reklama

Wracają pociągi na trasę przez Zator, Spytkowice, Brzeźnicę!

, Gospodarka, Wiadomości, 30.11.2021 16:50, eł

Wielu z utęsknieniem na to czekało.

Wracają pociągi na trasę przez Zator, Spytkowice, Brzeźnicę!

Linia kolejowa nr 94, łącząca Kraków z Oświęcimiem, od lat służy tylko ruchowi towarowemu. Pociągi pasażerskie przestały nią jeździć w grudniu 2012 roku. Później na rok wróciły, jednak końcem 2016 roku kursy znów zostały zawieszone. Ale pojawią się znowu już wkrótce, bo od 12 grudnia.

W ostatnich latach PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziły na tej trasie zaawansowane prace modernizacyjne, dzięki którym pociągi mogą jeździć nią znacznie szybciej. Powstały też przy niej nowe przystanki - Skawina Jagielnia oraz Kraków Opatkowice. Planowana jest również budowa kolejnego, w sąsiedztwie parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

Już w czerwcu tego roku pojawił się wstępny projekt rozkładu jazdy pociągów na linii nr 94. Mieszkańcy położonych wzdłuż niej gmin mieli w końcu podstawy do tego, by uwierzyć, że doczekają się wreszcie dogodnego dojazd do pracy, szkół i na uczelnie. Bez stania w korkach i męczenia się w niewygodnych, nierzadko przepełnionych busach. Ale nie brakowało też sceptyków, którzy powtarzali, iż nie uwierzą w taki cud, dopóki pociągi nie zaczną jeździć.

Jednak wedle zatwierdzonych już rozkładów jazdy, pociągi rzeczywiście wrócą na linię 12 grudnia. Niestety, na razie można będzie nimi dojechać tylko do stacji Kraków Podgórze w stolicy Małopolski. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie, które z czasem ma się zmienić. Gdy zakończone zostaną prace na odcinku linii od Podgórza do dworca głównego, pociągi będą kończyły i zaczynały trasę w centrum Krakowa.

Poniżej publikujemy rozkład jazdy z Brzeźnicy.
Foto: UG Brzeźnica

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy