reklama

Właściciele Maspeksu po raz kolejny na liście najbogatszych Polaków

Gospodarka, Wiadomości, 02.03.2021 14:05, red
Przedstawiciele naszego regionu ponownie znaleźli się na liście najbogatszych Polaków według miesięcznika „Forbes”.
Właściciele Maspeksu po raz kolejny na liście najbogatszych Polaków
Właściciele firmy Maspex Wadowice - Jerzy Kasperczyk, Sławomir Rusinek, Krzysztof Pawiński, Józef Szczur, Zdzisław Stuglik - zajęli 52. miejsce na liście 100 Najbogatszych Polaków 2021 magazynu Forbes. Ranking opublikowany został w marcowym wydaniu miesięcznika.

Majątek każdego z nich szacowany jest na 1,219 mld zł. Według gazety, każdy kontroluje po 16,5% udziałów spożywczego koncernu.

Maspex Wadowice to powstała w 1990 roku Polska firma, obecnie jedna z największych w segmencie produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Grupy Maspex Wadowice jest ponad 50 marek, m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Firma skupuje od polskich rolników średnio 300 tys. ton owoców i warzyw oraz 100 tys. ton pszenicy. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy