reklama

Wstrzymany ruch pociągów, ciężarówka uszkodziła wiadukt

, Gospodarka, Wiadomości, 28.06.2019 15:26, red
Tak to się skończyło.
Wstrzymany ruch pociągów, ciężarówka uszkodziła wiadukt
Do czasu wykonania remontu wstrzymany został ruch pociągów na linii kolejowej nr 117 pomiędzy Wadowicami a Kalwarią. Powód? Przejeżdżająca ciężarówka, mimo ostrzeżeń o ograniczeniu wysokości, "wpakowała" się pod niski wiadukt, który został poważnie uszkodzony.

Wiadukt położony jest nad drogą krajową nr 52 w Kleczy Dolnej. Umieszczone tam jest ograniczenie przejazdu dla pojazdów o wysokości do 3,5 metra. Kierowcy dużych samochodów jak widać nic sobie z tego nie robią. Bardzo często dochodzi tutaj do zaklinowania pojazdów ciężarowych, co powoduje nie tylko uszkodzenia samochodów ale też niesamowite korki.

Tym razem uderzenie było wyjątkowo silne. Kolejarze musieli wyłączyć torowisko z użytkowania. Na razie pomiędzy Wadowicami a Kalwarią Zebrzydowską zamiast pociągów kursuje Autobusowa Komunikacja Zastępcza. Wstępnie wiadomo, że ruch ma zostać przywrócony w sobotę, 29 czerwca.

foto: Mirek Radwan

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MieszkaniecOsiedla, 28.06.2019 22:11

Jeżdżę tamtędy codziennie i takie sytuacje że ciężarówki jadą i potem przeciskaja się na styk są normą... Powinien stać tam patrol i pilnować. Niby wiadukt jest bez sensu bo nie mogą jeździć tamtędy tiry a z drugiej strony otwórzcie ruch dla wszystkich to do Krakowa pojedziemy 3h a droga będzie zaraz do remontu...