadów po polach ornych przez wygrywającą rok do roku firmę. Pozostałe wniosku płynące z tej ewangelii zostawiam wszystkim wiernym tu zgromadzonym. Módlcie się o podwyżki Waszych wynagrodzeń, bo rachunki za wodę już macie !

must, 20.02.2023 12:35

cyt., "Wolność to my mamy, jak nam ją narysują. Wciąż zakazy, nakazy, przykazania moralne. Sterowana wolność to jest właśnie nienormalne." tak się niestety dzieje, te ceny to powinny być z 5 razy wyższe, to moze ludzie obudzilinby sie z letargu. Paliwo i inne opłaty rowniez sa zbyt delikatnie podnoszone..... Ludzie biorą to na klatę i nic z tym nie robią.... Nam się wmawia, że to ekonomiczna sytuacja zmusza te instytucje do podwyżek. Sytuacja jest jednak inna.... Ale co tam... jest jak jest.... karawana jedzie dalej

Zakolog, 19.02.2023 09:36

@FeelFree - W Polsce od zawsze jest problem, nie tyle z samym prawem, co z jego stosowaniem, nawet w najlepszym okresie, po zachłyśnięciu się ideą „Polonia Restituta” szału nie było. Wystarczy przeczytać cykl reportaży sądowych Ireny Krzywickiej pt. „Sąd idzie”. Swoją drogą wówczas nawet feministki był bardziej inteligentne. Na całym obszarze stosowania lus Romanum, jego adepci mają tendencję do oderwanego od logiki leksykalnego przekształcania rzeczywistości, ale nasi to już rażąco na niej oszczędzają. Chociaż ostatnio, dzięki uprzejmość straży miejskiej miałem okazję sprawdzić efekty reform okresu PiS i przyznaję, iż w stosunku do wcześniejszych okresów, pewien zauważalny postęp jest. Co do art.23a. uważam, że „Invocatio Dei” dla naszych, tak pieczołowicie wyselekcjonowanych radnych powinno być obowiązkowe, jako jedyny dostępny im zasób. Zarząd komisaryczny, rzeczywiście stosowany jest w bardzo trudnych przypadkach, ale biorąc pod uwagę skalę długu, jaką Tomuś i jego intelektualne zasoby nam zafundowały, to w przyszłości takiego wyróżnienia prawie na pewno możemy się spodziewać.

FeelFree, 18.02.2023 22:52

Art. 23a. [Ślubowanie radnego] 1. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". 2. Ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo "ślubuję". Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: "Tak mi dopomóż Bóg".

FeelFree, 18.02.2023 22:52

@Rada Miejska w Andrychowie - uprzejmie proszę o ustawiczne przestrzeganie praworządności oraz stosowanie zasad logiki, ekonomii oraz sprawiedliwości społecznej podczas podejmowania uchwał. Proszę również o przypomnienie sobie co każdy z Was ślubował. I pamiętanie o tym do ostatniego dnia kadencji.

