reklama

Węgiel tanieje. W tej gminie będą go sprzedać po 1800 zł za tonę

, Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2022 13:05, INFORMACJA PRASOWA
Już nie 2000 zł a 1800 zł.
Węgiel tanieje. W tej gminie będą go sprzedać po 1800 zł za tonę

Władze gminy Kalwaria Zebrzydowska podpisały w tym tygodniu umowę z firmą Tauron Wydobycie S.A. dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

W tej gminie zainteresowanych zakupem węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego jest 750 gospodarstw, co przekłada się na 1000 ton węgla kamiennego do realizacji w okresie do 31 grudnia 2022 r. z podziałem na kostkę, orzech, ekogroszek.


Wnioski są rozpatrywane według kolejności złożenia.

Magistrat kalwaryjski informuje, że węgiel będzie dostarczany kopalni: Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Zakupiony przez gminę węgiel składowany będzie w trzech składach węglowych na terenie gminy. Będą to składy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowicach i Leńczach.

Cenę węgla dystrybuowanego przez gminę wynosić będzie 1800 złotych za 1 tonę.

Płatność za węgiel będzie następowała na rachunek bankowy Urzędu Miasta po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pracowników Urzędu po pozytywnie zweryfikowanym wniosku. Wnioskodawca po otrzymaniu informacji z kwotą, wpłaca na podany numer rachunku bankowego Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej kwotę należną za węgiel.

Koszt transportu ze składu węglowego oraz dodatkową usługę - workowanie - pokrywać będzie mieszkaniec we własnym zakresie. Z informacji pozyskanych z składów węglowych wynika, że koszt usługi transportowej od 1 tony będzie wynosił 50 zł dla miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, Przytkowice, Leńcze natomiast dla pozostałych ościennych miejscowości z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska 70 zł. Dodatkowa usługa workowanie będzie wynosić 200 złotych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra właściwego do spraw aktywów państwowych, ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1,5 tony do 31 grudnia oraz 1,5 tony od stycznia 2023 r.

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 23.11.2022 17:29

To se kup, składy zawalone węglem np. w Wieprzu.

andrychowianin1, 23.11.2022 16:01

Jest 23 listopada a węgla jak nie było tak nie ma.

tomekх, 23.11.2022 14:09

Przez pisiorów biedne składy nie mogą zarobić, a co komu przeszkadza węgiel po 3500zł ?