reklama

Wadowice w remoncie. Od poniedziałku kolejne utrudnienia [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 11.03.2020 18:22, PG
Sprawdzamy jak postępują prace w centrum Wadowic. Zobaczcie, jak to wygląda okiem naszej kamery.
Wadowice w remoncie. Od poniedziałku kolejne utrudnienia [FOTO]

Aktualnie trwa przebudowa ul. Lwowskiej, pod którą umiejscowiona jest główna magistrala wodociągowo-kanalizacyjna miasta. Wymieniane są 50 – letnie rury. W ramach prac podziemnych trwa przebudowa wodociągu oraz sieci elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Wzdłuż drogi ma powstać ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku. Koszt inwestycji, którą realizuje gmina to ponad 14 mln zł.


Z kolei na Skawie nadal trwa budowa mostu tymczasowego, który przejmie ruch drogowy na czas budowy nowej przeprawy w ciągu drogi krajowej nr 52. Zastępczy most jest prawie gotowy. Remont wadowickiego mostu drogowego na Skawie przeprowadza firma Remost s.c. z Czernichowa. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

W sąsiedzie mostu przebudowywane jest rondo na skrzyżowaniu o przesuniętych wlotach drogi krajowej nr 52 oraz ulic Wenecja i Wałowa. firmą Eurovia Polska S.A.

Most i rondo są modernizowane na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa.TO NIE KONIEC!

Od poniedziałku (16.03.) firma STRABAG Infrastruktura Południe sp. z o.o rozpoczyna przebudowę ulicy Sienkiewicza. Tym samym zamknięty będzie parking miejski znajdujący się przy tej drodze. Tę inwestycję przeprowadza powiat wadowicki za prawie 11 mln zł. Roboty mają zakończyć się w listopadzie 220 roku.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy