reklama
reklama

Wiadomo, kto od lipca będzie odbierał śmieci od mieszkańców gminy Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 12.06.2024 12:15, eł

Opłata nie powinna się zmienić.

Wiadomo, kto od lipca będzie odbierał śmieci od mieszkańców gminy Andrychów

Gmina Andrychów wkrótce podpisze nową umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Andrychów. Wczoraj (11 czerwca) rozstrzygnięty został przetarg na realizację tych usług przez kolejny rok, począwszy od 1 lipca.

Poprzednią umowę na odbiór śmieci sprzed prywatnych posesji i ich zagospodarowanie gmina Andrychów zawarła w 2021 roku z konsorcjum firm, w skład którego wchodzą Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie oraz spółka Empol z Tylmanowej. Miała ona obowiązywać do końca 2023 roku, ostatecznie jednak została przedłużona o sześć miesięcy. W kwietniu ogłoszony został przetarg, aby wyłonić nowego wykonawcę tych usług.

We wtorek (11 czerwca) doszło do wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak się okazuje, przetarg wygrało to samo konsorcjum firm, które obecnie zajmuje się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów od mieszkańców gminy Andrychów.

Jego oferta opiewa na 10 451 741,88 zł brutto. Jest ona trochę niższa od kwoty, która – jak wyliczono w Urzędzie Miejskim w Andrychowie – pozwoli utrzymać stawki odbiór śmieci pozostały na niezmienionym poziomie, a która wynosi 10 517 545,00 zł brutto. Jest zatem spora szansa na to, że przez kolejny rok będziemy płacić za wywóz śmieci tyle, co do tej pory.

Obecnie stawka wynosi 26,50 zł od osoby miesięcznie, w przypadku gdy odpady są zbierane selektywnie. W domach, w których nie stosuje się segregacji i wszystkie śmieci lądują w tym samym kuble, opłata jest dwa razy wyższa – 53 zł od każdego domownika. Jest też zniżka za kompostowanie bioodpadów. Kto zdecydował się zbierać je w przydomowym kompostowniku, płaci miesięczni 24,50 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

smalec, 12.06.2024 15:15

jestem, jestem, nie nerwuj sie, spokojnie:) Co tu komentować? Pan Burmistrz Żak przygotował przetarg i zabezpieczył nam odbiór śmieci. Dobrze, ze ci teraz między piknikami dali rady podpisać. Miesiąc to trwało, bo już miesiąc temu był artykuł tej samej treści. Miłego dnia życzę:)

Krikol, 12.06.2024 14:52

@smalec, @koniczynka - a tego artykułu nie skomentujecie? Pewnie pasowałoby "pohejtowac", brakuje Waszych wypowiedzi w tym temacie