Weekendowe dyżury aptek w Andrychowie pod znakiem zapytania?

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2020 13:45, PG
Wcześniej ten problem omijał Andrychów. Z powodu pandemii dotarł i do tego miasta.
Weekendowe dyżury aptek w Andrychowie pod znakiem zapytania?

Od kilku lat z problemem nocnych i świątecznych dyżurów aptek nie mogą poradzić sobie Kęty. Potem ta sytuacja dotknęła też Kalwarię Zebrzydowską, a teraz dołączył do nich Andrychów.

Od kilku tygodni w Andrychowie nie wszystkie apteki pełnią dyżury zgodnie z harmonogramem ustalonym na ten rok, odsyłając pacjentów do apteki w Wadowicach, przy ul. Putka 7.

Tak było też w ostatnim tygodniu z dyżurem w Andrychowie. Nie był realizowany, zainteresowane osoby musiały jechać do Wadowic.

W Andrychowie dyżury aptek zawsze działały bez zarzutu, ale aptekarze coraz częściej przyznają, że są to dyżury nieopłacalne i bardzo kosztowne. W czasie pandemii jest też problem z absencją pracowników. Pozostaje mieć nadzieję, że po zakończeniu pandemii wszystko wróci do normy.

Dodajmy, że w dniach 22-29 maja dyżur ma pełnić - zgodnie z planem - Apteka przy ulicy Krakowskiej 138 w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 21.05.2020 16:10

Andrychów to wielka tragedia najpierw zabrano lekarzy ,a teraz apteki