Władze Wadowic drastycznie podnoszą opłatę za wywóz śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 06.09.2019 16:30, red
Tanio będzie jeszcze tylko do końca września.
Władze Wadowic drastycznie podnoszą opłatę za wywóz śmieci

W piątek (6.09) odbyła się nadzwyczajna sesja Rada Miejska w Wadowicach. Główny powód – konieczność podwyższenia opłaty za wywóz śmieci.

Do tej pory mieszkańcy gminy Wadowice płacili zaledwie 8,60 zł od osoby miesięcznie. Teraz - na wniosek burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS) [na zdjęciu]- zapłacą 14 zł! Dla porównania, w nieco większej gminie Andrychów stawka wynosi 15 zł, ale dla mieszkańców gminy Wadowice to i tak będzie szok. Tym bardziej, że przecież gmina Wadowice ciągle ma udziały w spółce zarządzającej wysypiskiem śmieci w Choczni. A wysypisko wybudowano wiele lat temu za grube miliony z kasy gminy właśnie po to, aby zabezpieczyć potrzeby gminy.

Za podwyżką głosowało 11 radnych z PiS, a 7 z opozycji było przeciw, 2 się wstrzymało.

Nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 października.

Poniżej fragment uchwały o podwyżce. Mniej zapłacą rodziny 5+. Jeżeli ktoś nie będzie segregował, zapłaci 30 zł od osoby miesięcznie.Przypomnijmy, że w wakacje za sprawą władz Wadowic na terenie gminy doszło do potężnego kryzysu śmieciowego. Przez kilka dni śmieci nie były wywożone z gminy, bo władzom miasta nie udało się wybrać firmy, która tym się zajmie. Potem w trybie awaryjnym umowę podpisano z gminną spółką Komwad. Jednocześnie radni musieli przeznaczyć na wywóz śmieci 2,5 mln zł z budżetu gminy.

Od października śmieci ponownie będzie wywoziła firma Empol, która niedawno wygrała przetarg na obsługę systemu śmieciowego od 1 października.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy