reklama

We wtorek przekazanie nowej karetki

, Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2019 12:15, GM
A garażu nadal nie ma.
We wtorek przekazanie nowej karetki

We wtorek (26.11) na lądowisku przy szpitalu w Wadowicach zaplanowano uroczyste poświęcenie i przekazanie nowej karetki dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

To będzie już kolejny ambulans, który w tym roku zasili ratownictwo medyczne w powiecie wadowickim. Wiele wskazuje na to, że nowa karetka trafi do Andrychowa.

Niestety, w Andrychowie nadal nie jest rozwiązany problem z garażem dla jednej z karetek. Od ponad roku ambulans stoi "pod chmurką", bo nie ma dla niego miejsca w garażu. Garaż powinno zapewnić Starostwo Powiatowe w Wadowicach, pod które podlega wadowicki szpital i ratownictwo medyczne. Tyle że w starostwie liczą na inicjatywę samorządu gminy Andrychów. Władze Andrychowa jak na razie nie przekazały pieniędzy na budowę nowego garażu.

Na przełomie roku z propozycją przekazania pieniędzy na ten cel z budżetu gminy występował radny Krzysztof Kubień. Burmistrz Tomasz Żak jak na razie pieniędzy na ten cel nie znalazł.

Na terenie powiatu wadowickiego stacjonuje pięć zespołów ratownictwa medycznego (karetek), które dyżurują całodobowo. Po dwa w Wadowicach i w Andrychowie, a jeden w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

nick1, 24.11.2019 01:40

i żadnego Kobielusa na przekazaniu karetki!!!! Takich nie chcemy!!!!!

nick1, 24.11.2019 01:40

dokładnie. Niech dają tę karetkę i nie marudzą. Jak będzie stacjonować to nie ich sprawa. Jak Burmistrz będzie chciał to pod gołym niebem, jak będzie chciał to garaż znajdzie się a jak będzie chciał inne rozwiązanie. Nie ich sprawa. Klepnięte to niech dają. Bo inaczej może spełnić się to co ludzie mówią i piszą - zamiast 12 tysiaków na miesiąc będą prosić kolegę MN (mistrzosko to Burmistrz załatwił) żeby im posadę u siebie dał :) Trafieni zatopieni :) chłoptaś Bartosz niech patrzy, się uczy zamiast kopać dołki

optimal, 24.11.2019 00:21

A dlaczego to niby Andrychów ma stawiać garaż? Odpowiedzialne jest za to starostwo. Do garażu się dołóż do drogi dołóż do chodnika dołóż, to po jakiego h.... nam to starostwo. Zlikwidować a pieniądze przekazać gminom. Popatrzcie jak wyglądają drogi gminne i krajowe a jak powiatowe. Powiaty to nieporozumienie a wadowicki to istna żenada.

ludwik, 23.11.2019 20:55

dlatego karetka będzie w Andrychowie (czy będzie garaż zdecyduje potem Burmistrz). Klucze moim zdaniem starosta powinien przekazać z uśmiechem Burmistrzowi a nie Maciusiowi. Inaczej obstawiam że moment i razem z Becią będą prosili Pana Mirka (wiedział jak wybrać) żeby w jego spółce przyjął ich na konserwatorów powierzchni płaskich czy inne stanowisko :) Pan Mirek zdecyduje czy chociaż na to nadają się :)

ludwik, 23.11.2019 20:52

z całym szacunkiem ale będzie jak chce Burmistrz Andrychowa. Chyba ma już przekonanie starosta że to że wciąż jeszcze bierze kupę kasy za starostowanie zawdzięcza temu że burmistrz toleruje go na tym stanowisku? Myślę że tak i że starosta wybierze pensję a nie to co podpowiada mu Bartuś czy nawet sam Jaruś :)

xpekk, 23.11.2019 18:47

sprawa jest prosta. nowa karetka niech stoi tam gdzie nie będzie niszczeć a jesli władze Andrychowa wygospodarują miejsce przenieść ją OD RAZU do Andrychowa. żeby nie było pretensji że w Andrychowie niszczeje i przez Andrychów trzeba za chwilę znowu kasę wydawać w starostwie.

xpekk, 23.11.2019 18:44

to chore jeśli stać miasto na utrzymywanie za grubą kasę urzędowych mediów i inne zbytki a nie stać na garaż dla karetki.

krisu78, 23.11.2019 18:36

ty buyn77 nie czepiaj się "wójta Żaka" Każdy ma swoje priorytety. Ja tam rozumiem jeśli dla Żaka na pierwszym planie są wypłaty dla niego, jego wice, nagrody w urzędzie, delegacje zagraniczne i coś co powszechnie nazywa się "propagandą". Umówmy się że garaż dla karetki nie musi być na piewszym planie. Nawet jeśli coś się obiecało, dogadywało.

krisu78, 23.11.2019 18:33

pomysł żeby karetka była w Andrychowie - bardzo dobry, dziekujemy starostwu!!! Pomysł że Żak to człowieka jaki dotrzymuje słowa.... No, poszli po bandzie w starostwie :))))) "Robol" wyjaśnił czemu

nietakszybko, 23.11.2019 18:29

Niech jeszcze w starostwie powiedzą głośno że burmistrz im obiecał dlatego liczą że dotrzyma słowa :) Wszyscy pośmiejemy przez się łzy a najbardziej my którzy pomagaliśmy Żakowi w kampanii żeby skończyć……. Niech starosta zadzwoni do Maćka ratownika - powie mu więcej o obietnicach Żaka. I niech nie przejmuje się. My przeżyliśmy to i on przeżyje jak go "główny obiecywacz Małopolski wykiwa" :) Albo i wyrzuci ze stołka co tutaj sugerują

abcabca, 23.11.2019 18:16

Moim zdaniem: Burmistrz nic nie musi. Za chwilę całe starostwo będzie pod rządami Burmistrza. Za umiejętności naprawy radia i telewizora nie dostaje się mocnych fuch – kto ma wiedzieć wie o co chodzi. Czas na następne ruchy. Ale po przekazaniu karetki :) buhahahahaha

robol, 23.11.2019 17:58

albo nic im Żak nie obiecywał wtedy niech nie mają pretensji albo obiecywał i kolejni jacy zapewne okażą się frajerami i muszą zadowolić się uśmiechem plus czymś w stylu: "ojej, nie udało się, to obiecamy za rok, dwa, trzy, cztery, w nigdylandii". Jeśli okażą się frajerami w starostwie to trudno przeżyjemy ale niech nie jęczą

robol, 23.11.2019 17:54

co znaczy w starostwie liczą? Jaja sobie robią. W Andrychowie liczyli że Żak przywróci pogotowie, potem że będze ambulatorium a w ogole już dawno mieliśmy ronem turbinowym zasuwać

budyn77, 23.11.2019 13:31

Przy takim ogromnym zadłużeniu Andrychowa i wydawaniu kasy na wycieczki żeby nie wybudować garażu dla ZRM! Wstyd wójcie Zak!