reklama

Zator wprowadza specjalną opłatę dla turystów

, Gospodarka, Wiadomości, 13.01.2022 09:51,
Obowiązek uiszczenia opłaty miejscowej będą mieli turyści, którzy w gminie zatrzymają się na co najmniej jedną noc.
Zator wprowadza specjalną opłatę dla turystów
Władze gminy Zator doszły do wniosku, że to już najwyższy czas dodatkowo zarobić na turystach. Od kwietnia 2022 roku planują wprowadzić tzw. opłatę miejscową, która będzie naliczana w obiektach noclegowych.

Opłata miejscowa pobierana jest od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach - za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Takie warunki spełnia gmina Zator.

Obliczono, że obecnie w całej gminie Zator aż 139 podmiotów świadczy usługi w zakresie wynajmu miejsc noclegowych. Od kwietnia do września właściciele tych obiektów będą musieli naliczać dodatkowe 2 zł od osoby za każdą rozpoczętą dobę pobytu w obiekcie noclegowym.

Pieniądze trafią do kasy gminy. Urzędnicy z Zatora już oszacowali, że w 2022 roku do kasy gminy może wpłynąć z tego tytułu 406 tys. zł. Pieniądze mają m.in. pokryć usługi związane z wywozem śmieci z ulicznych koszty, oświetlenia itp.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy