reklama

Wybrano wykonawcę budowy nowej obwodnicy Kęt

, Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2019 18:55, red
Droga ma być gotowa już jesienią 2020 roku.
Wybrano wykonawcę budowy nowej obwodnicy Kęt

W piątek (29.11) w kęckim magistracie rozstrzygnięto przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Kęt (etap II odcinek północno-zachodni). Wpłynęło 5 ofert, a najkorzystniejszą złożyła firma STRABAG Infrastruktura Południe, która zaoferowała 5,8 mln zł brutto za wykonanie tego zadania.

Co ciekawe, cena jest aż o 800 tys. zł niższa od kwoty, którą samorządowcy mieli zarezerwowane na ten cel. W ostatnich latach regułą było, że oferty wykonawców znacznie przewyższały zaplanowany przez gminy budżet inwestycji. Tym razem jest inaczej.

Niespełna 500 m obwodnicy ma być wybudowane od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Staszica. Prace zakładają budowę jednojezdniowej, dwupasmowej drogi wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi a także zatokami autobusowymi.

O budowie tej drogi mówiło się od wielu lat, niestety gmina borykająca się z zadłużeniem nie miała pieniędzy nawet na wkład własny. W tym roku jednak udało się pozyskać pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Warunkiem tej dotacji było podpisanie umowy z wykonawcą jeszcze w tym roku, dlatego gmina musiała przyspieszyć ogłoszenie przetargu i jego realizację.

Droga będzie gotowa już październiku 2020 roku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy