Wznowiono prace na strefie. Kiedy to wszystko będzie w końcu gotowe?

, Gospodarka, Wiadomości, 14.11.2019 20:15, PG
Powrócił temat strefy ekonomicznej w Andrychowie.
Wznowiono prace na strefie. Kiedy to wszystko będzie w końcu gotowe?

Rok temu firma wykonująca budowę strefy ekonomicznej w Andrychowie przerwała prace. Okazało się, że część terenu się osunęła, przez co droga i mur oporowy popękały. Gmina obarczyła winą za to wykonawcę: czyli Zakład Usługowo-Handlowy TOMBET Tomasz Gwóźdź wraz z partnerami.

W połowie tego roku radni przekazali 400 tys. zł na dokończenie budowy strefy ekonomicznej w Andrychowie.

Po roku przerwy ekipa budowlana powróciła na plac budowy. Jak się dowiadujemy od dyrektor biura burmistrza Agnieszki Gierszewskiej trwają prace naprawcze w zakresie części planowanej do oddania do użytkowania.

Cała sytuacja nie przeszkadza urzędowi w sprzedaży działek, gdyż awaryjną część wyłączono z użytkowania. We wrześniu jedną z działek kupiła firma Techplast - producent butli i zbiorników kompozytowych. Firma zainwestuje w Andrychowie co najmniej 20,5 mln zł, a inwestycja ma polegać na wybudowaniu nowego zakładu produkcyjnego, przeznaczonego do produkcji szerokiego wachlarza zbiorników kompozytowych.

Planowany jest odbiór częściowy strefy w przyszłym roku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 15.11.2019 20:11

To jest dopiero mina...