Wkrótce wykoszą zielonego szkodnika ze stawu

, Gospodarka, Wiadomości, 24.05.2019 14:25,
Wkrótce wykoszą zielonego szkodnika ze stawu

Pod koniec 2016 roku oczyszczono andrychowski staw z mułu i śmieci. Potem napełniono go ponownie wodą i zaczęły się problemy. Wyczyszczenie andrychowskiego stawu spowodowało zniszczenie ekosystemu, przez co staw zaatakowała Rdestnica kędzierzawa, która jest gatunkiem rośliny podwodnej.

Posiada charakterystyczne liście z pofalowanym brzegiem, natleniające wodę i oczyszczające ją z azotanów. Przypomina morskie wodorosty liście często przybierają zabarwienie czerwonowawe lub brunatne. Jest rośliną w pełni mrozoodporną, nawet gdy całkowicie zamarznie kłącza zimują bezproblemowo – jednym słowem mówiąc roślina jest bardzo wytrzymała i ekspansywna.

Poradzono sobie z tym problemem tak, że wpuszczono do stawu ryby Amur, dla których Rdestnica jest przysmakiem. Na jakiś czas był spokój. W zeszłym roku sytuacja się powtórzyła - wówczas na staw sprowadzono specjalistyczną maszynę. Znowu problem został rozwiązany.

Jednak ostatnio roślina ponownie zaatakowała.

Jak się dowiadujemy, na początku czerwca na staw ponownie sprowadzona zostanie specjalna maszyna, która wykosi zielonego intruza. Podobną operację przeprowadzono rok tamu, ale jak widać było to rozwiązanie tylko na kilka miesięcy,.

Tak akcja koszenia stawu wyglądała w zeszłym roku: https://www.facebook.com/watch/?v=2213314012017161


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rzycon, 24.05.2019 16:02

@cymycy Bo firma musi zarobić,pewnie nie stówkę ;) Już dawno powinny być tam gabiony na dnie,nie byłoby problemu i z mułem(lepiej koparkami wybierać) i jakimiś roślinami,woda pewnie by czystsza była jak na basenie.. Kiedyś było to w planie,ale za drogo...

beskidmaly, 24.05.2019 15:56

sory. Zartowalem ,ale ryby nie maja szansc . To musi byc skoszona a najlepiej wode ze stawu i chemicznie zniszczyć bo nie ma szans inaczej. Pozdrawiam.

cymycy, 24.05.2019 15:29

Nie wiem ile szynki produkuje Szlagor, pewnie dużo ale oprócz Ciebie zaprosiłbym jeszcze kilka osób to na pewno ubyłoby tej szynki.

beskidmaly, 24.05.2019 15:19

to ja Ci na to pytanie odpowiem. Amury sa w stawie caly czas tylko nie nadazaja ze zarciem tego zielska. To tak jakby Tobie kazali zjesc wszystka szynke wyprodukowana przez Firme "Szlagor. hahaha

cymycy, 24.05.2019 14:45

Mam jedno pytanie. Dlaczego w tym roku nie można wpuścić amurów do stawu?