reklama

Widmo wielokilometrowych objazdów się oddala?

, Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2021 18:00, eł

Jest szansa, że na czas budowy ważnego mostu powstanie przeprawa tymczasowa.

Widmo wielokilometrowych objazdów się oddala?

Jak już informowaliśmy w planach jest budowa nowego mostu nad Wisłą, łączącego Podolsze z Jankowicami, a zarazem powiat oświęcimski z chrzanowskim. Jest to przeprawa bardzo ważna również dla mieszkańców powiatu wadowickiego, bowiem wiedzie nią trasa do Chrzanowa, Olkusza, a także na autostradę A4.

Budowy nowego mostu na drodze wojewódzkiej nr 781 nie można już zbytnio odkładać, bowiem stan techniczny starego jest bardzo zły. Jednak pojawiły się obawy, że na czas trwania inwestycji wytyczone zostaną wielokilometrowe objazdy. Krążyły bowiem pogłoski, iż inwestor nie zamierza wznieść przeprawy tymczasowej. Dwa miesiące temu Piotr Franaszek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie powiedział nam, że żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Zapewniał jednak, że przed czwartym kwartałem tego roku będzie już wiadomo, czy przeprawa tymczasowa powstanie.

Jak się okazuje, nadal nie ma ostatecznych ustaleń w tej sprawie. Ale pojawia się nadzieja, że kierowcy nie będą musieli nadkładać po kilkadziesiąt kilometrów, by przejechać na drugą stronę Wisły innym mostem. - W tym momencie są prowadzone analizy finansowe i formalnoprawne do wykonania takiej przeprawy zastępczej. Zarząd Dróg Wojewódzkich czyni starania, aby została ona wybudowana – podkreśla Agnieszka Ćwiertniewicz z ZDW w Krakowie. Inwestycja ma być realizowana w latach 2022-2023.


Foto: UM w Zatorze

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy