reklama

Wielki wiadukt na krajówce do remontu. Będą utrudnienia

Gospodarka, Wiadomości, 11.04.2022 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Wkrótce ruszy remont wiaduktu w Tarnawie Dolnej, na DK28, nad Jeziorem Mucharskim.
Wielki wiadukt na krajówce do remontu. Będą utrudnienia

- Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na remont wiaduktu nad torami kolejowymi na DK28 w Tarnawie Dolnej, którym jest firma Remost. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi przekażemy wykonawcy plac budowy - poinformowała Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiadukt w Tarnawie Dolnej o długości 196 m przebiega w łuku, prawie 18 m ponad poziomem terenu, w pobliżu Jeziora Mucharskiego (dawniej zbiornik Świnna Poręba). Na skutek eksploatacji różne elementy obiektu wymagają naprawy, m.in. nawierzchnie jezdni i chodnika, krawężniki, dylatacje.

Wykonać trzeba renowację łożysk i zabezpieczeń antykorozyjnych. Na dźwigarach, przyczółkach i filarach trzeba wykonać nowe powłoki zabezpieczenia antykorozyjnego betonu. Od strony Suchej Beskidzkiej należy uzupełnić brakujące umocnienie betonowe skarpy.

Wszystkie roboty remontowe mają być wykonane w ciągu czterech miesięcy. Koszt prac wyniesie 1,5 mln zł.źródło: GDDKiA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]a.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy