reklama

Zimowa Olimpiada też.... w Andrychowie?

Gospodarka, Wiadomości, 15.10.2012 10:30, (red)
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku w Polsce i na Słowacji? W Andrychowie i Rzykach również? Jest taki pomysł.
Zimowa Olimpiada też.... w Andrychowie?

To zakrawa na żart, ale warty odnotowania. Jak wiadomo, Małopolska ponownie chce się starać organizację zimowej olimpiady. Perspektywa jest odległa, bo chodzi o imprezę która odbędzie się w roku 2022 albo 2026, ale w odpowiednich urzędach już nad tym myślą.


Organizacja olimpiady, w zasadzie budowa infrastruktury, znajdzie się prawdopodobnie wśród najważniejszych projektów inwestycyjnych w ramach Małopolskiego Programu Rozwoju na lata 2014-2020. Autorem tego wniosku jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.


W tym temacie zabłysnął niedawno radny wojewódzki Rafał Stuglik (PiS) z Wieprza k. Andrychowa. Jak informuje na swoim blogu, po stronie polskiej Olimpiada mogłaby się odbyć w takich ośrodkach jak: Zakopane, Krynica, Nowy Targ, a nawet w miejscowościach województwa śląskiego takich jak Szczyrk czy Wisła.

 

- Zwróciłem uwagę, iż w rejonie Andrychowa postępuje dynamiczna rozbudowa infrastruktury narciarskiej i ten ośrodek może stać się znaczącym w Małopolsce miejscem do uprawiana sportów zimowych. Gdyby tak się stało Andrychów może dołączyć do listy organizatorów Zimowej Olimpiady – pisze Rafał Stuglik.


Żart? Kto to wie... Niedawno informowaliśmy o planach właściciela ośrodka „Czarny Groń” w Rzykach Praciakach k. Andrychowa, który w najbliższych latach chce wykonać narciarskie inwestycje za 300 mln zł.

 

ZOBACZ: Rzyki planują narciarskie eldorado

 

Jest tylko jeden problem - wcześniej przydałoby się wybudować nową trasę Kraków-Bielsko i wydaje się, że przede wszystkim na tej inwestycji teraz samorządowcy powinni skupić swoją energię. Bez niej opowieści o Olimpiadzie można włożyć między bajki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamil, 24.10.2012 07:32

ehe zaczyna się http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12727041,Ekolodzy__olimpiada_w_Tatrach_zaszkodzi_kozicom_i.html

Asinus, 15.10.2012 21:04

pracownia szarpie i szarpie ale chyba zbyt łykowate jest i urwac sie nic nie da

lukas, 15.10.2012 11:58

Rzykom kibicuje . Właściciel jakby chciał mógłby zainwestować w każdym innym mieście, a robi to w swojej gminie. Zawsze z tego pożytek dla gminy jest

obserwator2012, 15.10.2012 10:05

Tak, pracownia z Bystrej w gotowości , ciekawe ile tym razem urwą z tych 300 baniek.

tomekx, 15.10.2012 09:12

;; dobre, To też znalazło się w nowym programie PIS pt Alternatywa. Ile jeszcze takich bajek tam wpisali?