reklama

Ważna informacja w sprawie wniosków o 500+

, Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2022 14:15,
Osoby, które nie chcą mieć przerwy w przelewach świadczenia rodzinnego, muszą złożyć wniosek na okres 2022/2023 do 30 kwietnia.
Ważna informacja w sprawie wniosków o 500+

Jeśli prawidłowy wniosek zostanie przesłany do 30 kwietnia, rodzice otrzymają świadczenie do 30 czerwca. Przepisy przewidują, że wniosek złożony do kwietnia musi zostać załatwiony najpóźniej do czerwca, złożony w maju – do lipca, w czerwcu – do sierpnia, w lipcu – do września, a w sierpniu – do października danego roku. Załatwienie oznacza rozpatrzenie i wypłatę świadczenia na konto rodzica.

Obsługą wniosków nie zajmują się już gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, jak to było w ostatnich latach.

Wnioski o przyznanie 500 plus od 1 stycznia 2022 r. należy przesyłać do ZUS - tylko drogą elektroniczną, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Empatia lub w bankowości elektronicznej. Również pisma, informacje i decyzje w sprawie wniosku będą przekazywane w formie elektronicznej – wyłącznie na PUE. Gdy pojawi się tam ważna informacja o 500 plus, rodzice otrzymają powiadomienie SMS lub na e-maila.

- Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego - informuje Anna Szaniawska, rzecznik małopolskiego ZUS.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy