reklama

Wstrzymana podwyżka cen śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2019 08:55, red
Władze Zatora wstrzymały się na razie z drastyczną podwyżką cen za wywóz śmieci.
Wstrzymana podwyżka cen śmieci

Na ostatnią sesję Rady Gminy Zator trafił projekt uchwały zakładający podwyższenie opłaty śmieciowej z 11 zł do aż 28 zł od osoby miesięcznie – w przypadku segregacji odpadów. To byłby prawdziwy szok dla mieszkańców.

Ostatecznie jednak decyzja nie została podjęta. Burmistrz Mariusz Makuch – pod naciskiem mieszkańców i radnych - podjął decyzję o wycofaniu uchwały z porządku obrad. Zapowiedział, że urzędnicy jeszcze raz przeanalizują dokładnie sytuację, poszukają ewentualnie oszczędności i zaproponują ewentualnie niższą cenę.

Podwyżka na pewno będzie od stycznia 2020 roku. Do jakiej wysokości? To okaże się w najbliższych tygodniach, kiedy w tej sprawie ma zostać zwołana nadzwyczajna sesja Rady Gminy.

Ostatnie tygodnie upływają w gminach na podwyższaniu cen za wywóz śmieci. W Andrychowie cena została podwyższona z 15 zł na 20 zł, w Kętach z 14 zł na 22 zł, a w Wieprzu z 13 na 20 zł.

Na razie najtaniej jest w Wadowicach, gdzie nowa stawka za wywóz śmieci wynosi 14 zł, ale Wadowice jako jedyna gmina w okolicy jest współwłaścicielem wysypiska odpadów – w Choczni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 03.12.2019 10:07

Z PIS się ugiął a nasz jest NIEUGIĘTY !!!