reklama

Wycięli drzewo, żeby przesunąć przejście dla pieszych. Ale po co?

Gospodarka, Wiadomości, 11.05.2023 19:15, eł

„Przecież zebra znajdowała się w miejscu idealnym” - dziwią się mieszkańcy.

Wycięli drzewo, żeby przesunąć przejście dla pieszych. Ale po co?

Mieszkańcy Andrychowa długie lata upominali się o remont ulicy Lenartowicza, ale kiedy wreszcie do niego doszło, niekoniecznie i nie wszyscy są zadowoleni. Niektóre elementy inwestycji budzą ich oburzenie, a nawet sprzeciw. Jak już pisaliśmy, zdenerwowała ich rozbiórka chodnika w zupełnie dobrym stanie oraz likwidacja części terenu, na którym parkowali auta. Teraz dziwi ich przesuwanie... przejścia dla pieszych.

Chodzi o zebrę znajdującą się przed samym wejściem na teren Szkoły Podstawowej nr 5. - Żeby przesunąć to przejście o parę metrów, trzeba było wyciąć jedno z drzew rosnących wzdłuż ulicy. A przecież można było tego uniknąć, zostawiając pasy tam, gdzie były. Tym bardziej, że łączyło się z nimi dojście do szkoły. Wydaje mi się to głupie, ale może czegoś nie wiem – mówi jeden z naszych czytelników, pan Sławomir.

Gdy zapytaliśmy o przesunięcie przejścia w wadowickim starostwie (bo to ono jest inwestorem przedsięwzięcia), wzbudziliśmy niemałą konsternację. - Projekt przebudowy ulicy został wykonany na zlecenie gminy Andrychów. Biuro projektowe, które to robiło, na pewno przesunęło przejście w jakimś celu. Może z powodu dodatkowych miejsc parkingowych albo zatoki autobusowej, bo to wszystko musiało być ze sobą zgrane. Nie możemy tego sprawdzić w dokumentacji projektowej, bo nie mamy w niej tego, co było, lecz to, co ma być. Natomiast wycinka drzewa na pewno odbyła się legalnie, bo wykonawca miał na to pozwolenie. Spróbuję tam jutro wysłać pracownika, żeby zobaczył, jak to wygląda. W tej chwili trudno nam się do tego odnieść – powiedziałam nam wicestarosta Beata Smolec.


Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 12.05.2023 12:15

Nie usłyszy, nie usłyszy. Spokojnie. Władza nie słucha tego co obywatel ma czelność powiedzieć.

Zakolog, 12.05.2023 11:55

@lolzewsi - zanim znajdziesz ten przepis, to proszę nie mów o nim głośno, bo jeszcze pan burmistrz usłyszy i cofnie pani dyrektor szkoły nr 2 certyfikat bezpieczeństwa, za utrzymywanie czterech przejść i dwóch przystanków autobusowych przy wyjściach ze szkoły. Czy może jesteś koordynatorem tego projektu, nie ma się czego wstydzić pracujesz z najlepszymi z najlepszych.

lolzewsi, 12.05.2023 11:14

Przepisy bezpieczeństwa dzieci - obowiązuje zakaz lokalizacji przejść dla pieszych bezpośrednio przed wyjściami m.in. ze szkoły. Dziękuję, nie ma za co.

lolzewsi, 12.05.2023 11:05

Przepisy bezpieczeństwa dzieci - obowiązuje zakaz lokalizacji przejść dla pieszych bezpośrednio przed wyjściami m.in. ze szkoły. Dziękuję, nie ma za co.

Zakolog, 12.05.2023 09:04

O co tyle hałasu ? Przecież ten projekt jest na szwajcarskim patencie, posiada wszystkie konieczne certyfikaty, łącznie z certyfikatem „Samorządowego Lidera Edukacji”, kierownik wydziału drogownictwa otrzymał za niego premię roczną, a nadzorujący projekt burmistrz wybrał do jego stworzenia, nawet nie wybitnych, ale najwybitniejszych z wybitnych inżynierów, zresztą innych w naszym magistracie nie ma. Dlatego drodzy mieszkańcy osiedla musicie wiedzieć, że jeśli coś jest w tym projekcie złe, to zawsze jest wina starostwa, a jeśli jednak coś Wam się podoba, to tylko zasługa Burmistrza. To jest bardzo prosta zasada i warto ją sobie na stałe przyswoić.

Koniczynka, 12.05.2023 08:03

To Panu Sławomirowi bardziej chodzi o stare drzewo czy przejście??? Tam wogóle w tym miejscu nieporozumieniem jest okropne zwężenie jezdni. Nowe przejście dla pieszych jest bardziej bezpieczne od tego co było do tej pory ze względu na widoczność dzieci.