reklama

Wstrzymana sprzedaż działki w strefie ekonomicznej w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 17.09.2019 17:55, red
I co dalej?
Wstrzymana sprzedaż działki w strefie ekonomicznej w Andrychowie
Strefa ekonomiczna w Andrychowie powstaje w wielkich bólach. Już same początki były trudne. Zaczęło się od wielkiej awantury politycznej w 2014 roku, kiedy podejmowano decyzje o zakupie gruntów od Andorii i przystąpienia do projektu budowy strefy.

Minęło kilka kolejnych lat aż w ogóle jakieś prace w terenie zostały podjęte. Gmina pozyskała na nie kilkanaście milionów z Unii Europejskiej. Prace polegały na przygotowaniu terenu przy ul. Biała Droga dla przedsiębiorców, którzy będą kiedyś w przyszłości budować tam swoje zakłady.


Problem w tym, że do tej pory inwestycja nie została ani rozliczona, ani zakończona. Wszystko miało być gotowe już w zeszłym roku, ale termin zakończenia prac jest przesuwany.

Wszystko dlatego, że część z tego, co wykonano zaczęło się – delikatnie rzecz ujmując – sypać. Pojawiły się m.in. osunięcia na fragmencie nowej drogi i na tzw. murze oporowym.

Problem jest poważny. Niedawno radni na wniosek burmistrza Tomasza Żaka przekazali ponad 400 tys. zł na dodatkowe prace w strefie.

Nie wiadomo, kiedy zostaną wykonane. Jednocześnie gminie udało się jak na razie sprzedać zaledwie dwie działki w strefie. Do sprzedaży są kolejne tereny, ale wobec problemów z zakończeniem prac niedawno burmistrz odwołał przetarg na sprzedaż kolejnej działki.

Jak podano - „przyczyną odwołania przetargu jest zaistnienie nowych okoliczności związanych z realizacją inwestycji (...), które mogą mieć istotny wpływ na ustalone warunki sprzedaży działki.”

Docelowo, jak informowały kiedyś władze Andrychowa, w strefie będą działać zakłady które dadzą pracy ok. 500 osobom. Kiedy to nastąpi?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 17.09.2019 19:13

Gdzie jest firma która podjęła się tej rewitalizacji i dała plamę?