Wstrzymany ruch na torach. To wszystko przez pociągi towarowe?

, Gospodarka, Wiadomości, 09.05.2018 15:30, red
Na trasie Bielsko-Biała - Kęty wstrzymany został ruch pociągów.
Wstrzymany ruch na torach. To wszystko przez pociągi towarowe?
Niedawno informowaliśmy o mającej potrwać do końca czerwca przerwie w kursowaniu pociągów na odcinku Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska.

We wtorek (8.05) niespodziewanie wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała - Kęty. Wprowadzono tam tzw. Zastępczą Komunikację Autobusową.

Co się stało? Jak czytamy na profilu faceboolk.com/LiniaKolejowa117 "powodem był zbyt duży prześwit pomiędzy szynami, co mogłoby skutkować wykolejeniem pociągów. Sytuacja dotyczy tzw. "śląskiego" odcinka, czyli od granicy zakładów sądeckiego i śląskiego w kierunku Bielska. Zarządca infrastruktury podjął decyzję o chwilowym wstrzymaniu ruchu do czasu usunięcia nieprawidłowości"

Pasażerowie i autor wpisu na LiniaKolejowa117 ubolewają, że "najgorsza informacja jest taka, że przewozy autokarowe mogą potrwać dobrych kilka najbliższych dni, do czasu aż torowisko zostanie naprawione. Zapewne przyczyniły się do tego dosyć intensywnie pojawiające się w ostatnich dniach, chętnie przez wszystkich oglądane, ciężkie pociągi towarowe pod którymi niska jakość toru na "śląskim" odcinku po prostu nie wytrzymuje. Jak widać brak prac naprawczych, wymian podkładów czy lekkiej modernizacji toru na "śląskim" odcinku szybko się zemściła... czy teraz ktoś się nad tym zastanowi i wyciągnie wnioski?" - czytamy we wpisie.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do 15 maja.

Dodajmy, że w najbliższych latach planowany jest remont całej linii kolejowej nr 117 z Bielska-Białej do Wadowic.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy