reklama

Zamek w Andrychowie do remontu. Przetarg ogłoszony

, Gospodarka, Wiadomości, 15.05.2020 08:25, GM
Władze Andrychowa ogłosiły przetarg na remont położonego w centrum miasta zabytkowego pałacu Bobrowskich.
Zamek w Andrychowie do remontu. Przetarg ogłoszony

Pałac Bobrowskich, nazywany w Andrychowie zamkiem, od lat w ogóle się nie zmienia, a stan techniczny obiektu pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu zamek praktycznie nie jest wykorzystywany. Dopiero niedawno udało się uregulować sprawy własnościowe.

Władze miasta zawarły porozumienie ze spadkobiercami Bobrowskich na mocy którego gmina zapłaci Bobrowskim ponad 4 mln zł za prawa do tego obiektu. Pierwsza transza – ponad 1 mln zł - przekazana zostanie niebawem.

Tymczasem sprawy nabierają przyspieszenia. Magistrat w tym tygodniu ogłosił przetarg na wykonanie projektu i remontu zamku. Oferty można składać do 28 maja, a po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 33 miesiące na zrealizowanie wszystkich prac.

Ile to wszystko będzie kosztowało? Gmina ma otrzymać 8 mln zł dotacji z funduszy unijnych na ten cel, ale plan zakłada, że remont może pochłonąć co najmniej drugie tyle, a więc kolejne miliony trzeba będzie dołożyć z budżetu gminy. Ostateczna wartość inwestycji będzie znana po wyborze wykonawcy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 15.05.2020 10:34

I kolejny raz przychodzi mi pochwalić Tomka, oczywiście wzorem Jarka Gowina nie będę się uśmiechał, ale co cesarskie oddam Cesarzowi ! Tak więc, drogi Tomku, przeczytałem załącznik pod tytułem „ekspertyza konserwatorska” i muszę kategorycznie stwierdzić, iż w ostatniej chwili uratowałeś familię Bobrowskich przed całkowitym bankructwem i to bankructwem na pokolenia. Te ich warszawskie mieszkanka, po licytacji to nawet na ewentualną grzywnę by nie starczyły, a już o reszcie nie wspominając. Wszystko oczywiście przez ten cholerny PiS, który tak zmienił prawo, że do końca dobił wspaniałe polskie rody szlacheckie, a te ich dotacje państwowe do remontów zabytków to niech se w d.... wsadzą, przecież połowa z tego pójdzie tylko na ich nadzór konserwatorski. Także (w tym momencie pierwszy i ostatni raz się uśmiechnę) zasłużyłeś na wdzięczność „polskich” hrabiów i 75% ceny sprzedaży należy się jak psu zupa ! A tera pozwól, że zwrócę się do tych Twoich debili. Koniec kropka. Szanowni Radni w zaistniałej sytuacji, uważam, iż macie obowiązek przedstawić społeczeństwu Andrychowa pełne konsekwencje podjętych przez Was uchwał majątkowych i to z pełnym wyliczeniem kosztów jakie mieszkańcy poniosą. Ze swej strony proponuję Wam, każdemu z osobna przedstawić swoje stanowiska w formie wypowiedzi dla portalu mamNewsa. A redaktorom sugeruję, aby zaczęli ten cykl od radnych Prusa i radnej Wątroby – ponieważ ci państwo każdą swoją publiczną wypowiedź zaczynają od wniosku o zakończenie dyskusji i po prostu będzie krócej. No i znowu nie dotrzymałem pierwszej zasady premiera Gowina i drugi raz się uśmiechnąłem.

Skalpel, 15.05.2020 09:10

O.To będzie miał się gdzie Tomuś ze świtą lansować przed wyborami.A ciemny lud wszystko kupi.