FeelFree, 18.02.2023 22:47

@Zakolog- obszernie uzasadnili, trudno się skutecznie przyczepić. Tak, istotnie musi być istotne, aby oni istotnie mogli nam w istocie pomóc. Nie będę wklejał kilkunastu stron, szkoda życia na czytanie... A czas mielenia spraw w WSA, NSA jest, jaki jest. Odpowiada mniej, więcej długości kadencji... jeśli obecnie nie dłużej. "Oni", a przynajmniej ich część bardzo chciałaby pomóc Mieszkańcom Gminy Andrychów w "walce o praworządność", ale mają ręce związane aktami prawnymi i ich obowiązującymi interpretacjami. Cała ta machina prawnicza to swoją drogą trochę taki rodzaj perpetuum mobile, które generuje przychód dla obsługujących. I zapewnia w niezamierzonej konsekwencji np. bezkarność władzy. Czyli nawet jak sąd przyzna po 5 latach rację, to nic już z tej racji nie wynika. Z powodu czasu jaki minął od naruszenia i jego nieodwracalności. Jak w tym dowcipie: "Syn prawnik mówi do swojego ojca, również prawnika: - Widzisz, tato, Ty tę sprawę Kowalskiego ciągnąłeś przez dwadzieścia lat, a ja ją załatwiłem po jednej rozprawie. - Owszem synu, ale ja dzięki tej sprawie zapewniłem Ci edukację i kupiłem dom..." Mam na myśli takie sprawy jak np. w linku... P.S. Takie fragmenty cytatów "especially for You", nie mogę napisać skąd i z kiedy dokładnie, stąd fragmenty... "organ nadzoru działa na zasadzie i w granicach prawa i ingeruje w działalność gminną jedynie w wyjątkowych sytuacjach wskazanych ustawą, w pozostałym zakresie władztwo lokalne należy do organów samorządu terytorialnego"... "w zgodzie z europejską kartą samorządową stosuje się zasadę subsydiarności .... ingerencja ma miejsce wyłącznie tam gdzie istnieje podstawa prawna ... oraz gdzie jest to niezbędne" ... "uprawnieni powinni występować do organów gminy, które mają kompetencję do rozstrzygania wewnętrznych sporów". To nawet nie jest od Annasza do Kajfasza, ale to jest jak odwoływanie się od niesprawiedliwej oceny nauczyciela do tego samego nauczyciela... Kończąc to smutne podsumowanie: wojewoda nie ma innych narzędzi do egzekwowania prawa niż wezwanie Rady Miejskiej do praworządności ( xD ) a razie braku skutku ustanowienie komisarza w gminie, co jest bardzo skomplikowana procedurą, używaną w wyjątkowych i rażących przypadkach powtarzania z premedytacją udowodnionych naruszeń prawa przez np. wójta.

Zakolog, 18.02.2023 20:56

Poważnie tak uzasadnili ? Akurat z ich strony miałem nadzieję na więcej finezji. Czyli jeśli Romuś chce przytulić kilka tysi, to istotnie narusza prawo, ale jak ten sam Romuś wspólnie z Tomusiem, bo te ich bezwiedne narzędzia rozgrzeszam, walą w system ustrojowy państwa, to jest nieistotne naruszenie prawa. Chyba Jarosław Polskę Zbaw faktycznie już nie ogarnia Tenkraju ! No cóż - pobłogosław Panie, pobłogosław te polskie psyche i ty Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie, ochraniając ten zakuty lud, jego własnym cudem. Aha jeszcze jedno – nie starszy tylko dojrzały, ewentualnie w kwiecie wieku i owszem katedry żakologii, ale wraz z zakładem wasztylologii porównawczej. Super podoba się, celnie trafione !

FeelFree, 18.02.2023 14:12

https://obrazkowo.pl/e1406dd8296d4ee7894a58de00af94cf/W%C5%82adza-s%C4%85downicza

FeelFree, 18.02.2023 14:11

@Gość - w rzeczywistości jest jeszcze odrobinę gorzej niż napisał starszy lektor katedry zakologii teoretycznej Mr. Zakolog. Bo niby istnieją różne instytucje "prawa", które badają czy np. bzdurne uchwały podjęte przez klikę "Ich Gmina" z dyktatu wójta są zgodne z prawem. No i tak badają i badają, i piszą, i wydają, i mówią, że nic nie mogą, że może NSA czy ktoś-tam jeszcze... od Annasza do Kajfasza jednym zdaniem. Ale -po pierwsze- konstrukcja tych narzędzi i organów jest ułomna... i naruszenia prawa musi być ewidentnie "istotne" (cytat z rozstrzygnięć Wojewody Małopolskiego w sprawie spalarni). Przykładem zaś istotnego naruszenia prawa pozostaje casus Romani-B, w kwestii przyznania sobie rękami niemądrych radnych, niezgodnie z prawem profitów jako rodzaj nagrody za likwidację SP3. Na co dzień w UW mają niezły ubaw z uchwał andrychowskich radnych, a nawet sporo pracy, natomiast "z przykrością" nie mogą z kretyństwem i nie chcą nic zrobić. Chcieliby, ale nie mogą; przesyłają głębokie wyrazy współczucia z powodu naszych władz, ale zasady demokracji nie pozwalają im nam pomóc. Czyli w skrócie mówiąc, nikt nie zabroni tłumowi zwanemu Mieszkańcy Gminy Andrychów nadal wybierać władzę, która nie dba o interes WSZYSTKICH, lecz bardziej o niektórych i siebie samych i grupy powiązanych sług potrzebnych do realizowania władzy. I nikt nie zabroni masochistycznie, niepotrzebnie znosić krzywdy, niesprawiedliwości i zaniedbania ze strony władzy. Na tym polega demokracja. Można sobie wybrać na władcę np. tyrana i być zadowolonym, że do......a ludowi. Przynajmniej tak wygląda to w wersji PRL bis- Kaczynski/PiS Edition. Oraz w wersji demokracja samorządowa - modo Andrychow A.D. 2023. O czym w głębokim smutku informuję. Albo po swojsku jak se pościelisz tak się wyśpisz... No nikt nie może zabronić Mieszkańcom Ziemii Andrychowskiej wcale nie ścielić i spać na dziurawej, gruntowej, gminnej drodze i patrzeć jak władza wydaje pieniądze na luksusy dla nielicznych Januszy. Oczywiście trochę wszystko celowo przerysowuję, dla ukazania ewidentnych moim zdaniem niesprawiedliwości społecznych; ich przyczyn, i udziału nas samych w tym zjawisku. A po drugie to będzie mem. P.S. Oczywiście apeluję po raz kolejny, aby wywalić jak najszybciej i jak najdalej z władz miasta Żaka i wszystkie osoby w jakikolwiek sposób z nim powiązane i zapewniające konserwację szkodliwego dla rozwoju gminy układu. P.S. 2 Wolę zdecydowanie perspektywę "dajemy z siebie robić głupców", ponieważ pozwala ona zobaczyć w tym wszystkim SWÓJ WŁASNY UDZIAŁ! do oszustwa jest co prawda potrzebny oszust, ale oszustwo się nie uda bez osoby, która pozwala się oszukać... To nie władza wybrała nas, to my wybraliśmy obecne władze! Kontrolę nad władzą sprawujemy MY, realnie PRZY URNACH WYBORCZYCH i każdego dnia !

Gość,, , 18.02.2023 11:30

Zakolog, to teraz już ciężko to zrozumieć, czy ustawa jest bez pokrycia czy to już jest na zasadzie,, kazdy sobie rzepkę skrobie,,to my jako mieszkańcy też powinniśmy sami decydować i mieć w tyle całe ich podwyżki. Bo spółdzielnia już nas wyrolowala odnośnie tej całej ciepłowni bo 1.20zl za mkw płacimy więcej i tak, że utrzymujemy spółdzielnie i ciepłownie. Tak jak z tego jasno wynika, że urzędasy mają się świetnie a nam nabijają tylko podwyżki. Z nas zrobili głupców, prawem się nie posługują i jak wspomniałeś cechuje ich kradzież!

Zakolog, 18.02.2023 09:41

@Gość - Zadałeś bardzo trudne pytanie o samorządność. Nad Gminami jedyną kontrolę sprawuje już tylko prawo, czyli pewien konstrukt społeczny o charakterze umowy. Niestety jak kiedyś słusznie moim zdaniem zauważył ks. profesor Józef Tischner, filozof zajmujący się naprawdę trudną dyscypliną tej nauki, jaką jest fenomenologia, nas Polaków charakteryzuje mentalność złodziejsko – żebracza ! Ten profesorski pogląd próbował, przy pomocy artykułu naukowego z zakresu psychologii, opartego na słynnym narzędziu Wielkiej Piątki (Big Five) uzasadnić inny badacz naszej rzeczywistości dr FeelFree. Ale My nie musimy bezgranicznie wierzyć w/w naukowcom, tylko samodzielnie możemy dopasować postulowany model do rzeczywistości. Ostatnio dobrze nam znany prezes spółki wodnej, publicznie przyznał się, iż od ponad roku okradał mieszkańców gminy z ich majątku, nawet podał przybliżoną wartość tej kradzieży – ponad milion złotych. A gdy skończyły się proste możliwości tego zaboru, rozpoczął na forum Rady Miasta i urzędowych mediów kampanię żebraczą. Bez żadnych skrupułów żebrał o pieniądze i to pieniądze z konkretnego źródła. Uczynił to w środowisku najlepiej rozumiejącym i stosującym zasady naszej mentalności i bez większych problemów uzyskał wyznaczony cel. I tak to, stosując zasady empirii, bez niczyjej pomocy sfalsyfikowaliśmy nasze zasoby kulturowe, których nieodłączną cechą jest również branie pieniędzy za niewykonaną pracę.

Skalpel, 18.02.2023 07:56

https://www.mamnewsa.pl/polityka/ta-rezolucja-to-absurd-i-kuriozum--grzmieli-radni-ale-wiekszosc-ja-poparla

oryginalnynick, 18.02.2023 07:54

Tomekx jak masz coś z głową to w Andrychowie na Dąbrowskiego jest szpital i nie wypisuj takich wypocin bez pokrycia a tą podwyżkę to nam zafundował Pan ciągle płaczący prezes wodociągów burmistrz i dwunastu jego radnych a nie rząd włącz myślenie jako znowu coś będziesz chciał napisać

tomekx, 18.02.2023 05:07

Ile jeszcze kaczyński morawiecki ziobro i spółka zafyndują nam podwyżek?

Gość,, , 17.02.2023 22:42

A jeżeli chodzi o wynagrodzenia to chyba żaden mieszkaniec nie ma wątpliwości w zakresie tegoż nadzoru, że nie idzie coś po ich myśli (skrupulatnie przeliczają).

Gość,, , 17.02.2023 22:31

Zakolog, to nic innego nie robią jak tylko się zwołują i powołują (wzajemnie) między sobą i z kręgu swoich. A co mogą pożytecznego wnieść emeryci 70 letni, jedynie klasnąć w dłonie i kasa doleci w kieszeń. Nad gminami chyba ktoś istnieje wyższy czy nawet w kręgu mają kogoś solidnego inaczej mówiąc na tyle kompetentnego żeby sobie radził z powierzonemu mu obowiązkami. Kontrole powinny się pojawić w jednej i drugiej spółce.

SNAP, 17.02.2023 21:02

Dziękujemy ci kochany rządzie pisowski za to co dzieje się w Polsce . Ceny wody i ścieków to tylko mały wycinek tego co dzieje się w naszym kraju . Andrychowska gmina nie jest ,,uprzywilejowaną ,, gdyż jest rządzona przez inną opcję niż pisowska. Stąd też brak wsparcia i dotacji. Obecnie sprawujący władzę podzielili nas Polaków jak nikt do tej pory. Nawet komunie się to nie udało . Okradają Nas wszystkich , a część Polaków dalej bije im brawo.

Zakolog, 17.02.2023 20:43

@Gość - Nadzór nad tymi spółkami w imieniu wszystkich mieszkańców sprawuje obecnie burmistrz Żak, ale że chłopina jest fest zarobiony, to do pomocy powołał sobie dwóch zastępców. Niestety ci zastępcy są jeszcze bardziej pochłonięci obowiązkami, i dlatego powołali dla każdej z tych spółek trzy osobowe rady nadzorcze. A ponieważ do tych rad nadzorczych skierowali 70-letnich emerytów oraz 30-letnich stażystów i pierwszym już się nie chce, a drudzy jeszcze nie wiedzą jak, to zastępcy w ramach czasu wolnego nadzorują te spółki, wypełniając lukę między „już się nie chce”, a „jeszcze nie wiem jak”. Ale, że jak wyżej, czasu wolnego zastępcy mają niewiele, to i nadzoru jest tyle co kot napłakał. Chociaż należy przyznać, że w zakresie wynagrodzeń dla członków rady w tym zastępców nadzór jest prowadzony bardzo wzorowo.

