reklama

Wizyta wicemarszałka w andrychowskim psychiatryku

, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2021 09:55, eł

Szpital jest w remoncie. W planach jest także jego rozwój.

Wizyta wicemarszałka w andrychowskim psychiatryku

Wczoraj (11 sierpnia) wicemarszałek Łukasz Smółka odwiedził Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie. Sprawdzał postęp prac związanych z remontem placówki. Mowa była także o planach na przyszłość - utworzeniu niezwykle potrzebnej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz centrum zdrowia psychicznego.

Już w 2008 roku powstał projekt architektoniczny obejmujący kompleksowy remont Wojewódzkiego Szpitala Psychiatryczny w Andrychowie. Na jego realizację udało się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w kwocie prawie 11 mln zł.

Ale było to już w 10 lat po opracowaniu projektu, który w znacznym stopniu się do tego czasu zdezaktualizował. W międzyczasie zmieniły się przepisy oraz wymagania dotyczące obsługi pacjentów. Zarząd województwa wspomógł placówkę dodatkowymi środkami, aby zlikwidować błędy wynikające z przestarzałej dokumentacji. Remont placówki ruszył na początku ubiegłego roku.


Foto: UMWM w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 13.08.2021 22:11

Tyle za szefem ma do powiedzenia Archanioł, a Michał : " nie ma litości dla skurwysynów, nie ma litości"( oczywiście na ziemskim padole zasłyszane od Kazika)

Archanioł Michał, 13.08.2021 21:54

Eloi, Eloi, lema sabachthani

FeelFree, 13.08.2021 19:23

@Archanioł Michał - naprawa faktycznie nie nastąpi; mizerna szansa na to. Jest to jeno sprzedaż reklam, artykuły są tylko dodatkiem, w dodatku często sponsorowanym. Co nie znaczy, że nie należy reagować na to co Redakcja wyczynia. Gdyby nastąpił UPDATE przykazań to 11 w obecnym świecie powinno moim zdaniem brzmieć: "Nie bądź obojętny gdy dzieje się zło." P.S. Andrychowianie zasługują na "normalny" portal informacyjny, czyli z faktyczną misją informowania; rzetelnego informowania w języku poprawnej polszczyzny. Stanowczo nie zasługują na portalik służący do sprzedawania reklam i opisów każdej stłuczki w mieście... plus ogłoszeń niby-neutralnych a de facto promujących wójta i świtę. Ciekawe czy, oraz jeśli tak to jakie środki otrzymuje mamNewsa od miasta, czyli z naszych podatków??? Niezależne to mamy chyba tylko komentarze w tym mieście, bo nie media... Tak, że pragnienie mam, ale nadzieja usycha w temacie.

Archanioł Michał, 13.08.2021 18:30

@FeelFree niefortunnie sformułowałem tą myśl. Winna brzmieć: podziwiam kolegi pragnienie naprawy brukowca w normalny portal informacyjny. Niestety brukowiec pozostanie brukowcem. :( PS pauperyzacja kultury, życia społecznego postępuje i będzie przyśpieszać. Masy - "tłum najbardziej lubi tę rozrywkę Gdy szcza się na zwłoki gryząc grdykę" ( Kazik ). Po prostu "postępujące zbydlęcenie" ( S.I. Witkiewicz). Racjonalny Michał tak też to widzi, nie tracę jednak nadziei :)) A cha po tym zhejtowaniu ludzi cierpiących "za chwile" DK wysmaży tekst jaki to hejt jest straszny. I tak, jak mawiała moja kochana babcia, " do usranej śmierci" :) pozdrawiam serdecznie.

FeelFree, 13.08.2021 10:54

@Archanioł Michał - napisałem, co napisałem, poza tym co napisałem gdzie indziej i czekam na reakcję. To Czytelnicy mają wpływ na kształt mediów. To my wybieramy co czytamy, co, gdzie i jak komentujemy. Kogo wybieramy do władz gminnych również... wójt Żak sam się nie wybrał, lecz omamiony obietnicami "tłum" ( w znaczeniu stosowanym przez wiadomego Gustava). Pozdrawiam

Archanioł Michał, 12.08.2021 18:34

@FeelFree za dużo żądasz od brukowca ( ciekawe czy to zgodne z regulaminem bo ze słownikiem tak)

FeelFree, 12.08.2021 15:31

@Redakcja mamNewsa. Określenie zawarte w tytule stanowi w języku potocznym pejoratywne określenie dla szpitala psychiatrycznego. Bardzo proszę o korzystanie ze Słownika Języka Polskiego podczas pisania artykułów i tytułów do nich (tam słowa takie nie ma), a nie promowanie mowy potocznej i ulicznego slangu. Natomiast jeśli nie myślicie Państwo nawet nad zmianą tytułu to chyba jedynie pozostaje zadać sobie Szanowni Redaktorzy pytanie na temat Waszego stosunku do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, czyli do przynajmniej 25% populacji. Może tym razem bez dalszego komentarza w nadziei na refleksję dziennikarską i taką zwykłą ludzką...