reklama

Wielki biurowiec kontra przebudowa parku miejskiego [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 18.10.2018 13:55, PG
Prace trwają pełną parą.
Wielki biurowiec kontra przebudowa parku miejskiego [FOTO]

W Wadowicach trwa rozbudowa i przebudowa parku miejskiego. Projekt pn. Wrota Beskidu Małego został dofinansowany przez UE w kwocie 3,5 mln zł. Całkowity koszt to około 10 mln zł.

Przebudowa tego miejsc jest gruntowna, powstają nowe alejki, muszla koncertowa, korty, które w zimie staną się lodowiskiem. Także infrastruktura przejdzie generalny remont a dawna harcówka nabierze nowego blasku. Będą również nowe budynki gospodarcze do imprez masowych, siłownia, ścianka wspinaczkowa a także wieża widokowa.

Modernizację wykonuje firma Krisbud z Trzebini. To jedna z czołowych trwających obecnie inwestycji obecnego burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego i zarazem kandydata na burmistrza. Remont ma zakończyć się jednak dopiero w przyszłym roku.

Jego konkurent w boju o fotel burmistrza Wadowic - Bartosz Kaliński, obecny starosta wadowicki, postawił m.in. na budowę wielofunkcyjnego biurowca dla urzędników.

To duże przedsięwzięcie. Mieszkańcy mogą obserwować końcówkę budowy 2-kondygnacyjnego budynku z użytkowym poddaszem w stanie surowym zamkniętym. Ten etap inwestycji kosztuje niespełna 2,6 mln zł. W nowym budynku starostwa powiatowego powstanie profesjonalna aula konferencyjna, potężne archiwum, 20 biur oraz garaże.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stan, 23.10.2018 09:40

Prawda , w dodatku tam gdzie można było jeszcze do tej pory zaparkować pisowski ,nie mądry starosta buduje biurowiec dla urzędników z aulą konferencyjną i garażami aby mieli gdzie swe samochody zaparkować - skandal !!!

specnarz, 19.10.2018 05:52

Pod Starostwem jest duży problem z parkingiem. Petenci spoza Wadowic muszą przeszukiwać miasto aby znaleźć wolne miejsce.