reklama

W Wadowicach wreszcie powstaje publiczny żłobek

, Gospodarka, Wiadomości, 09.08.2021 14:33, eł

Rodzice najmłodszych dzieci długo na to czekali.

W Wadowicach wreszcie powstaje publiczny żłobek

Gmina Wadowice w końcu doczeka się publicznego żłobka. Choć w mieście są już prywatne placówki świadczące opiekę nad maluchami do trzeciego roku życia, nie ma na razie żadnej prowadzonej przez samorząd. W przyszłym roku jednak wreszcie się to zmieni.

Żłobek będzie nosił nazwę Muchomorek i powstanie w budynku przy ul. Lwowskiej 24 - w tej jego części, w której jeszcze niedawno działało Ognisko Pracy Pozaszkolnej, przeniesione obecnie na ulicę Sienkiewicza. W pomieszczeniach, które opuściło OPP, zmieści się także nowy oddział Przedszkola Publicznego nr 3. Koszt całej inwestycji wynosi ponad 630 tys. zł, z czego 430 tys. zł pochodzi z dotacji, które gmina Wadowice pozyskała z rządowego programu Maluch Plus 202 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

- Czasu jest mało, bo trzeba zakończyć inwestycję przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. Pracy jest co niemiara, od rozbiórki i demontażu posadzek, ścian oraz instalacji, przez wykonanie ścian działowych, szeregu instalacji, tynkowanie, malowanie, położenie płytek na ścianach i podłodze, wreszcie po montaż całej armatury łazienkowej, drzwi, grzejników, opraw oświetleniowych, a nawet platformy dla osób z niepełnosprawnościam – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Berta, 12.08.2021 20:39

Toż to cudowne wiesci