Polityk, 17.02.2023 20:30

No tak w tych obskurnych wodociągach to dopiero są machloje jeden drugiego piastuje tam są dopiero rulolągi nawet zatruty się przyjmie do pracy kogucikowego picusia następca Srowaka który tonie liznął łoże to pomoże nie dość że nic nie robią nieroby to teraz będą z Watem nasze kieszenie na ponton dla pisuśika)))))))))

Koniczynka, 17.02.2023 20:29

Mrzygłód z wodociągów i Nowak z elektrociepłowni natychmiast do zwolnienia!!! Nieudacznicy!!!! Kiedy Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów????? Mrzygłód swego czasu gadał że im więcej ludzi się przyłączy do sieci to ścieki będą za grosze. Mamy okropnie drogie stawki w Andrychowie!!!!!!!!!! Natychmiast odwołać też zbyteczne rady nadzorcze w tych spółkach!!!!!! Tak dalej być nie może!!!!! Żak utopił ogromne miliony złotych w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Ktoś musi za to beknąć!!!

Koniczynka, 17.02.2023 20:27

Mrzygłód z wodociągów i Nowak z elektrociepłowni natychmiast do zwolnienia!!! Nieudacznicy!!!! Kiedy Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów????? Mrzygłód swego czasu gadał że im więcej ludzi się przyłączy do sieci to ścieki będą za grosze. Mały okropnie drogie stawki w Andrychowie!!!!!!!!!! Natychmiast odwołać też zbyteczne rady nadzorcze w tych spółkach!!!!!! Tak dalej być nie może!!!!!

Gość,, , 17.02.2023 19:59

Mnie jedno zastanawia czy w spółkach nie ma żadnych odgórnych kontroli, chyba jest czy powinien być nad nimi jakis nadzór. Bo w dzisiejszej dobie zasłaniają się podwyżkami prądu itp, a pewno w tym wszystkim tkwią dla nich w głównej mierze podwyżki czy też premie.

Gość,, , 17.02.2023 19:48

To nie ci dwaj pezesiki od wodociągów czy ciepłowni są nieudacznikami a my jako mieszkańcy bo płaczemy i płacimy i nic z tym nie robimy a oni jedzą już chochlami. Tego już się nie da zdzierżyć!!

Skalpel, 17.02.2023 19:04

Jakie "złe wieści "? Radni się domagali a dostali wszyscy. Proście a będzie Wam dane.

Zibi33, 17.02.2023 17:45

Kompetentne osoby na właściwym miejscu dlaczego bo jest kolesiostwo, nikt nie patrzy na to że prezes wodociągów czy ciepłowni jest nieudacznikiem ważne że spółki gminne to można tuszować to nie udacznictwo po prostu głupia swołocz zapłaci za wszystko bo tak trzeba. Taki zwykły układ ręka rękę myje. Najlepszy przykład nawet nie woedziałem że taka różnica w cenach w Andrychowie a Krakowie dzięki Zakolog. Kto tego nie rozumie jest po prostu lemingiem i niech płaci bo nie zasługuje na to żeby żyć jak człowiek

Zakolog, 17.02.2023 16:49

Dobra, a teraz porównajmy andrychowskie ceny z cenami jakie będzie płacił nasz Tomuś w Krakowie (będzie, ponieważ obowiązują od maja 2023): Wodociągi Miasta Krakowa cena wody za metr sześcienny 4,99 netto, cena odprowadzonych ścieków za metr sześcienny 6,43 netto, po zsumowaniu 11,42 ! Wersja dla Andrychowa po zsumowaniu 16,06 – wszystkie ceny netto. Czyli andrychowski podatek od głupoty radny wynosi 4,64 złotego + Vat za jeden metr sześcienny pobranej i zużytej wody. Proponuję, aby mieszkańcy Andrychowa wystosowali petycję do Premiera o zwolnienie z tego podatku i skrócenie okresy taryfowego z jednoczesnym wprowadzeniem testów na inteligencję dla kandydatów na radnych w nowym okresie taryfowym.