reklama

Wiedzą, jak inwestować. Warszawska Giełda pod wrażeniem

, Gospodarka, Wiadomości, 09.05.2014 15:15, (red)
Uczennice z LO w Andrychowie odebrały dyplomy i podziękowania podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wiedzą, jak inwestować. Warszawska Giełda pod wrażeniem

Ponad 28 % zysku wypracowały na giełdzie uczennice z zespołu „Kinderki” (teraz już absolwentki z klasy IIIc - Agnieszka Toma, Karolina Rodak, Maria Goszczycka i Aleksandra Wojtyła) z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie, wygrywając XII edycję ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.


Wprawdzie to tylko wirtualne pieniądze, ale biorąc pod uwagę, że w czasie trwania Gry indeks WIG20 spadł o prawie 5 procent, to wynik jest rewelacyjny.


Na uroczystej Gali, na którą do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych przyjechali laureaci z całej Polski, podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Kilka słów do szkolnych inwestorów skierowali oraz wręczali dyplomy zwycięzcom: Adam Maciejewski - Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Paweł Tamborski - Wiceminister Skarbu Państwa, Andrzej Jakubiak - Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Michał Stępniewski – Członek Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Bogdan Benczak - Prezes Fundacji PZU oraz Piotr Szeliga - współtwórca SIGG.


Tak o swojej strategii opowiadają laureatki: - W związku z tym, że w pierwszej połowie 2013 roku WIG20 uzyskiwał dobre wyniki, pomyślałyśmy, że czas na spadki i cały kapitał zainwestowałyśmy w krótką sprzedaż, co pozwoliło nam szybko osiągnąć założony 20% zysk. Istotnym elementem naszej strategii był udział w kursie e-learningowym, który poszerzył naszą wiedzę na temat inwestowania. Doświadczenie (w SIGG uczestniczyłyśmy już trzeci raz) pozwoliło wybrać nam właściwą strategię, a trochę szczęścia umożliwiło jej realizację. To były trzy lata fajnej zabawy i nauki.”


Sukces zespołu „Kinderki” to najlepszy wynik, jaki uczniowie andrychowskiego ogólniaka uzyskali w SIGG, a byli już dwa razy na miejscu II (zespoły „Oscylator” i „Lejdis.2a” ).  Opiekunem laureatów SIGG jest mgr Piotr Toma.


tekst i foto: LO Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 09.05.2014 19:31

Proste.Jak to kobiety lubią ciuchy, i zainwestowały w LPP .