reklama

Wielkie rulony na stadionie

, Gospodarka, Wiadomości, 13.01.2022 13:45, eł

Niedługo zostaną rozwinięte.

Wielkie rulony na stadionie

Na stadionie MKS Skawa w Wadowicach pojawiły się wielkie rulony podobne do zwiniętych dywanów. Jak się okazuje, to 8,5 tys. metrów kwadratowych sztucznej trawy bezzasypowej, która niebawem ma pokryć wybudowane już nowe boisko.

Jak wielokrotnie podkreślał burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, ma to być najnowocześniejszy i największy obiekt tego typu w całej Małopolsce Zachodniej. Wymiary samego pola do gry to 105 na 68 metrów. W czasie treningów oraz meczów drużyn młodzieżowych płytę boiska można będzie podzielić nawet na 6 mniejszych.

Wokół boiska powstały wysokie na 8 metrów piłkochwyty, są też już trybuny. Ponadto w ostatnich dniach postawiono cztery wysokie maszty, na których zostaną zamontowane projektory ledowe. - Dzięki nim nocą na murawie będzie równie widno, jak w ciągu dnia – zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Każdy z masztów ma wysokość 24 metrów.

A kiedy można spodziewać się otwarcia obiektu? Włodarz zapewnia, że już na wiosnę można będzie na nim grać.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy