Zbigniew Piskorz nowym prezesem spółki cieplnej

, Gospodarka, Wiadomości, 01.08.2020 10:30, PG
Nowy nabytek burmistrza Wadowic.
Zbigniew Piskorz nowym prezesem spółki cieplnej
Początkiem sierpnia funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Termowad", dostarczającej ciepło na terenie gminy Wadowice, obejmie Zbigniew Piskorz. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Korkowskiego, który był prezesem od 2017 roku.

To kolejna osoba, którą wymienił burmistrz Bartosz Kaliński w Termowadzie. Wcześniej skompletował od nowa Radę Nadzorczą, której członkami są obecnie: Piotr Kołcon, Marcin Adamczyk i Bartłomiej Tkacz.

Zbigniew Piskorz jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej (studia magisterskie Elektryfikacja i Automatyzacja Kopalń oraz podyplomowe Automatyka Elektroniczna), Politechniki Śląskiej (studia podyplomowe z zakresu zarządzania i organizacji energetyki Elektroenergetyka w warunkach przemian gospodarczych) i Politechniki Warszawskiej (studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, w sektorze energetycznym). W roku 2005 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH uzyskał stopień doktora inżyniera nauk technicznych.

Nowy Prezes pracował między innymi w Elektrociepłowni Kraków, gdzie przeszedł wszystkie szczeble zawodowe – od elektromechanika, aż do Kierownika Oddziału Inżynierii dla PGE Energia Ciepła S.A. Pracował również jako wykładowca uniwersytecki na Politechnice Krakowskiej, gdzie prowadził zajęcia na temat automatyzacji procesów cieplnych na Wydziale Mechanicznym. Jest autorem szeregu publikacji naukowych z tego zakresu. Wyróżniony licznymi nagrodami, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i odznaką honorową „Zasłużony Dla Energetyki”.

Foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy